Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2314739.966.831.7-16.9369.7244.6125.1212765
Obligatiuni Straine43138.70.630-20.56.56.8-0.3
Multi-Active Locale391187.95.39-1.3-8.517.717.50.367121
Multi-Active Straine11434.41.9710.718.8-8.1
Actiuni Locale221385.66.28-4.3-9.227.924.9316546
Actiuni Straine50293.71.33-5.90.624.436.7-12.4
Randament Absolut Locale10177.70.81-3.2-48.60.76-5.32952
Randament Absolut Straine219.40.09-1.7-23.200.30
Capital Garantat / Protejat Locale1105.10.48-4.4-29.30.25-4.82140
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale93572.216.22.9-7.5177.788.189.640057
Alte Fonduri Straine20.10-0.4-0.5000
Total Locale10421168.495.981.3-15593.9386207.9341581
Total Straine108886.34.02-3-9.441.662.7-21.1
Total Fonduri Inchise271354.6-6.6-15.13.74.5-0.888590

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 23 14739.9 277781420 212765 7154 25.84 74.16 3808.12 10931.83 3.79 1.84 13.52 2.17 63.02 26.66 0 0.54 8.99 -4.86 -1.34 114.33
OPCVM Multi-Active 39 1187.9 57645942 67121 538 32.02 67.98 380.31 807.54 4.98 0.4 24.26 2.66 37.75 19.54 48.04 0.42 23.34 -2.16 1.55 160.78
OPCVM Actiuni 22 1385.6 24760338 16546 211 74.15 25.85 1027.42 358.16 18.01 1.35 55.23 0.21 0.32 0.48 704.65 -0.01 57.34 0 4.35 841.93
OPCVM Garantate 1 105.1 604645 2140 15 1.21 98.79 1.27 103.82 1.61 10.71 0.33 0 66.89 10.16 7.15 0 9.12 -5.94 -0.04 99.99
OPCVM Absolute 10 177.7 2139355 2952 30 22.75 77.25 40.42 137.25 9.07 0 23.51 2.14 67.56 52.71 100.87 0.94 70.94 0 28.05 355.79
OPCVM Altele 9 3572.2 148997820 40057 1990 40.81 59.19 1457.79 2114.43 2.42 0 49.35 0.57 19.67 18.78 7 0.07 2.69 -0.37 -0.19 99.99
AOPC Actiuni 5 70.8 6058004 88246 202 13.05 86.95 9.23 61.55 13.4 0 24.03 0 0 0 59.9 0 2.68 0 0 100.01
AOPC Multi-Active 2 149.9 323337 24 9 94.9 5.1 142.22 7.64 6.98 0 3.5 0 0 0.29 69.5 0 15.49 0 4.26 100.02
AOPC Absolute 6 390 10449 59 17 21.67 78.33 84.51 305.51 1.62 0 19.97 0 0 0 52.69 1.41 0 0 24.31 100
AOPC Altele 14 744 15390 261 10 9.89 90.11 73.6 670.38 34.04 0 8.02 0 0 0 33.17 4.28 12.48 0 41.35 133.34
Total OPCVM 104 21168.4 511929524 341581 9938 31.72 68.28 6715.33 14453.04 7.61 0.95 30.3 1.78 37 20.12 177.45 0.37 30.01 -1.97 3.89 307.51
Total AOPC 27 1354.6 6407181 88590 238 22.85 77.15 309.56 1045.09 13.55 0 15.92 0 0 0.04 52.99 1.42 6.09 0 17.68 107.69

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Oct,2019 - Oct,2020

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Oct, 2020 Subscrieri 0 369.66 6.481 17.746 10.743 27.909 24.361 0.733 0 0.152 0 0 177.697 0 593.897 41.585 635.482
Oct, 2020 Rascumparari 0 244.594 6.792 17.473 18.813 24.884 36.743 6.009 0.322 4.955 0 0 88.112 0 386.026 62.67 448.695
Oct, 2020 Subscrieri Nete 0 125.066 -0.311 0.274 -8.07 3.026 -12.382 -5.276 -0.322 -4.803 0 0 89.585 0 207.871 -21.085 186.786
Sep, 2020 Subscrieri 0 283.287 4.217 15.924 10.15 30.011 32.374 0.972 0.005 0.179 0 0 144.991 0 475.365 46.746 522.11
Sep, 2020 Rascumparari 0 274.528 4.719 14.615 5.874 15.098 18.738 4.442 1.263 6.38 0 0 106.627 0 421.69 30.595 452.285
Sep, 2020 Subscrieri Nete 0 8.759 -0.502 1.309 4.276 14.913 13.636 -3.47 -1.259 -6.201 0 0 38.364 0 53.675 16.151 69.825
Aug, 2020 Subscrieri 0 251.996 4.818 12.47 7.387 14.871 17.52 0.439 0.077 0.251 0 0 88.174 0 368.2 29.802 398.002
Aug, 2020 Rascumparari 0 344.511 4.697 16.709 8.288 21.294 11.515 7.477 1.462 8.964 0 0 78.141 0 477.097 25.962 503.059
Aug, 2020 Subscrieri Nete 0 -92.515 0.121 -4.239 -0.902 -6.424 6.005 -7.038 -1.384 -8.713 0 0 10.032 0 -108.897 3.84 -105.057
Jul, 2020 Subscrieri 0 258.151 3.07 23.422 10.83 24.459 24.641 1.458 0.238 0.227 0 0 99.291 0 407.008 38.779 445.787
Jul, 2020 Rascumparari 0 267.392 1.941 13.558 8.856 22.883 18.819 7.619 0.874 1.804 0 0 112.144 0 425.4 30.49 455.891
Jul, 2020 Subscrieri Nete 0 -9.241 1.129 9.864 1.974 1.576 5.821 -6.161 -0.636 -1.577 0 0 -12.853 0 -18.392 8.289 -10.104
Jun, 2020 Subscrieri 0 466.079 4.875 32.721 14.032 66.404 22.264 0.906 0.012 1.857 0 0 119.825 0 687.791 41.183 728.974
Jun, 2020 Rascumparari 0 213.948 6.89 11.825 7.902 41.387 24.804 21.401 0.341 2.518 0 0 71.604 0 362.682 39.938 402.62
Jun, 2020 Subscrieri Nete 0 252.131 -2.015 20.896 6.129 25.017 -2.539 -20.495 -0.33 -0.661 0 0 48.22 0 325.108 1.245 326.353
May, 2020 Subscrieri 0 128.814 5.432 16.211 17.699 42.074 21.65 0.694 0.096 1.636 0 0 122.539 0 311.968 44.878 356.846
May, 2020 Rascumparari 0 210.403 0.616 15.575 3.789 18.817 16.069 24.151 0 0.729 0 0 69.316 0 338.991 20.474 359.465
May, 2020 Subscrieri Nete 0 -81.589 4.816 0.636 13.91 23.257 5.582 -23.457 0.096 0.908 0 0 53.224 0 -27.023 24.404 -2.619
Apr, 2020 Subscrieri 0 65.047 4.426 22.957 16.582 47.424 20.807 0.365 0 0.579 0 0 112.681 0 249.053 41.815 290.869
Apr, 2020 Rascumparari 0 568.362 2.767 10.908 5.173 10.108 14.032 14.84 0 1.707 0 0 99.198 0 705.123 21.971 727.094
Apr, 2020 Subscrieri Nete 0 -503.315 1.659 12.049 11.41 37.316 6.775 -14.475 0 -1.128 0 0 13.482 0 -456.069 19.844 -436.226
Mar, 2020 Subscrieri 0 350.733 4.825 38.429 14.059 59.146 40.361 1.504 0 0.27 0 0 114.42 0 564.502 59.246 623.747
Mar, 2020 Rascumparari 0 3803.039 31.054 214.35 85.092 102.524 44.919 62.038 1.613 17.383 0 0 776.333 0 4975.667 162.677 5138.344
Mar, 2020 Subscrieri Nete 0 -3452.306 -26.229 -175.921 -71.032 -43.378 -4.557 -60.534 -1.613 -17.113 0 0 -661.914 0 -4411.165 -103.432 -4514.597
Feb, 2020 Subscrieri 0 660.003 13.506 83.893 20.478 63.198 32.843 6.575 0.571 2.256 0 0 180.209 0 996.134 67.399 1063.532
Feb, 2020 Rascumparari 0 414.562 10.598 39.475 39.837 49.772 39.622 11.082 0.491 4.482 0 0 201.224 0 720.598 90.549 811.147
Feb, 2020 Subscrieri Nete 0 245.44 2.909 44.418 -19.359 13.426 -6.779 -4.507 0.08 -2.227 0 0 -21.015 0 275.536 -23.15 252.386
Jan, 2020 Subscrieri 0 518.664 23.558 79.934 36.191 64.419 39.073 3.342 0 0.95 0 0 190.556 0 857.866 98.822 956.687
Jan, 2020 Rascumparari 0 288.139 5.242 17.133 14.007 30.89 31.433 10.933 0.197 2.687 0 0 108.547 0 458.33 50.879 509.208
Jan, 2020 Subscrieri Nete 0 230.525 18.316 62.801 22.184 33.529 7.64 -7.59 -0.197 -1.738 0 0 82.009 0 399.536 47.943 447.479
Dec, 2019 Subscrieri 0 579.218 5.747 57.929 31.096 51.329 30.148 4.423 1.138 0.905 0 0 178.608 0 872.412 68.128 940.539
Dec, 2019 Rascumparari 0 426.155 1.954 28.288 5.803 23.616 32.899 11.397 0.323 6.458 0 0 140.754 0 636.668 40.978 677.646
Dec, 2019 Subscrieri Nete 0 153.063 3.793 29.641 25.293 27.713 -2.751 -6.974 0.815 -5.552 0 0 37.853 0 235.744 27.15 262.894
Nov, 2019 Subscrieri 0 595.049 11.949 72.08 22.167 45.807 18.906 3.479 2.575 0.712 0 0 154.297 0 871.425 55.596 927.021
Nov, 2019 Rascumparari 0 437.812 5.619 14.037 10.897 21.61 25.416 22.492 1.586 8.923 0 0 137.045 0 641.919 43.519 685.437
Nov, 2019 Subscrieri Nete 0 157.237 6.329 58.042 11.27 24.198 -6.51 -19.013 0.989 -8.211 0 0 17.252 0 229.506 12.078 241.584
Oct, 2019 Subscrieri 0 666.339 7.23 57.162 23.782 36.863 24.251 10.039 2.301 1.354 0 0 160.643 0 932.401 57.563 989.964
Oct, 2019 Rascumparari 0 270.752 4.769 25.574 10.964 25.903 23.194 12.234 0.096 9.799 0 0 108.463 0 452.724 39.023 491.747
Oct, 2019 Subscrieri Nete 0 395.587 2.461 31.588 12.818 10.96 1.057 -2.195 2.204 -8.444 0 0 52.18 0 479.677 18.54 498.216

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei