Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1139.10.59-4.228.96.412.7-6.4624
Obligatiuni Locale14930439.52-2.5-15.171.9316.9-244.9135646
Obligatiuni Straine3716346.940.5-1.919.621.2-1.6
Multi-Active Locale35969.64.121.19.824.1159.161985
Multi-Active Straine10355.81.5126.128.8-2.7
Actiuni Locale154992.12-0.24.25.18.3-3.39210
Actiuni Straine459614.082.16.216.724.6-7.9
Randament Absolut Locale11567.92.41-1.8-15.216.6-11.43449
Randament Absolut Straine322.70.13.825.91.201.2
Capital Garantat / Protejat Locale2417.21.77-2.8-11.42.615.6-133414
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale118672.936.84-1.4-6154.6265.4-110.895660
Alte Fonduri Straine30.600.1-47.9000
Total Locale8920569.687.37-1.8-9.4269.9650.5-380.5309988
Total Straine982974.112.630.9163.674.6-11
Total Fonduri Inchise241232.50.277.511.24.26.988980

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 139.1 12118375 624 116 18.59 81.41 25.86 113.23 3.93 13.39 68.13 0 4.82 9.4 0 0.34 0 0 0 100.01
OPCVM Obligatiuni 14 9304 322871385 135646 6034 4.45 95.55 414.03 8889.94 1.28 0.22 18.74 3.11 32.13 43.63 0 0.28 4.29 -5.79 2.11 100
OPCVM Multi-Active 35 969.6 67158496 61985 478 0.77 99.23 7.47 962.16 9 0.17 15.93 3.13 10.14 8.4 27.75 0.05 26.99 -0.09 -1.47 100
OPCVM Actiuni 15 499 21889748 9210 151 1.64 98.36 8.18 490.83 8.09 0.31 11.31 0.24 0 0.28 76.19 0.02 2.15 0 1.41 100
OPCVM Garantate 2 417.2 2776476 3414 35 1.03 98.97 4.3 412.89 4.12 0 18.4 1.94 59.36 15.2 5.47 0.46 9.26 -14.06 -0.14 100.01
OPCVM Absolute 11 567.9 5601432 3449 51 1.48 98.52 8.4 559.49 2.19 0 7.59 0.84 15 10.78 11.62 0.28 52.34 -0.27 -0.38 99.99
OPCVM Altele 11 8672.9 159898087 95660 2890 3.02 96.98 261.92 8410.94 0.88 0.83 43.13 2.32 26.82 19.5 5.22 0.43 3.84 -2.49 -0.46 100.02
AOPC Actiuni 4 93.2 6063864 88543 206 0.23 99.77 0.21 93.01 3.36 0 11.6 0 0 0 81.31 0 3.75 0 0 100.02
AOPC Multi-Active 2 139.6 296099 23 8 34.78 65.22 48.56 91.07 16.73 0 2.2 0 0 0.34 67.96 0 13.35 0 -0.56 100.02
AOPC Absolute 6 404.6 13647 73 10 13.7 86.3 55.42 349.13 0.43 0 12.23 0 0 0.76 86.58 0 0 0 0 100
AOPC Altele 12 595 1366 341 3 0.88 99.12 5.24 589.8 6.66 0 6.66 0 0 9.74 30.16 0 34.5 0 12.29 100.01
Total OPCVM 89 20569.6 592314001 309988 9755 3.15 96.85 647.94 19921.68 5.57 0.41 18.84 2.2 15.72 14.46 25.73 0.17 18.64 -1.61 -0.12 100.01
Total AOPC 24 1232.5 6374977 88980 227 0.26 99.74 3.2 1229.25 5.16 0 9.42 0 0 1.93 72.31 0 9.22 0 1.96 100

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jul,2017 - Jul,2018

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jul, 2018 Subscrieri 6.373 71.941 19.613 24.106 26.075 5.07 16.742 5.186 1.198 2.635 0 0 154.629 0 269.94 63.628 333.568
Jul, 2018 Rascumparari 12.747 316.867 21.191 14.976 28.798 8.325 24.63 16.57 0.029 15.592 0 0 265.405 0 650.481 74.648 725.129
Jul, 2018 Subscrieri Nete -6.374 -244.926 -1.578 9.13 -2.723 -3.255 -7.888 -11.383 1.169 -12.957 0 0 -110.777 0 -380.541 -11.02 -391.562
Jun, 2018 Subscrieri 18.683 77.287 20.866 34.185 16.577 9.53 25.327 6.973 2.244 5.316 0 0 136.97 0 288.944 65.014 353.958
Jun, 2018 Rascumparari 12.72 422.346 24.092 47.952 16.321 22.362 27.779 15.067 0.065 8.749 0 0 336.577 0 865.772 68.257 934.029
Jun, 2018 Subscrieri Nete 5.963 -345.059 -3.226 -13.767 0.256 -12.832 -2.452 -8.094 2.179 -3.433 0 0 -199.606 0 -576.829 -3.243 -580.071
May, 2018 Subscrieri 13.863 114.084 13.945 48.759 31.739 14.603 35.39 7.586 0.385 5.297 0 0 171.65 0 375.843 81.46 457.302
May, 2018 Rascumparari 7.446 335.586 18.621 21.421 33.975 12.32 23.922 16.396 0 14.514 0 0 343.978 0 751.661 76.518 828.179
May, 2018 Subscrieri Nete 6.417 -221.502 -4.676 27.339 -2.236 2.284 11.469 -8.81 0.385 -9.217 0 0 -172.328 0 -375.818 4.941 -370.877
Apr, 2018 Subscrieri 14.907 110.114 16.59 36.257 16.938 13.542 35.826 18.725 0.203 3.903 0 0 245.169 0 442.617 69.558 512.175
Apr, 2018 Rascumparari 3.628 314.742 29.556 17.059 28.245 4.511 22.924 6.398 0.09 8.726 0 0 229.262 0 584.327 80.815 665.142
Apr, 2018 Subscrieri Nete 11.279 -204.628 -12.966 19.197 -11.307 9.031 12.902 12.327 0.113 -4.823 0 0 15.907 0 -141.709 -11.257 -152.967
Mar, 2018 Subscrieri 12.022 127.834 18.096 24.604 29.673 13.826 31.862 4.855 0.391 0.802 0 0 189.419 0 373.361 80.022 453.383
Mar, 2018 Rascumparari 12.853 476.958 17.981 16.744 14.632 7.762 25.638 7.255 0.035 13.001 0 0 258.214 0 792.787 58.286 851.072
Mar, 2018 Subscrieri Nete -0.831 -349.124 0.114 7.861 15.041 6.064 6.224 -2.4 0.357 -12.199 0 0 -68.796 0 -419.425 21.736 -397.689
Feb, 2018 Subscrieri 4.832 146.945 20.354 28.929 51.349 21.931 48.808 14.792 0.979 1.426 0 0 176.691 0 395.546 121.49 517.036
Feb, 2018 Rascumparari 4.507 326.48 25.683 22.116 40.334 19.543 28.374 4.98 0.001 7.984 0 0 242.546 0 628.156 94.393 722.549
Feb, 2018 Subscrieri Nete 0.325 -179.535 -5.329 6.813 11.015 2.388 20.434 9.812 0.978 -6.558 0 0 -65.855 0 -232.61 27.097 -205.513
Jan, 2018 Subscrieri 14.177 168.459 21.729 40.06 28.718 25.407 57.256 13.167 0.709 3.915 0 0 257.585 0 522.77 108.411 631.181
Jan, 2018 Rascumparari 0.96 299.242 20.046 20.235 23.899 11.447 35.454 4.37 0.724 9.849 0 0 250.484 0 596.589 80.123 676.712
Jan, 2018 Subscrieri Nete 13.217 -130.783 1.682 19.824 4.819 13.96 21.802 8.797 -0.015 -5.934 0 0 7.101 0 -73.819 28.288 -45.531
Dec, 2017 Subscrieri 3.494 200.136 19.559 28.367 25.369 10.346 26.806 12.72 3.265 2.372 0 0 277.608 0 535.044 74.999 610.043
Dec, 2017 Rascumparari 9.87 261.909 28.5 18.586 22.083 5.879 23.66 3.913 0 23.331 0 0 251.472 0 574.961 74.243 649.203
Dec, 2017 Subscrieri Nete -6.376 -61.773 -8.941 9.781 3.287 4.467 3.146 8.807 3.265 -20.959 0 0 26.136 0 -39.917 0.756 -39.161
Nov, 2017 Subscrieri 3.184 190.98 21.65 44.943 36.241 6.957 33.396 6.069 1.11 5.261 0 0 240.752 0 498.146 92.398 590.544
Nov, 2017 Rascumparari 17.702 375.55 25.765 12.577 19.46 7.1 29.818 4.825 0 14.3 0 0 332.203 0 764.257 75.043 839.299
Nov, 2017 Subscrieri Nete -14.518 -184.571 -4.114 32.367 16.781 -0.142 3.578 1.244 1.11 -9.039 0 0 -91.451 0 -266.11 17.355 -248.756
Oct, 2017 Subscrieri 1.848 208.537 26.067 28.974 23.709 12.468 26.719 12.77 0.263 3.889 0 0 293.031 0 561.517 76.758 638.275
Oct, 2017 Rascumparari 1.697 352.822 26.629 14.25 20.628 2.653 25.034 8.663 0.168 13.477 0 0 350.504 0 744.066 72.459 816.525
Oct, 2017 Subscrieri Nete 0.151 -144.285 -0.563 14.724 3.081 9.815 1.685 4.107 0.095 -9.588 0 0 -57.473 0 -182.549 4.299 -178.25
Sep, 2017 Subscrieri 0.735 222.73 28.994 28.983 17.533 9.401 24.942 10.032 0.109 3.102 0 0 265.245 0 540.228 71.578 611.806
Sep, 2017 Rascumparari 1.45 197.711 28.976 23.526 0.099 5.574 19.864 5.764 0.326 16.67 0 0 284.752 0 535.448 49.265 584.712
Sep, 2017 Subscrieri Nete -0.715 25.019 0.018 5.457 17.434 3.827 5.078 4.268 -0.217 -13.568 0 0 -19.508 0 4.781 22.313 27.094
Aug, 2017 Subscrieri 7.788 229.684 26.474 38.994 20.521 29.93 20.507 45.449 0.186 3.713 0 0 377.483 0 733.041 67.688 800.729
Aug, 2017 Rascumparari 2.906 220.154 21.672 9.251 12.239 12.771 19.916 5.58 0.147 11.131 0 0 250.321 0 512.114 53.974 566.088
Aug, 2017 Subscrieri Nete 4.882 9.53 4.802 29.743 8.282 17.159 0.591 39.869 0.039 -7.418 0 0 127.162 0 220.927 13.714 234.641
Jul, 2017 Subscrieri 5.944 250.603 17.44 32.271 24.241 14.29 26.309 29.919 0.198 5.286 0 0 280.887 0 619.199 68.189 687.388
Jul, 2017 Rascumparari 3.002 214.494 15.946 13.752 6.688 6.83 17.355 6.612 0.052 15.655 0 0 248.968 0 509.314 40.041 549.355
Jul, 2017 Subscrieri Nete 2.942 36.109 1.495 18.52 17.553 7.46 8.954 23.307 0.146 -10.369 0 0 31.918 0 109.885 28.148 138.033

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei