Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2315617.458-3.82.4189.2634.6-445.3260253
Obligatiuni Straine43167.20.62-0.914.61.42.2-0.8
Multi-Active Locale392159.78.023.260.9105.236.768.490421
Multi-Active Straine12716.62.663831.46.7
Actiuni Locale252796.210.39-4.560.515273.478.635471
Actiuni Straine53977.73.6311.2172.3924250
Randament Absolut Locale8174.80.65434.37.32.84.52199
Randament Absolut Straine222.10.082.919.60.60.10.5
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale94293.515.95-0.515.9178.3195.9-17.655285
Alte Fonduri Straine20.201.913.5000
Total Locale10325041.793-2.713632943.4-311.4443629
Total Straine1121883.776.590.313275.656.4
Total Fonduri Inchise271782.3-1.420.946.9-2.988451

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si FIA

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/FIA % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 23 15617.4 297388725 260253 7437 27.65 72.35 4317.61 11299.8 2.61 2.39 9.45 2.21 67.19 29.71 0 0.8 0 -9.67 1.04 105.73
OPCVM Multi-Active 39 2159.7 63669315 90421 753 21.64 78.36 467.27 1692.46 3.83 0.23 19.18 2.66 21.94 10.62 45.45 -0.03 0 -0.7 -0.82 102.36
OPCVM Actiuni 25 2796.2 40545399 35471 460 64.2 35.8 1795.26 1000.97 9.33 1.38 13.12 0.05 2.14 0.15 99.89 0 0 0 -0.01 126.05
OPCVM Garantate 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Absolute 8 174.8 2943759 2199 26 23.77 76.23 41.55 133.24 5.23 0 39.05 0 34.28 23.49 98.38 -0.48 0 0 8.67 208.62
OPCVM Altele 9 4293.5 186431475 55285 2193 40.21 59.79 1726.5 2567.03 1.76 0 44.26 0.52 24 18.15 8.75 0.03 0 -0.14 -0.04 97.29
FIA Actiuni 5 81.2 6058004 88170 198 14.72 85.28 11.95 69.21 1.01 0 6.2 0 0 0 84.82 0 0 0 0.06 92.09
FIA Multi-Active 2 185.8 346894 22 9 94.13 5.87 174.88 10.91 2.19 0 0 0 0 0.46 66.98 0 0 0 0.06 69.69
FIA Absolute 6 513.5 7 38 8 0.01 99.99 0.03 513.47 2.07 0 42.88 0 0 0 14.73 0 0 0 40.31 99.99
FIA Altele 14 1001.8 13852 221 12 7.5 92.5 75.13 926.72 0.01 0 0.17 0 0 0 99.82 0 0 0 0 100
Total OPCVM 103 25041.7 590978675 443629 10869 33.34 66.66 8348.19 16693.49 4.84 0.94 19.02 1.56 27.31 13.38 48.94 0.13 0 -2.32 0.35 114.15
Total FIA 27 1782.3 6418757 88451 227 14.7 85.3 261.98 1520.3 1.19 0 9.69 0 0 0.07 74.4 0 0 0 5.8 91.15

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Oct,2020 - Oct,2021

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Oct, 2021 Subscrieri 0 189.229 1.425 105.183 38.035 152.015 91.996 7.31 0.588 0 0 0 178.308 0 632.044 132.044 764.088
Oct, 2021 Rascumparari 0 634.575 2.23 36.744 31.364 73.439 41.972 2.769 0.052 0 0 0 195.921 0 943.449 75.618 1019.067
Oct, 2021 Subscrieri Nete 0 -445.346 -0.804 68.438 6.671 78.576 50.024 4.541 0.536 0 0 0 -17.613 0 -311.405 56.427 -254.979
Sep, 2021 Subscrieri 0 242.272 7.758 113.987 50.652 143.648 99.624 8.635 1.209 0 0 0 154.36 0 662.902 159.242 822.144
Sep, 2021 Rascumparari 0 416.418 3.524 24.985 35.817 74.332 57.694 2.179 0.05 0 0 0 212.018 0 729.932 97.086 827.018
Sep, 2021 Subscrieri Nete 0 -174.145 4.233 89.001 14.834 69.316 41.929 6.455 1.159 0 0 0 -57.658 0 -67.03 62.156 -4.874
Aug, 2021 Subscrieri 0 363.837 7.211 106.795 62.06 138.146 122.194 7.905 1.484 0 0 0 211.971 0 828.654 192.949 1021.603
Aug, 2021 Rascumparari 0 300.743 1.755 36.989 23.48 51.827 44.183 2.668 0.24 0 0 0 131.538 0 523.765 69.659 593.423
Aug, 2021 Subscrieri Nete 0 63.093 5.455 69.806 38.58 86.319 78.011 5.238 1.244 0 0 0 80.433 0 304.889 123.29 428.179
Jul, 2021 Subscrieri 0 359.296 2.55 114.508 52.138 127.144 99.083 6.011 0.11 0 0 0 194.802 0 801.761 153.881 955.642
Jul, 2021 Rascumparari 0 308.732 2.135 18.367 23.143 43.664 39.665 0.849 0.121 0 0 0 102.781 0 474.392 65.064 539.457
Jul, 2021 Subscrieri Nete 0 50.564 0.414 96.141 28.995 83.48 59.418 5.162 -0.011 0 0 0 92.021 0 327.369 88.816 416.185
Jun, 2021 Subscrieri 0 386.93 3.778 138.218 42.533 139.498 66.416 5.091 0.361 0 0 0 210.539 0 880.278 113.088 993.365
Jun, 2021 Rascumparari 0 313.969 3.431 22.651 17.935 46.854 43.411 1.497 0.133 0 0 0 122.252 0 507.223 64.911 572.134
Jun, 2021 Subscrieri Nete 0 72.961 0.346 115.567 24.598 92.644 23.005 3.594 0.228 0 0 0 88.287 0 373.054 48.177 421.231
May, 2021 Subscrieri 0 328.994 2.71 76.857 41.32 120.58 57.691 3.285 0.205 0 0 0 164.599 0 694.316 101.926 796.242
May, 2021 Rascumparari 0 274.913 2.314 14.647 18.393 42.238 17.991 0.729 0.781 0 0 0 137.693 0 470.221 39.479 509.7
May, 2021 Subscrieri Nete 0 54.081 0.396 62.21 22.927 78.342 39.699 2.556 -0.576 0 0 0 26.906 0 224.095 62.446 286.541
Apr, 2021 Subscrieri 0 387.745 7.674 64.744 38.207 90.755 90.013 5.282 0.208 0 0 0 174.03 0 722.556 136.102 858.658
Apr, 2021 Rascumparari 0 230.474 2.787 16.715 24.034 29.112 44.281 3.723 0.221 0 0 0 117.776 0 397.801 71.323 469.123
Apr, 2021 Subscrieri Nete 0 157.271 4.887 48.029 14.173 61.642 45.732 1.559 -0.012 0 0 0 56.253 0 324.755 64.78 389.535
Mar, 2021 Subscrieri 0 491.003 4.471 69.045 37.882 101.107 71.754 3.532 0.503 0 0 0 176.328 0 841.016 114.61 955.625
Mar, 2021 Rascumparari 0 424.985 3.137 20.265 21.139 51.906 31.3 1.178 0.258 0 0 0 171.815 0 670.15 55.834 725.983
Mar, 2021 Subscrieri Nete 0 66.018 1.333 48.78 16.744 49.201 40.454 2.355 0.245 0 0 0 4.513 0 170.866 58.776 229.642
Feb, 2021 Subscrieri 0 585.124 8.659 46.464 31.237 71.665 102.788 4.471 0 0 0 0 198.861 0 906.586 142.684 1049.27
Feb, 2021 Rascumparari 0 338.681 3.179 10.538 19.355 34.113 35.737 2.866 0.152 0 0 0 123.138 0 509.336 58.423 567.759
Feb, 2021 Subscrieri Nete 0 246.444 5.48 35.927 11.882 37.552 67.051 1.605 -0.152 0 0 0 75.723 0 397.249 84.261 481.511
Jan, 2021 Subscrieri 0 472.709 4.059 54.333 38.259 84.037 75.015 2.581 0.039 0 0 0 240.759 0 854.42 117.372 971.792
Jan, 2021 Rascumparari 0 151.487 6.127 10.535 15.442 36.784 45.025 0.15 0 0 0 0 71.408 0 270.365 66.595 336.96
Jan, 2021 Subscrieri Nete 0 321.222 -2.069 43.798 22.817 47.253 29.99 2.432 0.039 0 0 0 169.351 0 584.056 50.777 634.832
Dec, 2020 Subscrieri 0 463.314 4.962 190.25 19.191 70.137 45.6 1.33 0.039 0 0 0 193.511 0 918.542 69.791 988.333
Dec, 2020 Rascumparari 0 210.132 1.3 13.992 3.647 19.661 23.231 0.857 0.047 0 0 0 94.446 0 339.089 28.224 367.313
Dec, 2020 Subscrieri Nete 0 253.182 3.661 176.258 15.544 50.476 22.369 0.473 -0.008 0 0 0 99.065 0 579.454 41.567 621.02
Nov, 2020 Subscrieri 0 324.41 3.758 28.916 9.851 29.863 32.655 0.566 0 0.156 0 0 142.3 0 526.211 46.263 572.474
Nov, 2020 Rascumparari 0 290.338 2.591 15.467 13.005 34.895 24.673 1.874 1.889 0.983 0 0 126.41 0 469.968 42.158 512.126
Nov, 2020 Subscrieri Nete 0 34.071 1.166 13.448 -3.154 -5.032 7.982 -1.308 -1.889 -0.827 0 0 15.891 0 56.243 4.105 60.348
Oct, 2020 Subscrieri 0 369.66 6.481 17.155 10.743 28.5 24.361 0.733 0 0.152 0 0 177.697 0 593.897 41.585 635.482
Oct, 2020 Rascumparari 0 244.594 6.792 16.417 18.813 25.939 36.743 6.009 0.322 4.955 0 0 88.112 0 386.026 62.67 448.695
Oct, 2020 Subscrieri Nete 0 125.066 -0.311 0.738 -8.07 2.561 -12.382 -5.276 -0.322 -4.803 0 0 89.585 0 207.871 -21.085 186.786

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei