Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2315739.365.443.23.2472.7151.5321.2222626
Obligatiuni Straine43140.80.59-3.5-3.54.16.1-2.1
Multi-Active Locale381405.15.844.74.754.310.543.872206
Multi-Active Straine11489.42.0338.315.422.8
Actiuni Locale231846.97.68668436.847.319618
Actiuni Straine50388.51.628.28.2754530
Randament Absolut Locale8132.50.551.81.82.60.12.41243
Randament Absolut Straine218.70.081.11.1000
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale93890.616.1855240.871.4169.442211
Alte Fonduri Straine20.201.21.2000
Total Locale10123014.495.693.83.8854.4270.4584.1357904
Total Straine1081037.54.314.84.8117.466.650.8
Total Fonduri Inchise271531.23.83.8013.7-13.788556

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 23 15739.3 289809357 222626 7244 26.21 73.79 4125.51 11613.8 2.77 1.67 12.03 1.93 67.87 22.69 0 0.47 8.65 -6.68 1.03 112.43
OPCVM Multi-Active 38 1405.1 54536664 72206 529 26.44 73.56 371.5 1033.64 3.34 0.7 18.57 3.27 30.86 16.39 59.68 0.91 22.64 -2.34 1.26 155.28
OPCVM Actiuni 23 1846.9 31129004 19618 268 69.59 30.41 1285.21 561.67 6.44 0.95 20.07 0.13 0.37 0.22 193.4 0 25.06 0 5.55 252.19
OPCVM Garantate 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Absolute 8 132.5 1987561 1243 16 30.2 69.8 40.01 92.45 35 0 27.77 0 52.37 35.12 116.21 2.33 56.19 -6.56 3.29 321.72
OPCVM Altele 9 3890.6 165915622 42211 2041 42.19 57.81 1641.55 2249.01 2.07 0 47.06 -2.51 26.94 17.63 6.71 0.12 2.43 -0.11 -0.34 100
AOPC Actiuni 5 73.2 6058004 88227 200 14.43 85.57 10.55 62.6 14.27 0 21.36 0 0 0 61.7 0 2.67 0 0.01 100.01
AOPC Multi-Active 2 162.1 323880 25 10 94.67 5.33 153.48 8.65 0.3 0 13.13 0 0 0.26 72.22 0 14.87 0 -0.76 100.02
AOPC Absolute 6 477.4 10446 55 16 21.46 78.54 102.45 374.94 3.14 0 5.77 0 0 0 66.12 0.32 0 0 24.66 100.01
AOPC Altele 14 818.5 14421 249 9 8.84 91.16 72.39 746.1 0.53 0 12.11 0 0 0 50 6.22 19.29 0 11.86 100.01
Total OPCVM 101 23014.4 543378209 357904 10098 32.43 67.57 7463.78 15550.57 6.31 0.86 20.69 1.48 33.7 15.74 76.3 0.64 20.86 -2.93 2.21 175.86
Total AOPC 27 1531.2 6406752 88556 235 22.13 77.87 338.88 1192.28 5.94 0 13.25 0 0 0.04 62.97 1.14 6.58 0 10.07 99.99

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jan,2020 - Jan,2021

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jan, 2021 Subscrieri 0 472.709 4.059 54.333 38.259 84.037 75.015 2.581 0.039 0 0 0 240.759 0 854.42 117.372 971.792
Jan, 2021 Rascumparari 0 151.487 6.127 10.535 15.442 36.784 45.025 0.15 0 0 0 0 71.408 0 270.365 66.595 336.96
Jan, 2021 Subscrieri Nete 0 321.222 -2.069 43.798 22.817 47.253 29.99 2.432 0.039 0 0 0 169.351 0 584.056 50.777 634.832
Dec, 2020 Subscrieri 0 463.314 4.962 190.25 19.191 70.137 45.6 1.33 0.039 0 0 0 193.511 0 918.542 69.791 988.333
Dec, 2020 Rascumparari 0 210.132 1.3 13.992 3.647 19.661 23.231 0.857 0.047 0 0 0 94.446 0 339.089 28.224 367.313
Dec, 2020 Subscrieri Nete 0 253.182 3.661 176.258 15.544 50.476 22.369 0.473 -0.008 0 0 0 99.065 0 579.454 41.567 621.02
Nov, 2020 Subscrieri 0 324.41 3.758 28.916 9.851 29.863 32.655 0.566 0 0.156 0 0 142.3 0 526.211 46.263 572.474
Nov, 2020 Rascumparari 0 290.338 2.591 15.467 13.005 34.895 24.673 1.874 1.889 0.983 0 0 126.41 0 469.968 42.158 512.126
Nov, 2020 Subscrieri Nete 0 34.071 1.166 13.448 -3.154 -5.032 7.982 -1.308 -1.889 -0.827 0 0 15.891 0 56.243 4.105 60.348
Oct, 2020 Subscrieri 0 369.66 6.481 17.155 10.743 28.5 24.361 0.733 0 0.152 0 0 177.697 0 593.897 41.585 635.482
Oct, 2020 Rascumparari 0 244.594 6.792 16.417 18.813 25.939 36.743 6.009 0.322 4.955 0 0 88.112 0 386.026 62.67 448.695
Oct, 2020 Subscrieri Nete 0 125.066 -0.311 0.738 -8.07 2.561 -12.382 -5.276 -0.322 -4.803 0 0 89.585 0 207.871 -21.085 186.786
Sep, 2020 Subscrieri 0 283.287 4.217 15.038 10.15 30.897 32.374 0.972 0.005 0.179 0 0 144.991 0 475.365 46.746 522.11
Sep, 2020 Rascumparari 0 274.528 4.719 13.558 5.874 16.155 18.738 4.442 1.263 6.38 0 0 106.627 0 421.69 30.595 452.285
Sep, 2020 Subscrieri Nete 0 8.759 -0.502 1.48 4.276 14.742 13.636 -3.47 -1.259 -6.201 0 0 38.364 0 53.675 16.151 69.825
Aug, 2020 Subscrieri 0 251.996 4.818 11.687 7.387 15.654 17.52 0.439 0.077 0.251 0 0 88.174 0 368.2 29.802 398.002
Aug, 2020 Rascumparari 0 344.511 4.697 16.307 8.288 21.696 11.515 7.477 1.462 8.964 0 0 78.141 0 477.097 25.962 503.059
Aug, 2020 Subscrieri Nete 0 -92.515 0.121 -4.62 -0.902 -6.043 6.005 -7.038 -1.384 -8.713 0 0 10.032 0 -108.897 3.84 -105.057
Jul, 2020 Subscrieri 0 258.151 3.07 22.911 10.83 24.971 24.641 1.458 0.238 0.227 0 0 99.291 0 407.008 38.779 445.787
Jul, 2020 Rascumparari 0 267.392 1.941 12.845 8.856 23.596 18.819 7.619 0.874 1.804 0 0 112.144 0 425.4 30.49 455.891
Jul, 2020 Subscrieri Nete 0 -9.241 1.129 10.065 1.974 1.375 5.821 -6.161 -0.636 -1.577 0 0 -12.853 0 -18.392 8.289 -10.104
Jun, 2020 Subscrieri 0 466.079 4.875 31.294 14.032 67.831 22.264 0.906 0.012 1.857 0 0 119.825 0 687.791 41.183 728.974
Jun, 2020 Rascumparari 0 213.948 6.89 11.246 7.902 41.966 24.804 21.401 0.341 2.518 0 0 71.604 0 362.682 39.938 402.62
Jun, 2020 Subscrieri Nete 0 252.131 -2.015 20.048 6.129 25.865 -2.539 -20.495 -0.33 -0.661 0 0 48.22 0 325.108 1.245 326.353
May, 2020 Subscrieri 0 128.814 5.432 14.083 17.699 44.201 21.65 0.694 0.096 1.636 0 0 122.539 0 311.968 44.878 356.846
May, 2020 Rascumparari 0 210.403 0.616 15.052 3.789 19.339 16.069 24.151 0 0.729 0 0 69.316 0 338.991 20.474 359.465
May, 2020 Subscrieri Nete 0 -81.589 4.816 -0.969 13.91 24.862 5.582 -23.457 0.096 0.908 0 0 53.224 0 -27.023 24.404 -2.619
Apr, 2020 Subscrieri 0 65.047 4.426 20.444 16.582 49.937 20.807 0.365 0 0.579 0 0 112.681 0 249.053 41.815 290.869
Apr, 2020 Rascumparari 0 568.362 2.767 10.804 5.173 10.212 14.032 14.84 0 1.707 0 0 99.198 0 705.123 21.971 727.094
Apr, 2020 Subscrieri Nete 0 -503.315 1.659 9.64 11.41 39.726 6.775 -14.475 0 -1.128 0 0 13.482 0 -456.069 19.844 -436.226
Mar, 2020 Subscrieri 0 350.733 4.825 34.254 14.059 63.321 40.361 1.504 0 0.27 0 0 114.42 0 564.502 59.246 623.747
Mar, 2020 Rascumparari 0 3803.039 31.054 206.3 85.092 110.574 44.919 62.038 1.613 17.383 0 0 776.333 0 4975.667 162.677 5138.344
Mar, 2020 Subscrieri Nete 0 -3452.306 -26.229 -172.046 -71.032 -47.253 -4.557 -60.534 -1.613 -17.113 0 0 -661.914 0 -4411.165 -103.432 -4514.597
Feb, 2020 Subscrieri 0 660.003 13.506 81.104 20.478 65.987 32.843 6.575 0.571 2.256 0 0 180.209 0 996.134 67.399 1063.532
Feb, 2020 Rascumparari 0 414.562 10.598 36.993 39.837 52.254 39.622 11.082 0.491 4.482 0 0 201.224 0 720.598 90.549 811.147
Feb, 2020 Subscrieri Nete 0 245.44 2.909 44.11 -19.359 13.734 -6.779 -4.507 0.08 -2.227 0 0 -21.015 0 275.536 -23.15 252.386
Jan, 2020 Subscrieri 0 518.664 23.558 76.134 36.191 68.22 39.073 3.342 0 0.95 0 0 190.556 0 857.866 98.822 956.687
Jan, 2020 Rascumparari 0 288.139 5.242 15.747 14.007 32.276 31.433 10.933 0.197 2.687 0 0 108.547 0 458.33 50.879 509.208
Jan, 2020 Subscrieri Nete 0 230.525 18.316 60.386 22.184 35.944 7.64 -7.59 -0.197 -1.738 0 0 82.009 0 399.536 47.943 447.479

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei