Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale1510755.947.31.43301.6190.8110.8143198
Obligatiuni Straine34142.60.63-1.8-6.52.15-2.8
Multi-Active Locale371000.14.41.83.325.116.78.461659
Multi-Active Straine10363.21.6133.59.5
Actiuni Locale1612675.572.811.73014.415.611973
Actiuni Straine45245.21.08-212.821.811.110.7
Randament Absolut Locale11478.52.1-5.6-6.9628.1-223553
Randament Absolut Straine417.90.08-1.8-18.200.6-0.6
Capital Garantat / Protejat Locale2313.91.38-4.2-12.11.312.6-11.23433
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale128156.335.870.20.1180.6179.21.384202
Alte Fonduri Straine20.10-1.6-46.2000
Total Locale9221971.796.620.81.9544.6441.7102.9308018
Total Straine957693.38-0.61.636.920.116.8
Total Fonduri Inchise241344.64.13.30.60.50.188830

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 15 10755.9 308122260 143198 6078 4.24 95.76 456.05 10299.88 1.72 0.95 15.52 3.07 45.66 35.73 0 0.85 3.64 -6.29 -0.85 100
OPCVM Multi-Active 37 1000.1 59383870 61659 474 0.77 99.23 7.7 992.39 2.05 0.27 12.68 3.19 12.38 9.37 31.12 0.05 29.05 -0.56 0.37 99.97
OPCVM Actiuni 16 1267 21710618 11973 150 1.25 98.75 15.84 1251.16 2.8 0.45 7.4 0.23 0 0.69 84.23 0.03 2.54 0 1.65 100.02
OPCVM Garantate 2 313.9 2094640 3433 29 0.84 99.16 2.64 311.24 3.7 0 20.91 2.7 51.72 13.76 0 0.59 9.17 -8.18 5.67 100.04
OPCVM Absolute 11 478.5 4467881 3553 47 1.32 98.68 6.32 472.19 3.35 0 5.72 1.22 18.64 9.33 10.82 0.5 51.81 -0.8 -0.58 100.01
OPCVM Altele 12 8156.3 157086014 84202 2702 3.21 96.79 261.82 7894.48 1.62 1.03 44.85 2.22 25.3 19.01 4.29 0.25 3.97 -2.76 0.23 100.01
AOPC Actiuni 4 73.9 6058016 88408 206 0.23 99.77 0.17 73.69 2.51 0 3.52 0 0 0 90.67 0 2.64 0 0.67 100.01
AOPC Multi-Active 2 137 296219 23 8 34.78 65.22 47.64 89.33 2.51 0 17.24 0 0 0.31 54.82 0.01 17.76 0 7.35 100
AOPC Absolute 6 371.9 10521 70 18 25.71 74.29 95.62 276.28 3.96 0 16.93 0 0 0 66.98 0.04 0 0 12.1 100.01
AOPC Altele 12 761.9 14400 329 10 3.04 96.96 23.16 738.72 3.64 0 11.48 0 0 0 49.91 0 21.75 0 13.23 100.01
Total OPCVM 92 21971.7 552865286 308018 9480 3.08 96.92 676.73 21294.96 2.25 0.48 16.08 2.28 19.01 13.56 28.42 0.27 19.15 -1.89 0.38 99.99
Total AOPC 24 1344.6 6379157 88830 242 0.27 99.73 3.63 1340.98 3.18 0 11.6 0 0 0.05 70 0.01 7.46 0 7.69 99.99

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine May,2018 - May,2019

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
May, 2019 Subscrieri 0 301.576 2.134 25.116 12.966 29.956 21.799 6.03 0.009 1.345 0 0 180.587 0 544.61 36.909 581.519
May, 2019 Rascumparari 0 190.766 4.972 16.666 3.479 14.374 11.052 28.058 0.595 12.566 0 0 179.238 0 441.668 20.098 461.766
May, 2019 Subscrieri Nete 0 110.81 -2.838 8.45 9.487 15.582 10.747 -22.028 -0.585 -11.221 0 0 1.349 0 102.943 16.81 119.753
Apr, 2019 Subscrieri 0 303.9 2.273 13.299 7.015 11.777 12.583 1.7 0.289 0.678 0 0 196.913 0 528.268 22.16 550.428
Apr, 2019 Rascumparari 0 155.95 12.484 13.399 12.808 23.405 17.721 18.175 0.092 4.577 0 0 146.878 0 362.384 43.104 405.489
Apr, 2019 Subscrieri Nete 0 147.95 -10.211 -0.1 -5.794 -11.628 -5.138 -16.475 0.197 -3.899 0 0 50.035 0 165.884 -20.945 144.939
Mar, 2019 Subscrieri 0 212.08 2.357 22.529 8.48 16.427 13.689 3.98 0.022 2.553 0 0 182.087 0 439.654 24.549 464.203
Mar, 2019 Rascumparari 0 205.783 2.061 19.151 11.12 20.771 13.374 8.961 -2.942 14.416 0 0 189.697 0 458.779 23.612 482.391
Mar, 2019 Subscrieri Nete 0 6.297 0.297 3.378 -2.64 -4.345 0.315 -4.982 2.965 -11.863 0 0 -7.61 0 -19.124 0.937 -18.187
Feb, 2019 Subscrieri 0 135.465 1.732 7.346 3.827 13.581 7.325 0.784 0.133 0.243 0 0 234.082 0 391.501 13.016 404.518
Feb, 2019 Rascumparari 0 224.071 3.229 26.679 19.327 25.771 7.515 10.619 0.009 12.769 0 0 282.794 0 582.703 30.08 612.783
Feb, 2019 Subscrieri Nete 0 -88.607 -1.497 -19.333 -15.5 -12.189 -0.19 -9.834 0.124 -12.526 0 0 -48.713 0 -191.202 -17.063 -208.265
Jan, 2019 Subscrieri 0 89.194 3.009 8.743 2.848 21.571 6.061 1.903 0 0.799 0 0 131.423 0 253.633 11.918 265.55
Jan, 2019 Rascumparari 0 204.951 6.647 26.505 11.071 19.892 10.087 5.792 0.981 9.964 0 0 318.439 0 585.544 28.787 614.331
Jan, 2019 Subscrieri Nete 0 -115.757 -3.638 -17.762 -8.223 1.679 -4.026 -3.89 -0.981 -9.165 0 0 -187.016 0 -331.911 -16.869 -348.78
Dec, 2018 Subscrieri 0 132.112 1.788 21.958 11.83 36.809 6.638 8.992 0 1.281 0 0 190.348 0 391.499 20.256 411.755
Dec, 2018 Rascumparari 0 286.558 4.478 44.623 14.174 27.871 9.326 49.221 0.036 13.338 0 0 338.812 0 760.424 28.014 788.438
Dec, 2018 Subscrieri Nete 0 -154.447 -2.69 -22.665 -2.344 8.938 -2.688 -40.229 -0.036 -12.057 0 0 -148.464 0 -368.924 -7.758 -376.682
Nov, 2018 Subscrieri 0 156.77 2.315 23.94 11.216 21.14 10.629 4.118 0.149 2.298 0 0 112.697 0 320.965 24.309 345.274
Nov, 2018 Rascumparari 0 260.186 4.596 23.035 10.233 29.866 9.677 12.305 0.141 10.797 0 0 223.116 0 559.306 24.647 583.953
Nov, 2018 Subscrieri Nete 0 -103.416 -2.28 0.904 0.983 -8.726 0.952 -8.187 0.008 -8.499 0 0 -110.419 0 -238.342 -0.337 -238.679
Oct, 2018 Subscrieri 0 121.045 1.764 26.951 20.665 22.569 16.452 7.313 0.321 3.513 0 0 128.99 0 310.381 39.202 349.583
Oct, 2018 Rascumparari 0 238.661 8.422 23.03 11.729 25.373 9.703 19.696 0.143 6.724 0 0 241.185 0 554.668 29.997 584.665
Oct, 2018 Subscrieri Nete 0 -117.616 -6.658 3.921 8.936 -2.804 6.749 -12.383 0.178 -3.211 0 0 -112.194 0 -244.287 9.205 -235.082
Sep, 2018 Subscrieri 0 116.401 1.523 27.22 40.014 20.765 11.119 15.718 0.141 4.504 0 0 131.804 0 316.413 52.797 369.21
Sep, 2018 Rascumparari 0 185.519 4.188 11.585 8.152 22.088 7.106 18.365 0 9.788 0 0 255.311 0 502.657 19.446 522.102
Sep, 2018 Subscrieri Nete 0 -69.118 -2.665 15.635 31.861 -1.323 4.014 -2.647 0.141 -5.284 0 0 -123.507 0 -186.244 33.351 -152.892
Aug, 2018 Subscrieri 0 131.902 3.424 52.229 24.478 14.958 13.909 11.472 0.035 7.484 0 0 155.259 0 373.304 41.847 415.151
Aug, 2018 Rascumparari 0 293.757 4.959 21.334 16.784 18.149 6.078 16.364 0.443 34.746 0 0 275.074 0 659.423 28.264 687.687
Aug, 2018 Subscrieri Nete 0 -161.854 -1.534 30.894 7.694 -3.19 7.831 -4.892 -0.408 -27.261 0 0 -119.815 0 -286.118 13.583 -272.536
Jul, 2018 Subscrieri 0 93.918 4.009 24.106 26.075 11.833 9.978 5.186 1.198 2.635 0 0 154.629 0 292.307 41.261 333.568
Jul, 2018 Rascumparari 0 347.746 3.056 14.976 28.798 20 12.954 16.57 0.029 15.592 0 0 265.405 0 680.289 44.837 725.127
Jul, 2018 Subscrieri Nete 0 -253.828 0.954 9.13 -2.723 -8.167 -2.976 -11.383 1.169 -12.957 0 0 -110.777 0 -387.982 -3.577 -391.559
Jun, 2018 Subscrieri 0 112.512 4.324 34.185 16.577 19.662 15.195 6.973 2.244 5.316 0 0 136.97 0 315.618 38.34 353.958
Jun, 2018 Rascumparari 0 451.043 8.104 47.952 16.321 35.163 14.978 15.067 0.065 8.749 0 0 336.577 0 894.55 39.468 934.018
Jun, 2018 Subscrieri Nete 0 -338.531 -3.78 -13.767 0.256 -15.501 0.217 -8.094 2.179 -3.433 0 0 -199.606 0 -578.932 -1.128 -580.06
May, 2018 Subscrieri 0 139.024 2.868 48.759 31.739 33.386 16.608 7.586 0.385 5.297 0 0 171.65 0 405.702 51.6 457.302
May, 2018 Rascumparari 0 358.884 2.77 21.421 33.975 17.884 18.357 16.396 0 14.514 0 0 343.978 0 773.077 55.102 828.179
May, 2018 Subscrieri Nete 0 -219.86 0.099 27.339 -2.236 15.502 -1.749 -8.81 0.385 -9.217 0 0 -172.328 0 -367.375 -3.502 -370.877

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei