Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale259547.149.99-4.5-37.240.8447.7-406.9228025
Obligatiuni Straine43132.70.69-2.7-21.20.52.6-2.1
Multi-Active Locale411852.89.7-3-25.911.859.1-47.3102845
Multi-Active Straine12567.72.976.512.2-5.8
Actiuni Locale282660.513.932-16.938.356.6-18.451957
Actiuni Straine54961.95.044.8-13.640.626.214.4
Randament Absolut Locale685.10.45-1.6-19.30.51.3-0.81594
Randament Absolut Straine221.40.11-2.6-12.400.6-0.5
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale163270.217.12-5-24.356.4224.9-168.573471
Alte Fonduri Straine200-4-79.7000
Total Locale11517415.891.18-3.5-31.3147.7789.5-641.8457892
Total Straine1131683.88.822.7-1847.641.66
Total Fonduri Inchise2916052.1-6.228.126.81.388379

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si FIA

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/FIA % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 25 9547.1 16280624 228025 531 4.81 95.19 459.02 9088.09 1.84 0 10.56 3.22 52.75 22.49 1 0.59 0 -3.72 0.52 89.25
OPCVM Multi-Active 41 1852.8 34649684 102845 824 4.79 95.21 88.84 1763.99 2.05 0 10.19 3.98 19.51 9.8 23.02 0.15 0 0 1.98 70.68
OPCVM Actiuni 28 2660.5 7659114 51957 87 3.62 96.38 96.29 2564.26 5.95 0 3.02 0.44 1.32 0.85 76.3 0 0 0 0.68 88.56
OPCVM Garantate 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Absolute 6 85.1 0 1594 0 100 0 85.15 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Altele 16 3270.2 1662522 73471 954 4.12 95.88 134.81 3135.35 1.21 0 8.73 1.34 42.86 29.17 0 0.48 0 -5.99 4.01 81.81
FIA Actiuni 7 107.8 6170499 88149 198 9.79 90.21 10.55 97.22 8.79 0 22.52 0 6.12 0 53.7 0 0 0 0.58 91.71
FIA Multi-Active 3 165.1 347757 26 11 93.36 6.64 154.14 10.96 4.16 0 2.8 0 0 0 82.4 0 0 0 0.04 89.4
FIA Absolute 6 462.4 4 49 1 0 100 0.02 462.38 43.17 0 0 0 0 0 54.51 0 0 0 2.32 100
FIA Altele 13 869.7 13884 155 24 8.76 91.24 76.15 793.59 0 0 0.3 0 0 0 99.7 0 0 0 0 100
Total OPCVM 115 17415.8 60251946 457892 2396 4.47 95.53 778.96 16636.82 2.73 0 8.87 3.06 24.3 11.47 27.58 0.23 0 -1 1.44 78.68
Total FIA 29 1605 6532144 88379 234 15.01 84.99 240.86 1364.15 10.6 0 13.17 0 3.4 0 65.28 0 0 0 0.59 93.04

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Oct,2021 - Oct,2022

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Oct, 2022 Subscrieri 0 40.777 0.545 11.833 6.453 38.266 40.559 0.484 0.047 0 0 0 56.37 0 147.73 47.603 195.333
Oct, 2022 Rascumparari 0 447.652 2.612 59.084 12.237 56.628 26.172 1.262 0.551 0 0 0 224.856 0 789.481 41.571 831.052
Oct, 2022 Subscrieri Nete 0 -406.874 -2.067 -47.251 -5.785 -18.361 14.387 -0.778 -0.504 0 0 0 -168.486 0 -641.75 6.032 -635.719
Sep, 2022 Subscrieri 0 60.984 0.472 12.992 7.995 42.137 44.185 0.484 0.052 0 0 0 76.889 0 193.486 52.704 246.19
Sep, 2022 Rascumparari 0 271.251 3.271 58.043 19.839 53.585 59.557 0.998 0.657 0 0 0 245.999 0 629.876 83.325 713.201
Sep, 2022 Subscrieri Nete 0 -210.267 -2.799 -45.051 -11.844 -11.447 -15.373 -0.514 -0.604 0 0 0 -169.111 0 -436.39 -30.621 -467.011
Aug, 2022 Subscrieri 0 71.552 0.552 22.363 20.023 46.717 29.99 0.453 0.032 0 0 0 95.157 0 236.242 50.597 286.839
Aug, 2022 Rascumparari 0 271.701 1.846 44.141 18.745 49.697 37.51 2.901 0.615 0 0 0 253.461 0 621.901 58.717 680.618
Aug, 2022 Subscrieri Nete 0 -200.149 -1.294 -21.778 1.278 -2.98 -7.521 -2.448 -0.583 0 0 0 -158.304 0 -385.659 -8.12 -393.779
Jul, 2022 Subscrieri 0 44.409 0.459 13.627 9.403 29.346 22.011 0.455 0.213 0 0 0 81.715 0 169.551 32.085 201.636
Jul, 2022 Rascumparari 0 366.069 1.221 51.527 8.175 37.124 25.986 1.16 0.029 0 0 0 223.46 0 679.339 35.411 714.75
Jul, 2022 Subscrieri Nete 0 -321.66 -0.762 -37.9 1.228 -7.778 -3.975 -0.705 0.183 0 0 0 -141.745 0 -509.788 -3.326 -513.113
Jun, 2022 Subscrieri 0 31.171 0.491 16.029 9.084 53.171 20.472 0.364 0.027 0 0 0 103.155 0 203.891 30.073 233.964
Jun, 2022 Rascumparari 0 579.27 0.652 68.611 18.088 57.828 13.429 2.798 0.006 0 0 0 200.076 0 908.582 32.176 940.758
Jun, 2022 Subscrieri Nete 0 -548.099 -0.162 -52.582 -9.004 -4.658 7.043 -2.433 0.021 0 0 0 -96.92 0 -704.692 -2.103 -706.794
May, 2022 Subscrieri 0 40.968 0.782 27.194 10.814 48.76 28.866 0.436 0.243 0 0 0 125.912 0 243.269 40.705 283.975
May, 2022 Rascumparari 0 703.924 2.915 61.814 24.831 88.165 20.484 2.568 0.083 0 0 0 211.838 0 1068.309 48.314 1116.623
May, 2022 Subscrieri Nete 0 -662.956 -2.133 -34.62 -14.018 -39.405 8.382 -2.132 0.16 0 0 0 -85.926 0 -825.04 -7.609 -832.648
Apr, 2022 Subscrieri 0 74.118 1.446 40.948 18.525 97.37 39.921 0.622 0.012 0 0 0 140.91 0 353.968 59.904 413.872
Apr, 2022 Rascumparari 0 261.079 2.849 29.561 14.473 37.326 15.719 1.81 0.39 0 0 0 143.504 0 473.28 33.431 506.711
Apr, 2022 Subscrieri Nete 0 -186.961 -1.404 11.388 4.051 60.044 24.202 -1.188 -0.378 0 0 0 -2.594 0 -119.312 26.473 -92.839
Mar, 2022 Subscrieri 0 122.294 2.317 55.572 21.93 173.133 68.66 2.059 0.003 0 0 0 199.568 0 552.626 92.91 645.535
Mar, 2022 Rascumparari 0 1210.456 1.906 192.769 48.478 192.66 46.392 4.249 0.1 0 0 0 518.677 0 2118.811 96.876 2215.687
Mar, 2022 Subscrieri Nete 0 -1088.162 0.411 -137.197 -26.548 -19.527 22.267 -2.19 -0.097 0 0 0 -319.108 0 -1566.185 -3.967 -1570.152
Feb, 2022 Subscrieri 0 90.505 2.924 74.036 30.356 133.526 75.97 3.441 0.321 0 0 0 166.021 0 467.529 109.571 577.101
Feb, 2022 Rascumparari 0 751.979 2.935 128.656 71.23 163.16 71.497 2.175 0.441 0 0 0 237.468 0 1283.438 146.104 1429.542
Feb, 2022 Subscrieri Nete 0 -661.474 -0.011 -54.621 -40.875 -29.634 4.473 1.266 -0.12 0 0 0 -71.447 0 -815.909 -36.532 -852.441
Jan, 2022 Subscrieri 0 101.78 1.026 96.567 41.847 165.161 93.25 2.783 0.329 0 0 0 258.527 0 624.818 136.452 761.269
Jan, 2022 Rascumparari 0 379.952 2.686 51.539 39.451 152.801 67.078 1.913 1.18 0 0 0 127.342 0 713.546 110.395 823.941
Jan, 2022 Subscrieri Nete 0 -278.172 -1.66 45.028 2.396 12.36 26.171 0.87 -0.851 0 0 0 131.185 0 -88.729 26.057 -62.672
Dec, 2021 Subscrieri 0 144.369 1.875 112.914 33.703 154.83 100.1 4.148 1.728 0 0 0 157.554 0 573.815 137.405 711.221
Dec, 2021 Rascumparari 0 346.916 1.003 47.985 34.902 122.48 49.311 0.803 0.299 0 0 0 138.373 0 656.557 85.515 742.071
Dec, 2021 Subscrieri Nete 0 -202.547 0.872 64.929 -1.199 32.35 50.789 3.345 1.429 0 0 0 19.181 0 -82.741 51.891 -30.851
Nov, 2021 Subscrieri 0 225.938 2.387 214.703 64.462 195.956 106.936 3.063 1.062 0 0 0 160.55 0 800.211 174.848 975.059
Nov, 2021 Rascumparari 0 435.357 3.341 28.97 37.426 77.038 55.276 1.172 0.18 0 0 0 166.576 0 709.113 96.224 805.337
Nov, 2021 Subscrieri Nete 0 -209.419 -0.954 185.733 27.036 118.919 51.66 1.891 0.882 0 0 0 -6.026 0 91.098 78.624 169.723
Oct, 2021 Subscrieri 0 189.229 1.425 108.412 38.035 148.648 91.996 4.08 0.588 0 0 0 178.308 0 628.677 132.044 760.721
Oct, 2021 Rascumparari 0 634.575 2.23 37.747 31.364 73.439 41.972 1.766 0.052 0 0 0 195.921 0 943.449 75.618 1019.067
Oct, 2021 Subscrieri Nete 0 -445.346 -0.804 70.665 6.671 75.209 50.024 2.314 0.536 0 0 0 -17.613 0 -314.772 56.427 -258.345

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei