Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2017951.267.8122516.3282234.2218638
Obligatiuni Straine42195.70.7412.212.223.65.218.3
Multi-Active Locale371364.15.155.15.179.917.162.865048
Multi-Active Straine11513.91.9436.21422.2
Actiuni Locale201555.55.881.91.964.430.933.515289
Actiuni Straine47299.41.132.62.639.131.47.6
Randament Absolut Locale8338.41.28-2.2-2.23.310.9-7.63371
Randament Absolut Straine225.20.1-0.1-0.100.20
Capital Garantat / Protejat Locale2272.41.03-1.8-1.83.38.8-5.53212
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale93956.114.942.42.4190.6108.58244430
Alte Fonduri Straine20.201.81.8000
Total Locale9625437.696.092.12.1857.9458.3399.5349988
Total Straine1041034.43.915.75.798.850.947.9
Total Fonduri Inchise251672.64.84.81501588702

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 20 17951.2 344827658 218638 7805 23.89 76.11 4287.83 13663.36 1.95 0 14.9 3.37 53.05 28.85 0 0.33 3.72 -5.45 -0.73 99.99
OPCVM Multi-Active 37 1364.1 61403579 65048 557 29.32 70.68 399.94 964.21 2.67 0.06 12.09 3.07 12.12 10.06 33.7 0.03 26.71 -0.4 -0.11 100
OPCVM Actiuni 20 1555.5 23586495 15289 202 75.18 24.82 1169.33 386.12 3.87 0.11 7.5 0.16 0.6 0.41 80.14 0.01 8.45 -0.12 -1.14 99.99
OPCVM Garantate 2 272.4 1769676 3212 28 18.77 81.23 51.13 221.24 3.65 2.38 10.11 3.31 64.98 11.61 3.02 0.54 5.81 -4.89 -0.5 100.02
OPCVM Absolute 8 338.4 3029798 3371 41 37.47 62.53 126.8 211.56 3 0 4.91 1.84 19.7 8.73 20.15 0.46 40.81 -1.33 1.75 100.02
OPCVM Altele 9 3956.1 159647095 44430 2206 37.72 62.28 1492.33 2463.72 1.92 0.19 51.47 1.52 17.15 17.33 7.03 0.15 2.9 0 0.33 99.99
AOPC Actiuni 4 75.8 6058016 88311 203 15.65 84.35 11.87 63.97 3.22 0 23.88 0 0 0 70.24 0 2.68 0 0 100.02
AOPC Multi-Active 2 191.7 323337 24 9 98.88 1.12 189.57 2.15 2.27 0 6.71 0 0 0.22 63.12 0 14.85 0 12.85 100.02
AOPC Absolute 6 454.6 10537 67 10 24.63 75.37 111.97 342.62 1.82 0 17.22 0 0 0 69.93 0 0 0 11.04 100.01
AOPC Altele 13 950.4 15394 300 11 7.33 92.67 69.62 880.79 33.84 0 0.04 0 0 0 33.28 0 15.54 0 50.62 133.32
Total OPCVM 96 25437.6 594264305 349988 10839 29.59 70.41 7527.36 17910.22 2.75 0.11 14.77 2.28 20.45 12.57 32.09 0.15 16.62 -1.53 -0.26 100
Total AOPC 25 1672.6 6407285 88702 233 22.9 77.1 383.03 1289.53 9.71 0 13.68 0 0 0.04 60.52 0 6.69 0 17.06 107.7

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jan,2019 - Jan,2020

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jan, 2020 Subscrieri 0 516.273 23.558 79.934 36.191 64.419 39.073 3.342 0 3.341 0 0 190.556 0 857.866 98.822 956.687
Jan, 2020 Rascumparari 0 282.029 5.242 17.133 14.007 30.89 31.433 10.933 0.197 8.797 0 0 108.547 0 458.33 50.879 509.208
Jan, 2020 Subscrieri Nete 0 234.244 18.316 62.801 22.184 33.529 7.64 -7.59 -0.197 -5.456 0 0 82.009 0 399.536 47.943 447.479
Dec, 2019 Subscrieri 0 578.221 5.747 57.929 31.096 51.329 30.148 4.423 1.138 1.902 0 0 178.608 0 872.412 68.128 940.539
Dec, 2019 Rascumparari 0 420.129 1.954 28.288 5.803 23.616 32.899 11.397 0.323 12.483 0 0 140.754 0 636.668 40.978 677.646
Dec, 2019 Subscrieri Nete 0 158.092 3.793 29.641 25.293 27.713 -2.751 -6.974 0.815 -10.582 0 0 37.853 0 235.744 27.15 262.894
Nov, 2019 Subscrieri 0 587.003 11.949 72.08 22.167 45.807 18.906 3.479 2.575 8.759 0 0 154.297 0 871.425 55.596 927.021
Nov, 2019 Rascumparari 0 432.249 5.619 14.037 10.897 21.61 25.416 22.492 1.586 14.486 0 0 137.045 0 641.919 43.519 685.437
Nov, 2019 Subscrieri Nete 0 154.753 6.329 58.042 11.27 24.198 -6.51 -19.013 0.989 -5.727 0 0 17.252 0 229.506 12.078 241.584
Oct, 2019 Subscrieri 0 661.343 7.23 57.162 23.782 36.863 24.251 10.039 2.301 6.351 0 0 160.643 0 932.401 57.563 989.964
Oct, 2019 Rascumparari 0 262.708 4.769 25.574 10.964 25.903 23.194 12.234 0.096 17.843 0 0 108.463 0 452.724 39.023 491.747
Oct, 2019 Subscrieri Nete 0 398.635 2.461 31.588 12.818 10.96 1.057 -2.195 2.204 -11.493 0 0 52.18 0 479.677 18.54 498.216
Sep, 2019 Subscrieri 0 478.005 6.749 53.218 26.71 35.16 19.818 6.891 3.123 9.758 0 0 116.921 0 699.953 56.4 756.353
Sep, 2019 Rascumparari 0 273.812 4.755 18.334 5.934 21.974 19.607 13.129 0.004 9.495 0 0 108.995 0 445.739 30.3 476.039
Sep, 2019 Subscrieri Nete 0 204.193 1.993 34.885 20.776 13.186 0.211 -6.239 3.119 0.263 0 0 7.926 0 254.214 26.1 280.314
Aug, 2019 Subscrieri 0 502.945 5.281 36.004 23.729 29.327 20.713 3.085 0.264 1.186 0 0 135.045 0 707.591 49.987 757.579
Aug, 2019 Rascumparari 0 244.686 5.944 14.04 6.81 26.885 9.705 16.931 0.236 13.391 0 0 98.201 0 414.134 22.695 436.829
Aug, 2019 Subscrieri Nete 0 258.26 -0.663 21.963 16.919 2.442 11.008 -13.846 0.028 -12.205 0 0 36.844 0 293.457 27.292 320.749
Jul, 2019 Subscrieri 0 584.027 11.514 42.329 23.032 29.474 23.673 5.382 0 2.171 0 0 207.427 0 870.808 58.219 929.028
Jul, 2019 Rascumparari 0 254.291 1.896 14.927 8.02 23.599 18.507 6.454 0.354 6.255 0 0 100.417 0 405.944 28.777 434.721
Jul, 2019 Subscrieri Nete 0 329.735 9.618 27.401 15.012 5.875 5.166 -1.072 -0.354 -4.084 0 0 107.009 0 464.865 29.442 494.307
Jun, 2019 Subscrieri 0 518.193 2.702 30.524 10.649 22.326 10.466 6.089 0 2.119 0 0 113.265 0 692.517 23.816 716.333
Jun, 2019 Rascumparari 0 256.332 5.014 20.033 10.957 40.958 13.95 10.62 0 10.817 0 0 124.928 0 463.688 29.922 493.611
Jun, 2019 Subscrieri Nete 0 261.861 -2.313 10.491 -0.308 -18.632 -3.485 -4.531 0 -8.697 0 0 -11.663 0 228.828 -6.106 222.723
May, 2019 Subscrieri 0 392.429 2.134 25.116 12.966 29.956 21.799 6.03 0.009 1.345 0 0 89.623 0 544.499 36.909 581.408
May, 2019 Rascumparari 0 282.99 4.972 16.666 3.479 14.374 11.052 28.058 0.595 12.566 0 0 86.976 0 441.629 20.098 461.727
May, 2019 Subscrieri Nete 0 109.439 -2.838 8.45 9.487 15.582 10.747 -22.028 -0.585 -11.221 0 0 2.647 0 102.87 16.81 119.68
Apr, 2019 Subscrieri 0 403.125 2.273 13.299 7.015 11.777 12.583 1.7 0.289 0.678 0 0 97.688 0 528.268 22.16 550.428
Apr, 2019 Rascumparari 0 223.77 12.484 13.399 12.808 23.405 17.721 18.175 0.092 4.577 0 0 79.059 0 362.384 43.104 405.489
Apr, 2019 Subscrieri Nete 0 179.355 -10.211 -0.1 -5.794 -11.628 -5.138 -16.475 0.197 -3.899 0 0 18.629 0 165.884 -20.945 144.939
Mar, 2019 Subscrieri 0 312.713 2.357 22.529 8.48 16.427 13.689 3.98 0.022 2.553 0 0 81.454 0 439.654 24.549 464.203
Mar, 2019 Rascumparari 0 300.943 2.061 19.151 11.12 20.771 13.374 8.961 -2.942 14.416 0 0 94.537 0 458.779 23.612 482.391
Mar, 2019 Subscrieri Nete 0 11.77 0.297 3.378 -2.64 -4.345 0.315 -4.982 2.965 -11.863 0 0 -13.083 0 -19.124 0.937 -18.187
Feb, 2019 Subscrieri 0 200.819 1.732 7.346 3.827 13.581 7.325 0.784 0.133 0.243 0 0 168.728 0 391.501 13.016 404.518
Feb, 2019 Rascumparari 0 347.647 3.229 26.679 19.327 25.771 7.515 10.619 0.009 12.769 0 0 159.219 0 582.703 30.08 612.783
Feb, 2019 Subscrieri Nete 0 -146.828 -1.497 -19.333 -15.5 -12.189 -0.19 -9.834 0.124 -12.526 0 0 9.509 0 -191.202 -17.063 -208.265
Jan, 2019 Subscrieri 0 141.682 3.009 8.743 2.848 21.571 6.061 1.903 0 0.799 0 0 78.936 0 253.633 11.918 265.55
Jan, 2019 Rascumparari 0 397.675 6.647 26.505 11.071 19.892 10.087 5.792 0.981 9.964 0 0 125.716 0 585.544 28.787 614.331
Jan, 2019 Subscrieri Nete 0 -255.993 -3.638 -17.762 -8.223 1.679 -4.026 -3.89 -0.981 -9.165 0 0 -46.781 0 -331.911 -16.869 -348.78

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei