Active Membri

Activele aflate in administrarea a membrilor AAF.

Categorie Active Nete - OPCVMCota Piata OPCVMActive Nete FIIConturi IndividualeCota Piata fara SIFActive SIFTotal Active NetTotal Cota de Piata
BRD Asset Management2903.811.90011.612903.86.91
Pioneer Asset Management (Romania)552.22.3002.21552.21.31
Carpatica Asset Management103.40.4000.41103.40.25
GLOBINVEST54.40.25700.45111.40.26
Patria Asset Management0.2000.600.90
SIRA1.1033.100.1434.10.08
STAR Asset Management12.50.1000.0512.50.03
SAI Broker S.A.13.40.110.800.124.20.06
BT Asset Management328613.5173.5013.833459.68.23
ERSTE Asset Management7889.532.4057.931.787947.418.91
SAI Muntenia Invest SA1.200001196.91198.12.85
SAFI Invest 0.109.300.049.40.02
Atlas Asset Management17.20.130.200.1947.40.11
Vanguard Asset management2.502.700.025.30.01
STK FINANCIAL SAI S.A.2.8070.900.2973.70.18
OTP Asset Management617.72.518.812.55637.61.52
Swiss Capital Asset management20.30.1000.0820.30.05
NN Investment Partners C.R.,2097.68.6008.392097.64.99
CERTINVEST480.271.873.30.77193.10.46
Raiffeisen Asset Management6705.527.6067.727.086773.116.12
Fondul Proprietatea11612.711612.727.63
SIF Moldova1643.31643.33.91
SIF Oltenia1643.51643.53.91
SIF Transilvania924.7924.72.2
Total: 24329.4100478.1200.599.9917021.142029.3100

* Valorile prezentate in milioane lei
* Activele SIF si Fondul Proprietatea sunt din luna anterioara

Active nete OPCVM locale si straine Feb,2016 - Feb,2017

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi-Active locale Multi-Active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut Cu Capital Garantat / Protejat Altele Total Locale Total Straine Total OPCVM
Feb, 2017 117.287 11122.474 1648.039 538.936 192.788 360.739 797.246 448.135 531.348 9122.168 22231.945 2647.214 24879.159
Jan, 2017 113.698 11146.287 1645.775 489.942 192.736 345.273 768.12 434.915 522.007 9136.871 22180.969 2614.654 24795.623
Dec, 2016 109.217 11040.632 1662.028 462.254 177.173 328.413 751.247 425.802 518.989 8997.56 21875.358 2597.959 24473.317
Nov, 2016 105.256 11092.651 1742.281 444.154 194.141 323.329 750.577 416.666 529.3 9070.379 21974.526 2694.207 24668.733
Oct, 2016 98.616 11336.613 1696.73 438.306 108.618 322.664 721.613 414.479 545.675 9028.507 22179.157 2532.664 24711.821
Sep, 2016 102.343 11233.822 1687.714 435.285 110.726 327.382 692.862 412.607 546.215 8893.203 21948.733 2493.425 24442.159
Aug, 2016 103.718 11032.156 1667.445 436.141 109.118 327.815 698.782 413.572 544.315 8737.52 21593.481 2477.102 24070.583
Jul, 2016 100.614 10806.837 1623.837 427.321 111.583 315.056 679.029 410.752 545.326 8607.39 21211.603 2416.144 23627.746
Jun, 2016 104.675 10735.299 1598.874 414.953 108.725 306.735 661.921 414.152 552.865 8546.882 21073.941 2371.141 23445.082
May, 2016 103.956 10832.8 1572.467 424.745 110.352 305.059 680.74 416.774 558.722 8469.663 21110.154 2365.123 23475.278
Apr, 2016 110.194 10838.083 1553.709 431.218 109.433 307.903 669.624 419.676 568.082 8364.584 21038.231 2334.274 23372.505
Mar, 2016 112.843 10878.181 1548.171 448.254 110.385 317.699 688.8 421.688 569.842 8292.139 21039.377 2348.625 23388.002

* Activele prezentate in milioane lei