Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1121.20.480111.81.80561
Obligatiuni Locale1211159.543.891.11.1369.9235.6134.2149029
Obligatiuni Straine371667.16.56-0.40.324.225.5-1.3
Multi-Active Locale22735.22.89359.153.814.539.358583
Multi-Active Straine10299.71.1836.712.224.5
Actiuni Locale16410.71.62-325.115.310.54.89311
Actiuni Straine43862.13.39-3.214.82523.51.5
Randament Absolut Locale10484.11.9-0.515.68.26.31.92525
Randament Absolut Straine313.30.050.285.20.10.10
Capital Garantat / Protejat Locale25402.12-0.148.35.23.13093
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale139129.835.910.41.5308259.648.4104864
Alte Fonduri Straine41.10250.8215.80000
Total Locale7622580.588.820.73.2765.2533.4231.8327966
Total Straine972843.211.18-0.59.48661.324.7
Total Fonduri Inchise205500.611.512.92.910.189209

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 121.2 10685340 561 134 23.89 76.11 28.95 92.23 0.06 43.69 56.3 0 0 0 0 -0.05 0 0 0 100
OPCVM Obligatiuni 12 11159.5 417393340 149029 6641 4.46 95.54 497.71 10661.81 2.37 0 12.98 4.22 47.49 32.48 0 -0.12 3.44 -2.41 -0.45 100
OPCVM Multi-Active 22 735.2 61529279 58583 422 0.72 99.28 5.29 729.95 7.21 3.15 19.91 4.46 10.32 7.53 40.86 0.01 6.22 0 0.33 100
OPCVM Actiuni 16 410.7 23971201 9311 154 1.65 98.35 6.78 403.91 10.38 0 7.07 0.05 0.65 1.15 77.56 0 1.88 0 1.25 99.99
OPCVM Garantate 2 540 3644921 3093 40 1.29 98.71 6.97 533.01 1.15 0 13.39 5.4 50.55 7.49 4.61 0.32 25.79 -7.51 -1.19 100
OPCVM Absolute 10 484.1 2666763 2525 36 1.43 98.57 6.92 477.16 1.01 0 6.68 0.63 13.69 5.97 8.79 2.77 61.41 0 -0.94 100.01
OPCVM Altele 13 9129.8 174741107 104864 3168 3.02 96.98 275.72 8854.05 2.63 1.05 42.64 3.05 24.81 17.15 5.97 -0.29 3.69 -0.48 -0.22 100
AOPC Actiuni 5 104.5 6081915 88782 212 0.24 99.76 0.25 104.27 5.08 0 6.26 0 0 0 74.54 0 3.47 0 10.65 100
AOPC Multi-Active 1 92.5 245935 22 9 40.91 59.09 37.83 54.64 4.99 0 0 0 0 0.99 88.17 0 5.99 0 -0.15 99.99
AOPC Absolute 7 249.8 22090 63 11 17.46 82.54 43.62 206.22 2.82 0 19.75 0 0 1.04 70.84 5.02 0 0 0.53 100
AOPC Altele 5 72.5 24121 342 43 12.57 87.43 9.11 63.39 8.18 0 39.82 0 0 0 0 1.24 20.71 0 30.06 100.01
Total OPCVM 76 22580.5 694631954 327966 10595 3.23 96.77 729.35 21851.12 5.23 1.66 18.88 2.72 18.09 11.54 30.14 0.3 12.02 -0.66 0.09 100.01
Total AOPC 18 519.3 6374062 89209 275 0.31 99.69 1.61 517.73 4.39 0 17.35 0 0 0.59 63.02 2.69 4.38 0 7.59 100.01

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jun,2016 - Jun,2017

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jun, 2017 Subscrieri 1.795 369.853 24.166 53.839 36.67 15.277 25.031 8.162 0.145 8.285 0 0 307.997 0 765.209 86.012 851.221
Jun, 2017 Rascumparari 1.794 235.63 25.483 14.531 12.159 10.478 23.492 6.264 0.139 5.173 0 0 259.561 0.004 533.432 61.277 594.709
Jun, 2017 Subscrieri Nete 0.001 134.223 -1.317 39.308 24.512 4.799 1.539 1.898 0.006 3.112 0 0 48.436 -0.004 231.777 24.735 256.512
May, 2017 Subscrieri 2.157 235.329 22.518 60.636 35.383 23.478 33.823 31.911 0.363 16.179 0 0 251.389 0 621.078 92.087 713.166
May, 2017 Rascumparari 6.938 214.549 21.973 10.277 11.043 6.978 24.978 2.991 0.083 9.993 0 0 267.599 0 519.324 58.076 577.4
May, 2017 Subscrieri Nete -4.781 20.78 0.545 50.359 24.341 16.5 8.845 28.92 0.28 6.186 0 0 -16.21 0 101.755 34.011 135.766
Apr, 2017 Subscrieri 7.727 199.594 15.767 51.348 9.405 10.518 19.644 19.39 2.408 5.102 0 0 198.126 0 491.805 47.224 539.029
Apr, 2017 Rascumparari 3.134 329.787 5.852 4.07 0.151 3.195 2.635 4.399 0 6.564 0 0 239.841 0 590.99 8.638 599.628
Apr, 2017 Subscrieri Nete 4.593 -130.193 9.915 47.279 9.253 7.323 17.009 14.991 2.408 -1.462 0 0 -41.715 0 -99.185 38.586 -60.599
Mar, 2017 Subscrieri 8.067 200.094 12.388 49.546 39.27 8.495 12.364 12.53 0.472 8.264 0 0 258.624 0.014 545.62 64.508 610.128
Mar, 2017 Rascumparari 4.156 299.61 15.986 5.165 10.035 3.88 9.968 16.341 0.014 12.233 0 0 301.195 0.012 642.58 36.014 678.594
Mar, 2017 Subscrieri Nete 3.91 -99.515 -3.598 44.381 29.236 4.614 2.396 -3.811 0.459 -3.969 0 0 -42.571 0.001 -96.96 28.494 -68.466
Feb, 2017 Subscrieri 12.872 175.705 8.01 42.175 26.793 10.097 13.994 10.515 2.216 18.35 0 0 255.968 0 525.682 51.013 576.696
Feb, 2017 Rascumparari 9.304 247.519 12.209 3.643 9.441 2.864 20.08 3.35 0 10.688 0 0 304.382 0 581.75 41.73 623.48
Feb, 2017 Subscrieri Nete 3.568 -71.814 -4.199 38.533 17.351 7.233 -6.085 7.165 2.216 7.661 0 0 -48.414 0 -56.068 9.283 -46.784
Jan, 2017 Subscrieri 6.027 305.216 8.664 21.359 25.418 5.982 3.473 12.526 0.571 13.027 0 0 352.484 0 716.622 38.125 754.748
Jan, 2017 Rascumparari 1.58 180.493 14.519 3.58 15.873 4.378 10.118 2.835 0 7.642 0 0 188.98 0 389.489 40.511 430
Jan, 2017 Subscrieri Nete 4.446 124.723 -5.856 17.779 9.544 1.604 -6.645 9.691 0.571 5.386 0 0 163.504 0 327.133 -2.385 324.748
Dec, 2016 Subscrieri 20.291 556.854 11.85 19.236 46.065 3.302 18.514 14.95 0.414 9.209 0 0 382.047 0 1005.89 76.842 1082.732
Dec, 2016 Rascumparari 16.356 648.305 19.7 8.042 59.109 6.923 21.822 10.806 0.008 21.76 0 0 488.197 0.186 1200.388 100.825 1301.213
Dec, 2016 Subscrieri Nete 3.936 -91.45 -7.85 11.194 -13.044 -3.62 -3.308 4.144 0.406 -12.551 0 0 -106.149 -0.186 -194.498 -23.983 -218.48
Nov, 2016 Subscrieri 9.329 321.446 6.769 11.387 91.138 6.289 6.145 7.267 0.127 3.039 0 0 333.849 0 692.606 104.179 796.785
Nov, 2016 Rascumparari 2.714 511.121 30.921 4.817 7.122 4.829 11.372 4.198 0 18.552 0 0 300.038 0 846.27 49.415 895.685
Nov, 2016 Subscrieri Nete 6.615 -189.675 -24.151 6.57 84.016 1.46 -5.227 3.069 0.127 -15.513 0 0 33.811 0 -153.663 54.764 -98.899
Oct, 2016 Subscrieri 1.991 341.282 22.997 10.2 2.829 2.192 2.116 4.687 4.909 5.472 0 0 296.475 0 662.3 32.851 695.151
Oct, 2016 Rascumparari 5.759 249.525 10.689 5.197 5.603 5.827 8.447 6.6 0 8.886 0 0 210.164 0 491.958 24.739 516.697
Oct, 2016 Subscrieri Nete -3.768 91.757 12.309 5.003 -2.774 -3.634 -6.332 -1.913 4.909 -3.414 0 0 86.311 0 170.342 8.112 178.454
Sep, 2016 Subscrieri 4.755 390.753 27.154 7.206 2.956 4.541 7.627 6.38 0.14 8.605 0 0 341.713 0 763.952 37.877 801.829
Sep, 2016 Rascumparari 6.156 228.015 9.559 6.95 1.049 6.394 8.792 8.527 0 7.267 0 0 202.707 0 466.018 19.4 485.418
Sep, 2016 Subscrieri Nete -1.402 162.738 17.595 0.257 1.907 -1.853 -1.165 -2.148 0.14 1.337 0 0 139.005 0 297.934 18.477 316.411
Aug, 2016 Subscrieri 10.752 383.014 32.459 3.798 4.325 7.058 8.115 5.022 0.331 3.932 0 0 335.18 0 748.755 45.23 793.985
Aug, 2016 Rascumparari 7.681 243.187 4.821 4.859 6.276 8.644 6.351 5.396 0.024 7.141 0 0 227.695 0 504.603 17.471 522.074
Aug, 2016 Subscrieri Nete 3.07 139.827 27.638 -1.061 -1.951 -1.587 1.765 -0.374 0.307 -3.209 0 0 107.485 0 244.151 27.76 271.911
Jul, 2016 Subscrieri 3.629 306.331 21.564 6.746 3.563 0.791 1.819 4.709 0.089 3.026 0 0 307.018 0.011 632.25 27.046 659.296
Jul, 2016 Rascumparari 7.721 285.618 7.7 5.349 1.55 6.931 11.411 11.461 0 11.218 0 0 236.474 0 564.772 20.661 585.433
Jul, 2016 Subscrieri Nete -4.092 20.714 13.864 1.397 2.012 -6.14 -9.592 -6.751 0.089 -8.192 0 0 70.543 0.011 67.478 6.385 73.863
Jun, 2016 Subscrieri 4.789 204.416 28.858 2.264 2.368 2.113 3.186 3.162 0 4.774 0 0 316.668 0 538.185 34.413 572.598
Jun, 2016 Rascumparari 4.09 337.547 12.618 16.901 4.005 4.776 13.399 7.556 0 12.207 0 0 261.109 0 644.187 30.022 674.208
Jun, 2016 Subscrieri Nete 0.698 -133.131 16.241 -14.638 -1.637 -2.663 -10.213 -4.394 0 -7.433 0 0 55.559 0 -106.002 4.391 -101.611

* Subscrierile si rascumpararile sunt reprezentate in lei