Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale1511448.547.93.19.6458.9183.7275.3151339
Obligatiuni Straine35155.10.659.61.611.51.99.6
Multi-Active Locale361080.64.524.111.742.314.927.462084
Multi-Active Straine10393.41.6523815
Actiuni Locale161342.45.622.918.429.523.65.912270
Actiuni Straine45263.71.14.521.423.718.55.2
Randament Absolut Locale11487.12.040.7-5.35.46.5-1.13531
Randament Absolut Straine217.50.07-2-20.100.40
Capital Garantat / Protejat Locale2312.21.31-0.6-12.52.26.3-4.13395
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale128398.335.142.53332.2171161.283609
Alte Fonduri Straine20.102.1-44.2000
Total Locale922306996.532.86.9870.5405.9464.6316228
Total Straine94829.73.4769.758.228.829.4
Total Fonduri Inchise241401.82.87.70.300.388801

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 15 11448.5 315721527 151339 6196 4.09 95.91 468.24 10980.27 1.24 0.96 15.2 3.12 49.27 33.52 0 0.7 3.7 -7.86 0.16 100.01
OPCVM Multi-Active 36 1080.6 59071392 62084 467 0.75 99.25 8.1 1072.45 1.14 0.25 12.52 3.09 12.96 8.66 31.9 0.1 29.65 -0.51 0.23 99.99
OPCVM Actiuni 16 1342.4 21474377 12270 149 1.21 98.79 16.24 1326.12 2.2 0.51 8.32 0.2 0 0.58 84.16 0.04 2.33 0 1.33 99.67
OPCVM Garantate 2 312.2 2053078 3395 28 0.82 99.18 2.56 309.67 4.87 0 19.3 2.72 58.67 13.91 0 0.95 9.15 -9.44 -0.13 100
OPCVM Absolute 11 487.1 4406853 3531 51 1.44 98.56 7.01 480.07 2.04 0 4.41 1.22 17.91 7.58 13.41 0.48 53.83 -1.85 0.98 100.01
OPCVM Altele 12 8398.3 159917981 83609 2700 3.23 96.77 271.26 8127.02 4.12 0.41 43.84 2.23 26.29 18.79 5.43 0.29 3.91 -3.18 -2.14 99.99
AOPC Actiuni 4 75.8 6058016 88384 205 0.23 99.77 0.17 75.63 2.52 0 4.78 0 0 0 89.94 0 2.76 0 0 100
AOPC Multi-Active 2 149.2 296006 23 8 34.78 65.22 51.88 97.29 2.09 0 11.51 0 0 0.28 66.35 -0.1 17.75 0 2.14 100.02
AOPC Absolute 6 388.7 10521 70 18 25.71 74.29 99.94 288.78 1.13 0 12.16 0 0 0 76.22 -0.26 0 0 10.75 100
AOPC Altele 12 788.1 14420 324 11 3.4 96.6 26.8 761.34 3.35 0 0.12 0 0 0 49.76 0 22.04 0 24.75 100.02
Total OPCVM 92 23069 562645210 316228 9591 3.03 96.97 698.99 22370.03 1.94 0.4 15.79 2.25 20.02 12.68 29.17 0.28 19.59 -2.33 0.15 99.94
Total AOPC 24 1401.8 6378963 88801 242 0.27 99.73 3.78 1398.04 2.12 0 7.59 0 0 0.05 74.73 -0.1 7.55 0 8.07 100.01

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jul,2018 - Jul,2019

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jul, 2019 Subscrieri 0 458.935 11.514 42.33 23.033 29.474 23.673 5.382 0 2.171 0 0 332.202 0 870.495 58.22 928.715
Jul, 2019 Rascumparari 0 183.652 1.896 14.928 8.02 23.599 18.507 6.454 0.354 6.255 0 0 171.011 0 405.899 28.777 434.677
Jul, 2019 Subscrieri Nete 0 275.283 9.618 27.403 15.012 5.875 5.166 -1.072 -0.354 -4.084 0 0 161.191 0 464.596 29.443 494.038
Jun, 2019 Subscrieri 0 422.529 2.702 30.524 10.649 22.326 10.466 6.089 0 2.119 0 0 208.929 0 692.517 23.816 716.333
Jun, 2019 Rascumparari 0 181.885 5.014 20.033 10.957 40.958 13.95 10.62 0 10.817 0 0 199.375 0 463.688 29.922 493.611
Jun, 2019 Subscrieri Nete 0 240.644 -2.313 10.491 -0.308 -18.632 -3.485 -4.531 0 -8.697 0 0 9.554 0 228.828 -6.106 222.723
May, 2019 Subscrieri 0 301.464 2.134 25.116 12.966 29.956 21.799 6.03 0.009 1.345 0 0 180.587 0 544.499 36.909 581.408
May, 2019 Rascumparari 0 190.727 4.972 16.666 3.479 14.374 11.052 28.058 0.595 12.566 0 0 179.238 0 441.629 20.098 461.727
May, 2019 Subscrieri Nete 0 110.737 -2.838 8.45 9.487 15.582 10.747 -22.028 -0.585 -11.221 0 0 1.349 0 102.87 16.81 119.68
Apr, 2019 Subscrieri 0 303.9 2.273 13.299 7.015 11.777 12.583 1.7 0.289 0.678 0 0 196.913 0 528.268 22.16 550.428
Apr, 2019 Rascumparari 0 155.95 12.484 13.399 12.808 23.405 17.721 18.175 0.092 4.577 0 0 146.878 0 362.384 43.104 405.489
Apr, 2019 Subscrieri Nete 0 147.95 -10.211 -0.1 -5.794 -11.628 -5.138 -16.475 0.197 -3.899 0 0 50.035 0 165.884 -20.945 144.939
Mar, 2019 Subscrieri 0 212.08 2.357 22.529 8.48 16.427 13.689 3.98 0.022 2.553 0 0 182.087 0 439.654 24.549 464.203
Mar, 2019 Rascumparari 0 205.783 2.061 19.151 11.12 20.771 13.374 8.961 -2.942 14.416 0 0 189.697 0 458.779 23.612 482.391
Mar, 2019 Subscrieri Nete 0 6.297 0.297 3.378 -2.64 -4.345 0.315 -4.982 2.965 -11.863 0 0 -7.61 0 -19.124 0.937 -18.187
Feb, 2019 Subscrieri 0 135.465 1.732 7.346 3.827 13.581 7.325 0.784 0.133 0.243 0 0 234.082 0 391.501 13.016 404.518
Feb, 2019 Rascumparari 0 224.071 3.229 26.679 19.327 25.771 7.515 10.619 0.009 12.769 0 0 282.794 0 582.703 30.08 612.783
Feb, 2019 Subscrieri Nete 0 -88.607 -1.497 -19.333 -15.5 -12.189 -0.19 -9.834 0.124 -12.526 0 0 -48.713 0 -191.202 -17.063 -208.265
Jan, 2019 Subscrieri 0 89.194 3.009 8.743 2.848 21.571 6.061 1.903 0 0.799 0 0 131.423 0 253.633 11.918 265.55
Jan, 2019 Rascumparari 0 204.951 6.647 26.505 11.071 19.892 10.087 5.792 0.981 9.964 0 0 318.439 0 585.544 28.787 614.331
Jan, 2019 Subscrieri Nete 0 -115.757 -3.638 -17.762 -8.223 1.679 -4.026 -3.89 -0.981 -9.165 0 0 -187.016 0 -331.911 -16.869 -348.78
Dec, 2018 Subscrieri 0 132.112 1.788 21.958 11.83 36.809 6.638 8.992 0 1.281 0 0 190.348 0 391.499 20.256 411.755
Dec, 2018 Rascumparari 0 286.558 4.478 44.623 14.174 27.871 9.326 49.221 0.036 13.338 0 0 338.812 0 760.424 28.014 788.438
Dec, 2018 Subscrieri Nete 0 -154.447 -2.69 -22.665 -2.344 8.938 -2.688 -40.229 -0.036 -12.057 0 0 -148.464 0 -368.924 -7.758 -376.682
Nov, 2018 Subscrieri 0 156.77 2.315 23.94 11.216 21.14 10.629 4.118 0.149 2.298 0 0 112.697 0 320.965 24.309 345.274
Nov, 2018 Rascumparari 0 260.186 4.596 23.035 10.233 29.866 9.677 12.305 0.141 10.797 0 0 223.116 0 559.306 24.647 583.953
Nov, 2018 Subscrieri Nete 0 -103.416 -2.28 0.904 0.983 -8.726 0.952 -8.187 0.008 -8.499 0 0 -110.419 0 -238.342 -0.337 -238.679
Oct, 2018 Subscrieri 0 121.045 1.764 26.951 20.665 22.569 16.452 7.313 0.321 3.513 0 0 128.99 0 310.381 39.202 349.583
Oct, 2018 Rascumparari 0 238.661 8.422 23.03 11.729 25.373 9.703 19.696 0.143 6.724 0 0 241.185 0 554.668 29.997 584.665
Oct, 2018 Subscrieri Nete 0 -117.616 -6.658 3.921 8.936 -2.804 6.749 -12.383 0.178 -3.211 0 0 -112.194 0 -244.287 9.205 -235.082
Sep, 2018 Subscrieri 0 116.401 1.523 27.22 40.014 20.765 11.119 15.718 0.141 4.504 0 0 131.804 0 316.413 52.797 369.21
Sep, 2018 Rascumparari 0 185.519 4.188 11.585 8.152 22.088 7.106 18.365 0 9.788 0 0 255.311 0 502.657 19.446 522.102
Sep, 2018 Subscrieri Nete 0 -69.118 -2.665 15.635 31.861 -1.323 4.014 -2.647 0.141 -5.284 0 0 -123.507 0 -186.244 33.351 -152.892
Aug, 2018 Subscrieri 0 131.902 3.424 52.229 24.478 14.958 13.909 11.472 0.035 7.484 0 0 155.259 0 373.304 41.847 415.151
Aug, 2018 Rascumparari 0 293.757 4.959 21.334 16.784 18.149 6.078 16.364 0.443 34.746 0 0 275.074 0 659.423 28.264 687.687
Aug, 2018 Subscrieri Nete 0 -161.854 -1.534 30.894 7.694 -3.19 7.831 -4.892 -0.408 -27.261 0 0 -119.815 0 -286.118 13.583 -272.536
Jul, 2018 Subscrieri 0 93.918 4.009 24.106 26.075 11.833 9.978 5.186 1.198 2.635 0 0 154.629 0 292.307 41.261 333.568
Jul, 2018 Rascumparari 0 347.746 3.056 14.976 28.798 20 12.954 16.57 0.029 15.592 0 0 265.405 0 680.289 44.837 725.127
Jul, 2018 Subscrieri Nete 0 -253.828 0.954 9.13 -2.723 -8.167 -2.976 -11.383 1.169 -12.957 0 0 -110.777 0 -387.982 -3.577 -391.559

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei