Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2412402.752.87-3-18.474.1261.1-187243469
Obligatiuni Straine43151.70.65-3.1-9.91.42.8-1.4
Multi-Active Locale412058.88.78-9-17.740.929.611.4100875
Multi-Active Straine12633.72.718.514.54.1
Actiuni Locale27300912.830.4-6.197.437.36048435
Actiuni Straine541020.64.35-1.4-8.339.915.724.2
Randament Absolut Locale697.70.42-2.9-7.40.61.8-1.21729
Randament Absolut Straine224.20.15.1-100.4-0.4
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale94061.817.310.1-5.9140.9143.5-2.666118
Alte Fonduri Straine20.20-0.9-8000
Total Locale10621630.192.2-2.6-14.6354473.3-119.3460626
Total Straine1131830.37.8-1.7-10.959.933.426.5
Total Fonduri Inchise281684.8-0.8-1.503.3088413

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si FIA

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/FIA % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 24 12402.7 19926750 243469 574 4.75 95.25 588.92 11813.75 2.23 0 10.43 3.79 53.25 20.4 1.38 0.51 0 -2.8 0.27 89.46
OPCVM Multi-Active 41 2058.8 38435662 100875 575 5.2 94.8 106.98 1951.86 2.46 0 10.39 3.59 19.22 7.97 26.74 0.03 0 0 1.92 72.32
OPCVM Actiuni 27 3009 7403443 48435 96 4.32 95.68 130.03 2879 2.95 0 4.02 0.36 1.4 0.05 78.44 0 0 0 -0.04 87.18
OPCVM Garantate 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Absolute 6 97.7 0 1729 0 100 0 97.7 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Altele 9 4061.8 2061192 66118 1005 4.35 95.65 176.63 3885.22 3.59 0 10.59 1.22 44.94 24.48 0 0.27 0 -1.23 0 83.86
FIA Actiuni 6 83.9 6057004 88130 196 12.88 87.12 10.81 73.1 4.11 0 26.07 0 0 0 60.8 0 0 0 0.03 91.01
FIA Multi-Active 3 168.9 348686 27 12 93.36 6.64 157.68 11.21 3 0 0 0 0 0.26 81.37 0 0 0 0.04 84.67
FIA Absolute 6 465.4 5 55 1 0.01 99.99 0.03 465.34 18.14 0 0 0 0 0 17.93 0 0 0 63.93 100
FIA Altele 13 966.7 13852 201 15 8.01 91.99 77.47 889.18 0 0 0.27 0 0 0 99.73 0 0 0 0 100
Total OPCVM 106 21630.1 67827048 460626 2250 4.63 95.37 1002.55 20627.53 2.51 0 9.34 3.05 24.58 9.84 28.99 0.14 0 -0.67 1.18 78.96
Total FIA 28 1684.8 6419547 88413 224 14.6 85.4 245.98 1438.83 5.07 0 13.07 0 0 0.07 65.45 0 0 0 8.01 91.67

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Apr,2021 - Apr,2022

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Apr, 2022 Subscrieri 0 74.118 1.446 40.948 18.525 97.37 39.921 0.622 0.012 0 0 0 140.91 0 353.968 59.904 413.872
Apr, 2022 Rascumparari 0 261.079 2.849 29.561 14.473 37.326 15.719 1.81 0.39 0 0 0 143.504 0 473.28 33.431 506.711
Apr, 2022 Subscrieri Nete 0 -186.961 -1.404 11.388 4.051 60.044 24.202 -1.188 -0.378 0 0 0 -2.594 0 -119.312 26.473 -92.839
Mar, 2022 Subscrieri 0 122.294 2.317 55.572 21.93 173.133 68.66 2.059 0.003 0 0 0 199.568 0 552.626 92.91 645.535
Mar, 2022 Rascumparari 0 1210.456 1.906 192.769 48.478 192.66 46.392 4.249 0.1 0 0 0 518.677 0 2118.811 96.876 2215.687
Mar, 2022 Subscrieri Nete 0 -1088.162 0.411 -137.197 -26.548 -19.527 22.267 -2.19 -0.097 0 0 0 -319.108 0 -1566.185 -3.967 -1570.152
Feb, 2022 Subscrieri 0 90.505 2.924 74.036 30.356 133.526 75.97 3.441 0.321 0 0 0 166.021 0 467.529 109.571 577.101
Feb, 2022 Rascumparari 0 751.979 2.935 128.656 71.23 163.16 71.497 2.175 0.441 0 0 0 237.468 0 1283.438 146.104 1429.542
Feb, 2022 Subscrieri Nete 0 -661.474 -0.011 -54.621 -40.875 -29.634 4.473 1.266 -0.12 0 0 0 -71.447 0 -815.909 -36.532 -852.441
Jan, 2022 Subscrieri 0 101.78 1.026 96.567 41.847 165.161 93.25 2.783 0.329 0 0 0 258.527 0 624.818 136.452 761.269
Jan, 2022 Rascumparari 0 379.952 2.686 51.539 39.451 152.801 67.078 1.913 1.18 0 0 0 127.342 0 713.546 110.395 823.941
Jan, 2022 Subscrieri Nete 0 -278.172 -1.66 45.028 2.396 12.36 26.171 0.87 -0.851 0 0 0 131.185 0 -88.729 26.057 -62.672
Dec, 2021 Subscrieri 0 144.369 1.875 112.914 33.703 154.83 100.1 4.148 1.728 0 0 0 157.554 0 573.815 137.405 711.221
Dec, 2021 Rascumparari 0 346.916 1.003 47.985 34.902 122.48 49.311 0.803 0.299 0 0 0 138.373 0 656.557 85.515 742.071
Dec, 2021 Subscrieri Nete 0 -202.547 0.872 64.929 -1.199 32.35 50.789 3.345 1.429 0 0 0 19.181 0 -82.741 51.891 -30.851
Nov, 2021 Subscrieri 0 225.938 2.387 214.703 64.462 195.956 106.936 3.063 1.062 0 0 0 160.55 0 800.211 174.848 975.059
Nov, 2021 Rascumparari 0 435.357 3.341 28.97 37.426 77.038 55.276 1.172 0.18 0 0 0 166.576 0 709.113 96.224 805.337
Nov, 2021 Subscrieri Nete 0 -209.419 -0.954 185.733 27.036 118.919 51.66 1.891 0.882 0 0 0 -6.026 0 91.098 78.624 169.723
Oct, 2021 Subscrieri 0 189.229 1.425 108.412 38.035 148.648 91.996 4.08 0.588 0 0 0 178.308 0 628.677 132.044 760.721
Oct, 2021 Rascumparari 0 634.575 2.23 37.747 31.364 73.439 41.972 1.766 0.052 0 0 0 195.921 0 943.449 75.618 1019.067
Oct, 2021 Subscrieri Nete 0 -445.346 -0.804 70.665 6.671 75.209 50.024 2.314 0.536 0 0 0 -17.613 0 -314.772 56.427 -258.345
Sep, 2021 Subscrieri 0 242.272 7.758 115.897 50.652 143.648 99.624 6.724 1.209 0 0 0 154.36 0 662.902 159.242 822.144
Sep, 2021 Rascumparari 0 416.418 3.524 25.869 35.817 74.332 57.694 1.295 0.05 0 0 0 212.018 0 729.932 97.086 827.018
Sep, 2021 Subscrieri Nete 0 -174.145 4.233 90.028 14.834 69.316 41.929 5.429 1.159 0 0 0 -57.658 0 -67.03 62.156 -4.874
Aug, 2021 Subscrieri 0 363.837 7.211 109.449 62.06 138.146 122.194 5.251 1.484 0 0 0 211.971 0 828.654 192.949 1021.603
Aug, 2021 Rascumparari 0 300.743 1.755 38.289 23.48 51.827 44.183 1.367 0.24 0 0 0 131.538 0 523.765 69.659 593.423
Aug, 2021 Subscrieri Nete 0 63.093 5.455 71.159 38.58 86.319 78.011 3.884 1.244 0 0 0 80.433 0 304.889 123.29 428.179
Jul, 2021 Subscrieri 0 359.296 2.55 116.07 52.138 127.144 99.083 4.449 0.11 0 0 0 194.802 0 801.761 153.881 955.642
Jul, 2021 Rascumparari 0 308.732 2.135 18.866 23.143 43.664 39.665 0.35 0.121 0 0 0 102.781 0 474.392 65.064 539.457
Jul, 2021 Subscrieri Nete 0 50.564 0.414 97.205 28.995 83.48 59.418 4.099 -0.011 0 0 0 92.021 0 327.369 88.816 416.185
Jun, 2021 Subscrieri 0 386.93 3.778 139.197 42.533 139.498 66.416 4.113 0.361 0 0 0 210.539 0 880.278 113.088 993.365
Jun, 2021 Rascumparari 0 313.969 3.431 22.999 17.935 46.854 43.411 1.15 0.133 0 0 0 122.252 0 507.223 64.911 572.134
Jun, 2021 Subscrieri Nete 0 72.961 0.346 116.199 24.598 92.644 23.005 2.963 0.228 0 0 0 88.287 0 373.054 48.177 421.231
May, 2021 Subscrieri 0 328.994 2.71 77.262 41.32 120.58 57.691 2.881 0.205 0 0 0 164.599 0 694.316 101.926 796.242
May, 2021 Rascumparari 0 274.913 2.314 14.898 18.393 42.238 17.991 0.479 0.781 0 0 0 137.693 0 470.221 39.479 509.7
May, 2021 Subscrieri Nete 0 54.081 0.396 62.364 22.927 78.342 39.699 2.402 -0.576 0 0 0 26.906 0 224.095 62.446 286.541
Apr, 2021 Subscrieri 0 387.745 7.674 65.261 38.207 90.755 90.013 4.765 0.208 0 0 0 174.03 0 722.556 136.102 858.658
Apr, 2021 Rascumparari 0 230.474 2.787 18.989 24.034 29.112 44.281 1.449 0.221 0 0 0 117.776 0 397.801 71.323 469.123
Apr, 2021 Subscrieri Nete 0 157.271 4.887 46.272 14.173 61.642 45.732 3.316 -0.012 0 0 0 56.253 0 324.755 64.78 389.535

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei