Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1117.30.473.27.412.99.33.6598
Obligatiuni Locale1211122.544.71-0.20.7175.7247.5-71.8151139
Obligatiuni Straine3616486.620.1-0.8812.2-4.2
Multi-Active Locale21538.92.171016.642.23.638.556846
Multi-Active Straine10192.80.7726.89.417.4
Actiuni Locale15360.71.454.59.810.12.97.28492
Actiuni Straine43797.23.23.86.11420.1-6.1
Randament Absolut Locale10439.31.772.84.910.53.47.22303
Randament Absolut Straine38.80.0414.522.82.202.2
Capital Garantat / Protejat Locale2531.32.141.82.418.310.77.73089
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale149121.836.66-0.21.4256304.4-48.4104611
Alte Fonduri Straine20.301.3-0.4000
Total Locale7522231.989.360.21.6525.7581.7-56.1327078
Total Straine942647.210.641.21.95141.79.3
Total Fonduri Inchise19507.31.82.93.813-9.289158

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 117.3 10356525 598 140 23.41 76.59 27.46 89.83 0.09 47.96 51.95 0 0 0 0 -0.01 0 0.01 0 100
OPCVM Obligatiuni 12 11122.5 427388317 151139 6658 4.41 95.59 490.5 10631.97 1.41 0.21 14.94 3.36 52.66 26.99 0 0.04 3.28 -1.73 -1.17 99.99
OPCVM Multi-Active 21 538.9 61424093 56846 389 0.68 99.32 3.66 535.27 2.26 2.54 19.41 5.24 11.53 8.52 45.24 -0 5.78 -0.24 -0.29 99.99
OPCVM Actiuni 15 360.7 23394828 8492 154 1.81 98.19 6.53 354.21 1.61 0 9.34 0.05 0 0.99 85.39 0 1.95 0 0.68 100.01
OPCVM Garantate 2 531.3 3620848 3089 40 1.29 98.71 6.85 524.49 1.75 0 13.52 6.14 43.75 5.92 5.2 0.53 29.78 -2.52 -4.07 100
OPCVM Absolute 10 439.3 2053135 2303 34 1.48 98.52 6.5 432.83 0.65 0 6.56 0.86 7.84 8.28 10.23 1.33 64.36 0 -0.11 100
OPCVM Altele 14 9121.8 170139655 104611 3220 3.08 96.92 280.95 8840.87 1.74 0.76 44.4 3.81 22.86 17.92 5.2 0.09 3.62 -0.24 -0.17 99.99
AOPC Actiuni 5 109.8 6081915 88730 211 0.24 99.76 0.26 109.55 6.61 0 9.57 0 0 0 70.83 0 2.55 0 10.44 100
AOPC Multi-Active 1 57 163449 23 9 39.13 60.87 22.29 34.67 2.3 0 0 0 0 1.59 86.61 0 9.31 0 0.18 99.99
AOPC Absolute 7 236.5 21627 57 10 17.54 82.46 41.48 195 3.76 0 26.32 0 0 1.04 62.79 9.96 0.02 0 -3.89 100
AOPC Altele 5 74.8 24248 348 44 12.64 87.36 9.46 65.36 38.77 0 35.39 0 0 0 1.22 0 13.84 0 10.8 100.02
Total OPCVM 75 22231.9 698377405 327078 10635 3.25 96.75 722.54 21509.41 1.64 1.52 20.23 3.02 18.19 11.59 31.86 0.21 12.47 -0.45 -0.28 100
Total AOPC 18 478.1 6291240 89158 274 0.31 99.69 1.48 476.58 9.47 0 20.95 0 0 0.63 57.99 4.98 3.38 0 2.59 99.99

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Feb,2016 - Feb,2017

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Feb, 2017 Subscrieri 12.872 175.705 8.01 42.175 26.793 10.097 13.994 10.515 2.216 18.35 0 0 255.968 0 525.682 51.013 576.696
Feb, 2017 Rascumparari 9.304 247.519 12.209 3.643 9.441 2.864 20.08 3.35 0 10.688 0 0 304.382 0 581.75 41.73 623.48
Feb, 2017 Subscrieri Nete 3.568 -71.814 -4.199 38.533 17.351 7.233 -6.085 7.165 2.216 7.661 0 0 -48.414 0 -56.068 9.283 -46.784
Jan, 2017 Subscrieri 6.027 305.216 8.664 21.359 25.418 5.982 3.473 12.526 0.571 13.027 0 0 352.484 0 716.622 38.125 754.748
Jan, 2017 Rascumparari 1.58 180.493 14.519 3.58 15.873 4.378 10.118 2.835 0 7.642 0 0 188.98 0 389.489 40.511 430
Jan, 2017 Subscrieri Nete 4.446 124.723 -5.856 17.779 9.544 1.604 -6.645 9.691 0.571 5.386 0 0 163.504 0 327.133 -2.385 324.748
Dec, 2016 Subscrieri 20.291 556.854 11.85 19.236 46.065 3.302 18.514 14.95 0.414 9.209 0 0 382.047 0 1005.89 76.842 1082.732
Dec, 2016 Rascumparari 16.356 648.305 19.7 8.042 59.109 6.923 21.822 10.806 0.008 21.76 0 0 488.197 0.186 1200.388 100.825 1301.213
Dec, 2016 Subscrieri Nete 3.936 -91.45 -7.85 11.194 -13.044 -3.62 -3.308 4.144 0.406 -12.551 0 0 -106.149 -0.186 -194.498 -23.983 -218.48
Nov, 2016 Subscrieri 9.329 321.446 6.769 11.387 91.138 6.289 6.145 7.267 0.127 3.039 0 0 333.849 0 692.606 104.179 796.785
Nov, 2016 Rascumparari 2.714 511.121 30.921 4.817 7.122 4.829 11.372 4.198 0 18.552 0 0 300.038 0 846.27 49.415 895.685
Nov, 2016 Subscrieri Nete 6.615 -189.675 -24.151 6.57 84.016 1.46 -5.227 3.069 0.127 -15.513 0 0 33.811 0 -153.663 54.764 -98.899
Oct, 2016 Subscrieri 1.991 341.282 22.997 10.2 2.829 2.192 2.116 4.687 4.909 5.472 0 0 296.475 0 662.3 32.851 695.151
Oct, 2016 Rascumparari 5.759 249.525 10.689 5.197 5.603 5.827 8.447 6.6 0 8.886 0 0 210.164 0 491.958 24.739 516.697
Oct, 2016 Subscrieri Nete -3.768 91.757 12.309 5.003 -2.774 -3.634 -6.332 -1.913 4.909 -3.414 0 0 86.311 0 170.342 8.112 178.454
Sep, 2016 Subscrieri 4.755 390.753 27.154 7.206 2.956 4.541 7.627 6.38 0.14 8.605 0 0 341.713 0 763.952 37.877 801.829
Sep, 2016 Rascumparari 6.156 228.015 9.559 6.95 1.049 6.394 8.792 8.527 0 7.267 0 0 202.707 0 466.018 19.4 485.418
Sep, 2016 Subscrieri Nete -1.402 162.738 17.595 0.257 1.907 -1.853 -1.165 -2.148 0.14 1.337 0 0 139.005 0 297.934 18.477 316.411
Aug, 2016 Subscrieri 10.752 383.014 32.459 3.798 4.325 7.058 8.115 5.022 0.331 3.932 0 0 335.18 0 748.755 45.23 793.985
Aug, 2016 Rascumparari 7.681 243.187 4.821 4.859 6.276 8.644 6.351 5.396 0.024 7.141 0 0 227.695 0 504.603 17.471 522.074
Aug, 2016 Subscrieri Nete 3.07 139.827 27.638 -1.061 -1.951 -1.587 1.765 -0.374 0.307 -3.209 0 0 107.485 0 244.151 27.76 271.911
Jul, 2016 Subscrieri 3.629 306.331 21.564 6.746 3.563 0.791 1.819 4.709 0.089 3.026 0 0 307.018 0.011 632.25 27.046 659.296
Jul, 2016 Rascumparari 7.721 285.618 7.7 5.349 1.55 6.931 11.411 11.461 0 11.218 0 0 236.474 0 564.772 20.661 585.433
Jul, 2016 Subscrieri Nete -4.092 20.714 13.864 1.397 2.012 -6.14 -9.592 -6.751 0.089 -8.192 0 0 70.543 0.011 67.478 6.385 73.863
Jun, 2016 Subscrieri 4.789 204.416 28.858 2.264 2.368 2.113 3.186 3.162 0 4.774 0 0 316.668 0 538.185 34.413 572.598
Jun, 2016 Rascumparari 4.09 337.547 12.618 16.901 4.005 4.776 13.399 7.556 0 12.207 0 0 261.109 0 644.187 30.022 674.208
Jun, 2016 Subscrieri Nete 0.698 -133.131 16.241 -14.638 -1.637 -2.663 -10.213 -4.394 0 -7.433 0 0 55.559 0 -106.002 4.391 -101.611
May, 2016 Subscrieri 3.621 190.852 14.947 3.025 0.888 0.502 1.201 3.525 0.05 3.914 0 0 298.902 0 504.341 17.087 521.427
May, 2016 Rascumparari 9.895 228.845 3.891 11.526 2.415 2.438 3.363 7.676 0 15.516 0 0 230.462 0 506.357 9.669 516.027
May, 2016 Subscrieri Nete -6.274 -37.994 11.056 -8.5 -1.527 -1.936 -2.162 -4.151 0.05 -11.602 0 0 68.44 0 -2.017 7.417 5.401
Apr, 2016 Subscrieri 2.547 254.449 19.167 2.65 2.192 2.426 3.929 2.013 0.246 5.168 0 0 301.794 0 571.047 25.534 596.581
Apr, 2016 Rascumparari 5.232 302.41 9.122 11.732 3.55 3.815 4.941 5.263 0.022 6.625 0 0 253.622 0.018 588.699 17.654 606.353
Apr, 2016 Subscrieri Nete -2.685 -47.961 10.045 -9.082 -1.358 -1.388 -1.013 -3.251 0.224 -1.457 0 0 48.172 -0.018 -17.652 7.88 -9.772
Mar, 2016 Subscrieri 3.257 234.144 29.288 3.95 4.084 5.663 4.384 12.238 0.11 7.978 0 0 309.103 0 576.334 37.866 614.199
Mar, 2016 Rascumparari 3.592 405.255 10.73 7.499 1.35 4.141 5.756 9.741 0 13.339 0 0 292.788 0 736.354 17.836 754.19
Mar, 2016 Subscrieri Nete -0.334 -171.111 18.558 -3.55 2.734 1.523 -1.372 2.497 0.11 -5.361 0 0 16.315 0 -160.021 20.03 -139.99
Feb, 2016 Subscrieri 9.188 324.634 9.739 2.437 3.399 7.969 4.207 7.544 0.267 7.186 0 0 290.531 0 649.488 17.612 667.101
Feb, 2016 Rascumparari 16.2 391.999 11.852 10.51 4.904 3.566 11.203 16.327 0 27.255 0 0 245.768 0.018 711.625 27.978 739.603
Feb, 2016 Subscrieri Nete -7.012 -67.365 -2.113 -8.073 -1.505 4.403 -6.996 -8.783 0.267 -20.07 0 0 44.763 -0.018 -62.137 -10.366 -72.503

* Subscrierile si rascumpararile sunt reprezentate in lei