Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1121.20.4712.312.314.2113.2573
Obligatiuni Locale1210829.842.1-1.1-1.1168.2298.7-130.5144179
Obligatiuni Straine381667.86.480.20.221.7201.7
Multi-Active Locale22908.93.534.84.840.12020.160030
Multi-Active Straine10365.91.4228.723.94.8
Actiuni Locale16536.92.098.68.625.411.713.710393
Actiuni Straine42972.23.787.47.457.335.521.8
Randament Absolut Locale11588.82.292.62.613.24.48.83107
Randament Absolut Straine318.30.071.51.50.70.7-0
Capital Garantat / Protejat Locale2470.51.83-0-03.99.8-5.93179
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale129241.835.93-0-0257.92516.8103508
Alte Fonduri Straine41.50.01-1-1000
Total Locale7622697.988.24-0-0522.8596.6-73.8324969
Total Straine973025.711.762.82.8108.480.128.3
Total Fonduri Inchise17769.59.39.329.45.523.989071

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 121.2 10647942 573 121 21.12 78.88 25.6 95.6 3.18 36.96 57.18 0 2.78 0 0 -0.09 0 0 0 100.01
OPCVM Obligatiuni 12 10829.8 391389054 144179 6380 4.43 95.57 479.76 10350 2.86 0 13.55 4.4 38.11 38.72 0 -0.46 3.73 -2.24 1.33 100
OPCVM Multi-Active 22 908.9 65098779 60030 444 0.74 99.26 6.73 902.2 6.25 0.2 25.08 5.15 5.15 10.35 43.38 -0 4.38 0 0.06 100
OPCVM Actiuni 16 536.9 24961793 10393 178 1.71 98.29 9.18 527.7 7.64 0.57 8.66 0.05 0 0.66 78.66 0.01 2.37 0 1.39 100.01
OPCVM Garantate 2 470.5 3085427 3179 36 1.13 98.87 5.32 465.22 2.48 0 17.05 5.82 59.65 10.91 5.3 0.48 9.15 -10.81 -0.01 100.02
OPCVM Absolute 11 588.8 3442705 3107 45 1.45 98.55 8.54 580.29 6.02 0 4 0.95 14.02 9.87 7.13 1.27 57.96 0 -1.21 100.01
OPCVM Altele 12 9241.8 169722125 103508 3026 2.92 97.08 269.86 8971.92 1.29 0.17 40.97 3.46 25.27 20.14 6.26 -0.4 4.24 -1.49 0.09 100
AOPC Actiuni 4 96 6080323 88642 207 0.23 99.77 0.22 95.79 4.09 0 10.96 0 0 0 70.26 0 3.57 0 11.13 100.01
AOPC Multi-Active 1 154.8 295197 21 8 38.1 61.9 58.98 95.83 5.3 0 0 0 0 0.58 86.09 0 7.97 0 0.07 100.01
AOPC Absolute 7 451.9 34856 81 17 20.99 79.01 94.85 357.01 2.88 0 15.92 0 0 0.41 74.27 3.55 2.65 0 0.32 100
AOPC Altele 5 66.8 22475 327 35 10.7 89.3 7.15 59.67 9.79 0 21.63 0 0 16.94 11.06 2.5 21.69 0 16.4 100.01
Total OPCVM 76 22697.9 668347828 324969 10230 3.15 96.85 714.98 21982.92 5 0.69 19.75 3.04 15.26 14.22 30.95 0.06 11.56 -0.88 0.35 100
Total AOPC 17 769.5 6432852 89071 267 0.3 99.7 2.31 767.19 4.39 0 14.18 0 0 2.66 64.94 2.13 6.02 0 5.69 100.01

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jan,2017 - Jan,2018

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jan, 2018 Subscrieri 14.177 168.186 21.729 40.059 28.718 25.408 57.256 13.167 0.709 3.915 0 0 257.858 0 522.77 108.411 631.181
Jan, 2018 Rascumparari 0.96 298.677 20.046 19.959 23.899 11.724 35.454 4.37 0.724 9.849 0 0 251.049 0.005 596.589 80.128 676.717
Jan, 2018 Subscrieri Nete 13.217 -130.491 1.682 20.1 4.819 13.684 21.802 8.797 -0.015 -5.934 0 0 6.808 -0.005 -73.819 28.283 -45.536
Dec, 2017 Subscrieri 3.494 200.002 19.559 28.367 25.369 10.347 26.806 12.72 3.265 2.372 0 0 277.742 0 535.044 74.999 610.043
Dec, 2017 Rascumparari 9.87 261.264 28.5 17.865 22.083 6.6 23.66 3.913 0 23.331 0 0 252.117 0.005 574.961 74.248 649.208
Dec, 2017 Subscrieri Nete -6.376 -61.262 -8.941 10.502 3.287 3.746 3.146 8.807 3.265 -20.959 0 0 25.625 -0.005 -39.917 0.751 -39.166
Nov, 2017 Subscrieri 3.184 190.871 21.65 44.94 36.241 6.961 33.396 6.069 1.11 5.261 0 0 240.861 0 498.146 92.398 590.544
Nov, 2017 Rascumparari 17.702 374.905 25.765 11.564 19.46 8.112 29.818 4.825 0 14.3 0 0 332.848 0 764.257 75.043 839.299
Nov, 2017 Subscrieri Nete -14.518 -184.034 -4.114 33.376 16.781 -1.151 3.578 1.244 1.11 -9.039 0 0 -91.987 0 -266.11 17.355 -248.756
Oct, 2017 Subscrieri 1.848 208.328 26.067 28.973 23.709 12.469 26.719 12.77 0.263 3.889 0 0 293.239 0.075 561.517 76.833 638.35
Oct, 2017 Rascumparari 1.697 352.243 26.629 12.904 20.628 3.999 25.034 8.663 0.168 13.477 0 0 351.083 0 744.066 72.459 816.525
Oct, 2017 Subscrieri Nete 0.151 -143.914 -0.563 16.069 3.081 8.47 1.685 4.107 0.095 -9.588 0 0 -57.843 0.075 -182.549 4.374 -178.175
Sep, 2017 Subscrieri 0.735 222.602 28.994 28.977 17.533 9.407 24.942 10.032 0.109 3.102 0 0 265.373 0 540.228 71.578 611.806
Sep, 2017 Rascumparari 1.45 197.1 28.976 23.424 0.099 5.718 19.864 5.764 0.326 16.67 0 0 285.364 0 535.489 49.265 584.754
Sep, 2017 Subscrieri Nete -0.715 25.502 0.018 5.553 17.434 3.689 5.078 4.268 -0.217 -13.568 0 0 -19.991 0 4.739 22.313 27.052
Aug, 2017 Subscrieri 7.788 229.444 26.474 38.993 20.521 29.931 20.507 45.449 0.186 3.713 0 0 377.723 0.039 733.041 67.727 800.768
Aug, 2017 Rascumparari 2.906 219.982 21.672 9.191 12.239 12.831 19.916 5.58 0.147 11.131 0 0 250.493 0.022 512.114 53.996 566.11
Aug, 2017 Subscrieri Nete 4.882 9.462 4.802 29.801 8.282 17.1 0.591 39.869 0.039 -7.418 0 0 127.23 0.017 220.927 13.731 234.658
Jul, 2017 Subscrieri 5.944 250.466 17.44 32.27 24.241 14.291 26.309 29.919 0.198 5.286 0 0 281.064 0 619.239 68.189 687.428
Jul, 2017 Rascumparari 3.002 213.458 15.946 13.741 6.688 7.005 17.355 6.612 0.052 15.655 0 0 251.424 0 510.897 40.041 550.938
Jul, 2017 Subscrieri Nete 2.942 37.008 1.495 18.529 17.553 7.286 8.954 23.307 0.146 -10.369 0 0 29.64 0 108.342 28.148 136.49
Jun, 2017 Subscrieri 1.795 369.853 24.166 53.839 36.67 15.277 25.031 8.162 0.145 8.285 0 0 307.997 0 765.209 86.012 851.221
Jun, 2017 Rascumparari 1.794 235.63 25.483 14.531 12.159 10.478 23.492 6.264 0.139 5.173 0 0 259.561 0.004 533.432 61.277 594.709
Jun, 2017 Subscrieri Nete 0.001 134.223 -1.317 39.308 24.512 4.799 1.539 1.898 0.006 3.112 0 0 48.436 -0.004 231.777 24.735 256.512
May, 2017 Subscrieri 2.157 235.329 22.518 60.636 35.383 23.478 33.823 31.911 0.363 16.179 0 0 251.389 0 621.078 92.087 713.166
May, 2017 Rascumparari 6.938 214.549 21.973 10.277 11.043 6.978 24.978 2.991 0.083 9.993 0 0 267.599 0 519.324 58.076 577.4
May, 2017 Subscrieri Nete -4.781 20.78 0.545 50.359 24.341 16.5 8.845 28.92 0.28 6.186 0 0 -16.21 0 101.755 34.011 135.766
Apr, 2017 Subscrieri 7.727 199.594 15.767 51.348 9.405 10.518 19.644 19.39 2.408 5.102 0 0 198.126 0 491.805 47.224 539.029
Apr, 2017 Rascumparari 3.134 329.787 5.852 4.07 0.151 3.195 2.635 4.399 0 6.564 0 0 239.841 0 590.99 8.638 599.628
Apr, 2017 Subscrieri Nete 4.593 -130.193 9.915 47.279 9.253 7.323 17.009 14.991 2.408 -1.462 0 0 -41.715 0 -99.185 38.586 -60.599
Mar, 2017 Subscrieri 8.067 200.094 12.388 49.546 39.27 8.495 12.364 12.53 0.472 8.264 0 0 258.624 0.014 545.62 64.508 610.128
Mar, 2017 Rascumparari 4.156 299.61 15.986 5.165 10.035 3.88 9.968 16.341 0.014 12.233 0 0 301.195 0.012 642.58 36.014 678.594
Mar, 2017 Subscrieri Nete 3.91 -99.515 -3.598 44.381 29.236 4.614 2.396 -3.811 0.459 -3.969 0 0 -42.571 0.001 -96.96 28.494 -68.466
Feb, 2017 Subscrieri 12.872 175.705 8.01 42.175 26.793 10.097 13.994 10.515 2.216 18.35 0 0 255.968 0 525.682 51.013 576.696
Feb, 2017 Rascumparari 9.304 247.519 12.209 3.643 9.441 2.864 20.08 3.35 0 10.688 0 0 304.382 0 581.75 41.73 623.48
Feb, 2017 Subscrieri Nete 3.568 -71.814 -4.199 38.533 17.351 7.233 -6.085 7.165 2.216 7.661 0 0 -48.414 0 -56.068 9.283 -46.784
Jan, 2017 Subscrieri 6.027 305.216 8.664 21.359 25.418 5.982 3.473 12.526 0.571 13.027 0 0 352.484 0 716.622 38.125 754.748
Jan, 2017 Rascumparari 1.58 180.493 14.519 3.58 15.873 4.378 10.118 2.835 0 7.642 0 0 188.98 0 389.489 40.511 430
Jan, 2017 Subscrieri Nete 4.446 124.723 -5.856 17.779 9.544 1.604 -6.645 9.691 0.571 5.386 0 0 163.504 0 327.133 -2.385 324.748

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei