Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1138.90.57528.813.97.46.4579
Obligatiuni Locale12987540.41-2.4-9.8113.6334.9-221.3138921
Obligatiuni Straine371638.66.71-0.9-1.613.918.6-4.7
Multi-Active Locale35961.53.934.68.948.821.427.362185
Multi-Active Straine10357.71.4631.734-2.2
Actiuni Locale15499.32.04-5.24.314.612.32.39218
Actiuni Straine45934.93.83-33.335.423.911.5
Randament Absolut Locale11586.42.4-1.92.27.616.4-8.83439
Randament Absolut Straine319.90.082.610.10.400.4
Capital Garantat / Protejat Locale2431.41.77-2.6-8.45.314.5-9.23394
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale12899436.8-1.8-2.7172.1344.7-172.699620
Alte Fonduri Straine30.60-15.9-48.2000
Total Locale8821486.587.92-1.9-5.4375.8751.7-375.8317356
Total Straine982951.712.08-1.70.381.576.54.9
Total Fonduri Inchise241132.3-5.660.931.73.72889025

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 138.9 12153465 579 119 20.55 79.45 28.55 110.37 3.02 21.86 69.72 0 2.42 5.78 0 0.08 0 0 -2.88 100
OPCVM Obligatiuni 12 9875 347168138 138921 6153 4.43 95.57 437.46 9437.53 1.24 0.1 14.93 4.03 37.76 42.6 0 0.09 3.69 -4.65 0.2 99.99
OPCVM Multi-Active 35 961.5 69225298 62185 479 0.77 99.23 7.4 954.14 16.8 0.16 18.75 3.19 5.44 7.49 27.47 -0.02 25.12 -0.03 -4.37 100
OPCVM Actiuni 15 499.3 22166871 9218 152 1.65 98.35 8.24 491.02 8.59 0.57 10.51 0.25 0 0.17 75.58 0.03 2.2 0 2.1 100
OPCVM Garantate 2 431.4 2873141 3394 36 1.06 98.94 4.57 426.81 2.97 0 18.32 1.82 60.05 14.93 5.38 0.83 8.94 -12.99 -0.24 100.01
OPCVM Absolute 11 586.4 3173930 3439 50 1.45 98.55 8.5 577.92 4.24 0 8.68 0.79 13.7 11.27 6.64 0.1 54.32 0 0.27 100.01
OPCVM Altele 12 8994 166386368 99620 2973 2.98 97.02 268.02 8725.98 1.83 0.78 39.45 2.88 24.62 22.38 4.61 0.32 4.28 -1.64 0.48 99.99
AOPC Actiuni 4 93.8 6078468 88580 205 0.23 99.77 0.22 93.55 2.91 0 10.72 0 0 0 82.65 0 3.75 0 -0.1 99.93
AOPC Multi-Active 1 126.3 295177 21 8 38.1 61.9 48.13 78.2 7.21 0 0 0 0 0.72 56.13 0 9.01 0 26.93 100
AOPC Absolute 7 388.4 15781 83 14 16.87 83.13 65.52 322.86 13.32 0 16.75 0 0 0.74 66.97 0 0 0 2.21 99.99
AOPC Altele 12 523.8 21802 341 36 10.56 89.44 55.31 468.48 10.08 0 10.33 0 0 9.36 27.95 0.59 31.02 0 10.68 100.01
Total OPCVM 88 21486.5 623147215 317356 9962 3.14 96.86 674.68 20811.85 9.11 0.53 19.19 2.4 13.9 13.78 25.15 0.09 18.29 -1.17 -1.27 100
Total AOPC 24 1132.3 6411229 89025 263 0.3 99.7 3.4 1128.87 8.8 0 12.28 0 0 1.93 64.79 0.1 7.17 0 4.91 99.98

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine May,2017 - May,2018

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
May, 2018 Subscrieri 13.863 113.634 13.945 48.759 31.739 14.603 35.39 7.586 0.385 5.297 0 0 172.1 0 375.843 81.46 457.302
May, 2018 Rascumparari 7.446 334.887 18.621 21.421 33.975 12.32 23.922 16.396 0 14.514 0 0 344.677 0 751.661 76.518 828.179
May, 2018 Subscrieri Nete 6.417 -221.253 -4.676 27.339 -2.236 2.284 11.469 -8.81 0.385 -9.217 0 0 -172.577 0 -375.818 4.941 -370.877
Apr, 2018 Subscrieri 14.907 109.728 16.59 36.257 16.938 13.542 35.826 18.725 0.203 3.903 0 0 245.555 0 442.617 69.558 512.175
Apr, 2018 Rascumparari 3.628 314.364 29.556 17.059 28.245 4.511 22.924 6.398 0.09 8.726 0 0 229.64 0 584.327 80.815 665.142
Apr, 2018 Subscrieri Nete 11.279 -204.636 -12.966 19.197 -11.307 9.031 12.902 12.327 0.113 -4.823 0 0 15.915 0 -141.709 -11.257 -152.967
Mar, 2018 Subscrieri 12.022 127.564 18.096 24.604 29.673 13.826 31.862 4.855 0.391 0.802 0 0 189.689 0 373.361 80.022 453.383
Mar, 2018 Rascumparari 12.853 476.222 17.981 16.744 14.632 7.762 25.638 7.255 0.035 13.001 0 0 258.95 0 792.787 58.286 851.072
Mar, 2018 Subscrieri Nete -0.831 -348.659 0.114 7.861 15.041 6.064 6.224 -2.4 0.357 -12.199 0 0 -69.261 0 -419.425 21.736 -397.689
Feb, 2018 Subscrieri 4.832 146.818 20.354 28.929 51.349 21.931 48.808 14.792 0.979 1.426 0 0 176.818 0 395.546 121.49 517.036
Feb, 2018 Rascumparari 4.507 326.006 25.683 22.116 40.334 19.543 28.374 4.98 0.001 7.984 0 0 243.02 0 628.156 94.393 722.549
Feb, 2018 Subscrieri Nete 0.325 -179.189 -5.329 6.813 11.015 2.388 20.434 9.812 0.978 -6.558 0 0 -66.202 0 -232.61 27.097 -205.513
Jan, 2018 Subscrieri 14.177 168.186 21.729 40.06 28.718 25.407 57.256 13.167 0.709 3.915 0 0 257.858 0 522.77 108.411 631.181
Jan, 2018 Rascumparari 0.96 298.677 20.046 20.235 23.899 11.447 35.454 4.37 0.724 9.849 0 0 251.049 0 596.589 80.123 676.712
Jan, 2018 Subscrieri Nete 13.217 -130.491 1.682 19.824 4.819 13.96 21.802 8.797 -0.015 -5.934 0 0 6.808 0 -73.819 28.288 -45.531
Dec, 2017 Subscrieri 3.494 200.002 19.559 28.367 25.369 10.346 26.806 12.72 3.265 2.372 0 0 277.742 0 535.044 74.999 610.043
Dec, 2017 Rascumparari 9.87 261.264 28.5 18.586 22.083 5.879 23.66 3.913 0 23.331 0 0 252.117 0 574.961 74.243 649.203
Dec, 2017 Subscrieri Nete -6.376 -61.262 -8.941 9.781 3.287 4.467 3.146 8.807 3.265 -20.959 0 0 25.625 0 -39.917 0.756 -39.161
Nov, 2017 Subscrieri 3.184 190.871 21.65 44.943 36.241 6.957 33.396 6.069 1.11 5.261 0 0 240.861 0 498.146 92.398 590.544
Nov, 2017 Rascumparari 17.702 374.905 25.765 12.577 19.46 7.1 29.818 4.825 0 14.3 0 0 332.848 0 764.257 75.043 839.299
Nov, 2017 Subscrieri Nete -14.518 -184.034 -4.114 32.367 16.781 -0.142 3.578 1.244 1.11 -9.039 0 0 -91.987 0 -266.11 17.355 -248.756
Oct, 2017 Subscrieri 1.848 208.328 26.067 28.974 23.709 12.468 26.719 12.77 0.263 3.889 0 0 293.239 0 561.517 76.758 638.275
Oct, 2017 Rascumparari 1.697 352.243 26.629 14.25 20.628 2.653 25.034 8.663 0.168 13.477 0 0 351.083 0 744.066 72.459 816.525
Oct, 2017 Subscrieri Nete 0.151 -143.914 -0.563 14.724 3.081 9.815 1.685 4.107 0.095 -9.588 0 0 -57.843 0 -182.549 4.299 -178.25
Sep, 2017 Subscrieri 0.735 222.602 28.994 28.983 17.533 9.401 24.942 10.032 0.109 3.102 0 0 265.373 0 540.228 71.578 611.806
Sep, 2017 Rascumparari 1.45 197.1 28.976 23.526 0.099 5.615 19.864 5.764 0.326 16.67 0 0 285.364 0 535.489 49.265 584.754
Sep, 2017 Subscrieri Nete -0.715 25.502 0.018 5.457 17.434 3.786 5.078 4.268 -0.217 -13.568 0 0 -19.991 0 4.739 22.313 27.052
Aug, 2017 Subscrieri 7.788 229.444 26.474 38.994 20.521 29.93 20.507 45.449 0.186 3.713 0 0 377.723 0 733.041 67.688 800.729
Aug, 2017 Rascumparari 2.906 219.982 21.672 9.251 12.239 12.771 19.916 5.58 0.147 11.131 0 0 250.493 0 512.114 53.974 566.088
Aug, 2017 Subscrieri Nete 4.882 9.462 4.802 29.743 8.282 17.159 0.591 39.869 0.039 -7.418 0 0 127.23 0 220.927 13.714 234.641
Jul, 2017 Subscrieri 5.944 250.466 17.44 32.271 24.241 14.29 26.309 29.919 0.198 5.286 0 0 281.064 0 619.239 68.189 687.428
Jul, 2017 Rascumparari 3.002 213.458 15.946 13.752 6.688 6.994 17.355 6.612 0.052 15.655 0 0 251.424 0 510.897 40.041 550.938
Jul, 2017 Subscrieri Nete 2.942 37.008 1.495 18.52 17.553 7.295 8.954 23.307 0.146 -10.369 0 0 29.64 0 108.342 28.148 136.49
Jun, 2017 Subscrieri 1.795 369.853 24.166 53.84 36.67 15.276 25.031 8.162 0.145 8.285 0 0 307.997 0 765.209 86.012 851.221
Jun, 2017 Rascumparari 1.794 235.63 25.483 14.718 12.159 10.292 23.492 6.264 0.139 5.173 0 0 259.561 0 533.432 61.273 594.705
Jun, 2017 Subscrieri Nete 0.001 134.223 -1.317 39.122 24.512 4.985 1.539 1.898 0.006 3.112 0 0 48.436 0 231.777 24.739 256.516
May, 2017 Subscrieri 2.157 235.329 22.518 60.64 35.383 23.473 33.823 31.911 0.363 16.179 0 0 251.389 0 621.078 92.087 713.166
May, 2017 Rascumparari 6.938 214.549 21.973 11.413 11.043 5.842 24.978 2.991 0.083 9.993 0 0 267.599 0 519.324 58.076 577.4
May, 2017 Subscrieri Nete -4.781 20.78 0.545 49.227 24.341 17.632 8.845 28.92 0.28 6.186 0 0 -16.21 0 101.755 34.011 135.766

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei