Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2811869.846.1429.5452.3268.2184.1272941
Obligatiuni Straine43155.50.60.64.42.31.80.5
Multi-Active Locale44279210.854.820.8175.192.282.8168568
Multi-Active Straine13618.12.424.515.68.8
Actiuni Locale31505219.648.432.6276.182.6193.493401
Actiuni Straine591216.24.732.811.73526.98.1
Randament Absolut Locale688.10.340.32.70.60.7-01395
Randament Absolut Straine218.70.070-0.300.1-0.1
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale123914.115.222.617228.8127.6101.2149884
Alte Fonduri Straine20000
Total Locale1202371692.193.716.31132.9571.3561.6686189
Total Straine1192008.67.812.69.661.844.417.4
Total Fonduri Inchise291764.35.62.735.30.834.688360

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Subscrieri OPCVM locale si straine May,2023 - May,2024

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
May, 2024 Subscrieri 0 452.309 2.338 175.089 24.481 276.092 34.961 0.633 0.008 0 0 0 228.78 0 1132.903 61.788 1194.691
May, 2024 Rascumparari 0 268.171 1.809 92.248 15.632 82.648 26.879 0.657 0.117 0 0 0 127.571 0 571.295 44.437 615.731
May, 2024 Subscrieri Nete 0 184.138 0.529 82.841 8.85 193.444 8.082 -0.025 -0.109 0 0 0 101.209 0 561.608 17.351 578.959
Apr, 2024 Subscrieri 0 581.371 1.129 115.572 26.494 295.082 30.91 1.224 0.046 0 0 0 341.045 0 1334.294 58.58 1392.874
Apr, 2024 Rascumparari 0 282.666 1.138 48.544 25.462 124.146 33.625 1.128 0.082 0 0 0 158.933 0 615.417 60.307 675.724
Apr, 2024 Subscrieri Nete 0 298.705 -0.009 67.028 1.032 170.935 -2.715 0.096 -0.036 0 0 0 182.112 0 718.876 -1.727 717.149
Mar, 2024 Subscrieri 0 412.309 2.178 103.934 27.043 223.588 61.105 0.575 0.206 0 0 0 181.102 0 921.509 90.533 1012.041
Mar, 2024 Rascumparari 0 205.412 2.245 24 11.3 62.612 33.949 0.845 0.02 0 0 0 102.005 0 394.873 47.514 442.387
Mar, 2024 Subscrieri Nete 0 206.897 -0.067 79.934 15.743 160.977 27.156 -0.27 0.187 0 0 0 79.098 0 526.636 43.019 569.655
Feb, 2024 Subscrieri 0 394.14 3.188 106.819 18.335 169.929 35.972 0.493 0.199 0 0 0 237.237 0 908.618 57.693 966.311
Feb, 2024 Rascumparari 0 216.191 1.514 44.392 13.638 73.173 43.709 1.256 0.846 0 0 0 148.17 0 483.181 59.706 542.888
Feb, 2024 Subscrieri Nete 0 177.95 1.674 62.427 4.697 96.756 -7.738 -0.764 -0.647 0 0 0 89.067 0 425.436 -2.013 423.423
Jan, 2024 Subscrieri 0 302.162 4.731 96.858 12.827 158.642 29.765 1.113 0.024 0 0 0 223.583 0 782.359 47.347 829.706
Jan, 2024 Rascumparari 0 169.056 1.058 34.889 16.603 55.603 29.69 1.469 0.001 0 0 0 119.076 0 380.093 47.353 427.445
Jan, 2024 Subscrieri Nete 0 133.107 3.673 61.969 -3.777 103.039 0.075 -0.356 0.023 0 0 0 104.507 0 402.266 -0.006 402.26
Dec, 2023 Subscrieri 0 310.448 2.118 108.355 12.926 135.739 26.039 0.416 0.01 0 0 0 190.009 0 744.968 41.093 786.06
Dec, 2023 Rascumparari 0 243.871 0.911 22.474 19.441 61.668 30.972 0.482 0.033 0 0 0 228.975 0 557.469 51.356 608.826
Dec, 2023 Subscrieri Nete 0 66.578 1.207 85.881 -6.515 74.071 -4.933 -0.066 -0.023 0 0 0 -38.966 0 187.498 -10.264 177.234
Nov, 2023 Subscrieri 0 269.436 0.722 63.827 8.103 121.312 20.581 0.235 0.032 0 0 0 225.148 0 679.959 29.438 709.397
Nov, 2023 Rascumparari 0 170.016 0.37 29.186 19.963 61.915 27.909 0.669 0.005 0 0 0 120.934 0 382.721 48.247 430.968
Nov, 2023 Subscrieri Nete 0 99.42 0.352 34.641 -11.86 59.397 -7.328 -0.433 0.027 0 0 0 104.213 0 297.238 -18.809 278.429
Oct, 2023 Subscrieri 0 303.81 0.557 50.22 6.75 107.624 25.549 0.247 0.023 0 0 0 240.526 0 702.427 32.88 735.308
Oct, 2023 Rascumparari 0 216.288 0.77 20.345 10.917 81.594 26.042 1.806 1.52 0 0 0 140.36 0 460.394 39.249 499.643
Oct, 2023 Subscrieri Nete 0 87.523 -0.212 29.874 -4.166 26.029 -0.492 -1.559 -1.497 0 0 0 100.166 0 242.033 -6.368 235.664
Sep, 2023 Subscrieri 0 267.019 1.51 63.574 6.316 90.028 17.995 0.3 0.024 0 0 0 163.325 0 584.245 25.845 610.09
Sep, 2023 Rascumparari 0 170.034 0.744 37.137 9.13 90.739 27.414 1.053 0.146 0 0 0 94.967 0 393.93 37.434 431.364
Sep, 2023 Subscrieri Nete 0 96.985 0.766 26.437 -2.814 -0.711 -9.419 -0.754 -0.122 0 0 0 68.358 0 190.316 -11.589 178.727
Aug, 2023 Subscrieri 0 173.323 2.477 59.251 7.238 64.811 43.464 0.492 0.029 0 0 0 170.482 0 468.359 53.207 521.567
Aug, 2023 Rascumparari 0 192.394 1.534 26.487 12.47 53.78 31.193 0.607 0.002 0 0 0 92.925 0 366.192 45.2 411.393
Aug, 2023 Subscrieri Nete 0 -19.071 0.943 32.764 -5.232 11.032 12.27 -0.115 0.026 0 0 0 77.557 0 102.167 8.007 110.174
Jul, 2023 Subscrieri 0 210.859 2.37 49.57 10.558 80.203 21.511 1.843 0.03 0 0 0 145.588 0 488.063 34.469 522.531
Jul, 2023 Rascumparari 0 248.598 0.804 28.218 12.465 68.562 18.434 0.628 0.791 0 0 0 135.318 0 481.324 32.495 513.819
Jul, 2023 Subscrieri Nete 0 -37.739 1.565 21.351 -1.907 11.641 3.077 1.215 -0.762 0 0 0 10.27 0 6.739 1.973 8.712
Jun, 2023 Subscrieri 0 219.632 6.606 28.881 8.91 66.959 32.447 1.057 0.023 0 0 0 120.932 0 437.461 47.987 485.448
Jun, 2023 Rascumparari 0 234.698 0.768 22.63 12.138 43.51 34.363 2.051 0.008 0 0 0 77.425 0 380.315 47.277 427.592
Jun, 2023 Subscrieri Nete 0 -15.066 5.838 6.251 -3.228 23.449 -1.915 -0.994 0.015 0 0 0 43.507 0 57.146 0.71 57.856
May, 2023 Subscrieri 0 204.055 0.849 42.959 5.776 45.888 30.528 0.269 0.023 0 0 0 121.907 0 415.079 37.175 452.254
May, 2023 Rascumparari 0 161.892 1.164 30.682 12.125 36.578 30.407 2.752 0.266 0 0 0 84.771 0 316.675 43.962 360.637
May, 2023 Subscrieri Nete 0 42.163 -0.315 12.277 -6.349 9.31 0.121 -2.483 -0.243 0 0 0 37.137 0 98.404 -6.787 91.617

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei