Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2410792.750.34-6.9-2931.2579.3-548.1236639
Obligatiuni Straine43143.50.67-2.8-14.80.50.7-0.2
Multi-Active Locale412084.39.72-4.5-16.61668.6-52.6101397
Multi-Active Straine12580.52.719.118.1-9
Actiuni Locale272887.113.47-2.7-9.953.257.8-4.750381
Actiuni Straine54959.74.48-4.7-13.820.513.47
Randament Absolut Locale6900.42-4.4-14.70.42.8-2.41690
Randament Absolut Straine223.50.11-2.4-3.7000
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale93877.618.09-2.3-10.2103.2200.1-96.968834
Alte Fonduri Straine200-77.2-79.6000
Total Locale10619731.792.04-5.2-22.1203.9908.6-704.7458941
Total Straine1131707.37.96-4.5-16.930.132.2-2.1
Total Fonduri Inchise281673.6-1.1-2.10.13.5-3.488394

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si FIA

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/FIA % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 24 10792.7 18288417 236639 562 4.8 95.2 517.52 10275.2 1.99 0 10.31 2.88 54.46 21.25 1.32 0.43 0 -3.46 0.02 89.2
OPCVM Multi-Active 41 2084.3 35540974 101397 671 4.63 95.37 96.41 1987.93 1.88 0 10.73 3.83 19.81 9.1 23.79 0.1 0 0 1.62 70.86
OPCVM Actiuni 27 2887.1 7324801 50381 93 4.17 95.83 120.33 2766.73 1.47 0 5.86 0.4 1.53 0.66 74.65 0 0 0 2.52 87.09
OPCVM Garantate 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Absolute 6 90 0 1690 0 100 0 89.98 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Altele 9 3877.6 1909533 68834 982 4.13 95.87 160.22 3717.37 0.9 0 12.25 1.15 45.64 24.8 0 0.39 0 -1.67 0.57 84.03
FIA Actiuni 6 88.6 6057287 88128 196 12.4 87.6 10.99 77.62 21.47 0 22.45 0 0 0 48.92 0 0 0 -3.11 89.73
FIA Multi-Active 3 159.5 348543 26 11 92.92 7.08 148.19 11.29 5.53 0 0 0 0 0 78.54 0 0 0 0.04 84.11
FIA Absolute 6 449.3 5 57 1 0.01 99.99 0.02 449.29 2.83 0 13.36 0 0 0 17.66 0 0 0 66.15 100
FIA Altele 13 976.2 13852 183 10 7.91 92.09 77.22 899.02 0 0 0.25 0 0 0 99.75 0 0 0 0 100
Total OPCVM 106 19731.7 63063725 458941 2308 4.53 95.47 894.47 18837.21 1.82 0 9.82 2.95 25.48 10.88 26.75 0.17 0 -0.86 1.37 78.38
Total FIA 28 1673.6 6419687 88394 218 14.13 85.87 236.42 1437.22 13.47 0 13.98 0 0 0 57.68 0 0 0 5.63 90.76

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jun,2021 - Jun,2022

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jun, 2022 Subscrieri 0 31.171 0.491 16.029 9.084 53.171 20.472 0.364 0.027 0 0 0 103.155 0 203.891 30.073 233.964
Jun, 2022 Rascumparari 0 579.27 0.652 68.611 18.088 57.828 13.429 2.798 0.006 0 0 0 200.076 0 908.582 32.176 940.758
Jun, 2022 Subscrieri Nete 0 -548.099 -0.162 -52.582 -9.004 -4.658 7.043 -2.433 0.021 0 0 0 -96.92 0 -704.692 -2.103 -706.794
May, 2022 Subscrieri 0 40.968 0.782 27.194 10.814 48.76 28.866 0.436 0.243 0 0 0 125.912 0 243.269 40.705 283.975
May, 2022 Rascumparari 0 703.924 2.915 61.814 24.831 88.165 20.484 2.568 0.083 0 0 0 211.838 0 1068.309 48.314 1116.623
May, 2022 Subscrieri Nete 0 -662.956 -2.133 -34.62 -14.018 -39.405 8.382 -2.132 0.16 0 0 0 -85.926 0 -825.04 -7.609 -832.648
Apr, 2022 Subscrieri 0 74.118 1.446 40.948 18.525 97.37 39.921 0.622 0.012 0 0 0 140.91 0 353.968 59.904 413.872
Apr, 2022 Rascumparari 0 261.079 2.849 29.561 14.473 37.326 15.719 1.81 0.39 0 0 0 143.504 0 473.28 33.431 506.711
Apr, 2022 Subscrieri Nete 0 -186.961 -1.404 11.388 4.051 60.044 24.202 -1.188 -0.378 0 0 0 -2.594 0 -119.312 26.473 -92.839
Mar, 2022 Subscrieri 0 122.294 2.317 55.572 21.93 173.133 68.66 2.059 0.003 0 0 0 199.568 0 552.626 92.91 645.535
Mar, 2022 Rascumparari 0 1210.456 1.906 192.769 48.478 192.66 46.392 4.249 0.1 0 0 0 518.677 0 2118.811 96.876 2215.687
Mar, 2022 Subscrieri Nete 0 -1088.162 0.411 -137.197 -26.548 -19.527 22.267 -2.19 -0.097 0 0 0 -319.108 0 -1566.185 -3.967 -1570.152
Feb, 2022 Subscrieri 0 90.505 2.924 74.036 30.356 133.526 75.97 3.441 0.321 0 0 0 166.021 0 467.529 109.571 577.101
Feb, 2022 Rascumparari 0 751.979 2.935 128.656 71.23 163.16 71.497 2.175 0.441 0 0 0 237.468 0 1283.438 146.104 1429.542
Feb, 2022 Subscrieri Nete 0 -661.474 -0.011 -54.621 -40.875 -29.634 4.473 1.266 -0.12 0 0 0 -71.447 0 -815.909 -36.532 -852.441
Jan, 2022 Subscrieri 0 101.78 1.026 96.567 41.847 165.161 93.25 2.783 0.329 0 0 0 258.527 0 624.818 136.452 761.269
Jan, 2022 Rascumparari 0 379.952 2.686 51.539 39.451 152.801 67.078 1.913 1.18 0 0 0 127.342 0 713.546 110.395 823.941
Jan, 2022 Subscrieri Nete 0 -278.172 -1.66 45.028 2.396 12.36 26.171 0.87 -0.851 0 0 0 131.185 0 -88.729 26.057 -62.672
Dec, 2021 Subscrieri 0 144.369 1.875 112.914 33.703 154.83 100.1 4.148 1.728 0 0 0 157.554 0 573.815 137.405 711.221
Dec, 2021 Rascumparari 0 346.916 1.003 47.985 34.902 122.48 49.311 0.803 0.299 0 0 0 138.373 0 656.557 85.515 742.071
Dec, 2021 Subscrieri Nete 0 -202.547 0.872 64.929 -1.199 32.35 50.789 3.345 1.429 0 0 0 19.181 0 -82.741 51.891 -30.851
Nov, 2021 Subscrieri 0 225.938 2.387 214.703 64.462 195.956 106.936 3.063 1.062 0 0 0 160.55 0 800.211 174.848 975.059
Nov, 2021 Rascumparari 0 435.357 3.341 28.97 37.426 77.038 55.276 1.172 0.18 0 0 0 166.576 0 709.113 96.224 805.337
Nov, 2021 Subscrieri Nete 0 -209.419 -0.954 185.733 27.036 118.919 51.66 1.891 0.882 0 0 0 -6.026 0 91.098 78.624 169.723
Oct, 2021 Subscrieri 0 189.229 1.425 108.412 38.035 148.648 91.996 4.08 0.588 0 0 0 178.308 0 628.677 132.044 760.721
Oct, 2021 Rascumparari 0 634.575 2.23 37.747 31.364 73.439 41.972 1.766 0.052 0 0 0 195.921 0 943.449 75.618 1019.067
Oct, 2021 Subscrieri Nete 0 -445.346 -0.804 70.665 6.671 75.209 50.024 2.314 0.536 0 0 0 -17.613 0 -314.772 56.427 -258.345
Sep, 2021 Subscrieri 0 242.272 7.758 115.897 50.652 143.648 99.624 6.724 1.209 0 0 0 154.36 0 662.902 159.242 822.144
Sep, 2021 Rascumparari 0 416.418 3.524 25.869 35.817 74.332 57.694 1.295 0.05 0 0 0 212.018 0 729.932 97.086 827.018
Sep, 2021 Subscrieri Nete 0 -174.145 4.233 90.028 14.834 69.316 41.929 5.429 1.159 0 0 0 -57.658 0 -67.03 62.156 -4.874
Aug, 2021 Subscrieri 0 363.837 7.211 109.449 62.06 138.146 122.194 5.251 1.484 0 0 0 211.971 0 828.654 192.949 1021.603
Aug, 2021 Rascumparari 0 300.743 1.755 38.289 23.48 51.827 44.183 1.367 0.24 0 0 0 131.538 0 523.765 69.659 593.423
Aug, 2021 Subscrieri Nete 0 63.093 5.455 71.159 38.58 86.319 78.011 3.884 1.244 0 0 0 80.433 0 304.889 123.29 428.179
Jul, 2021 Subscrieri 0 359.296 2.55 116.07 52.138 127.144 99.083 4.449 0.11 0 0 0 194.802 0 801.761 153.881 955.642
Jul, 2021 Rascumparari 0 308.732 2.135 18.866 23.143 43.664 39.665 0.35 0.121 0 0 0 102.781 0 474.392 65.064 539.457
Jul, 2021 Subscrieri Nete 0 50.564 0.414 97.205 28.995 83.48 59.418 4.099 -0.011 0 0 0 92.021 0 327.369 88.816 416.185
Jun, 2021 Subscrieri 0 386.93 3.778 139.197 42.533 139.498 66.416 4.113 0.361 0 0 0 210.539 0 880.278 113.088 993.365
Jun, 2021 Rascumparari 0 313.969 3.431 22.999 17.935 46.854 43.411 1.15 0.133 0 0 0 122.252 0 507.223 64.911 572.134
Jun, 2021 Subscrieri Nete 0 72.961 0.346 116.199 24.598 92.644 23.005 2.963 0.228 0 0 0 88.287 0 373.054 48.177 421.231

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei