Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1120.90.48-0.612.11212.9-0.8571
Obligatiuni Locale1210319.741.13-3.1-5.8127.6476.2-348.7141732
Obligatiuni Straine371672.46.670.70.418.1180.1
Multi-Active Locale34925.53.691.36.824.616.6860232
Multi-Active Straine10370.91.4829.714.615
Actiuni Locale16539.52.151.39.113.87.95.910659
Actiuni Straine42956.93.81-0.85.731.925.66.2
Randament Absolut Locale11584.32.33-1.11.84.97.3-2.43354
Randament Absolut Straine319.20.080.56.40.400.4
Capital Garantat / Protejat Locale2448.11.79-2.8-4.80.813-12.23351
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale129129.136.39-0.7-1.2189.7258.9-69.3101691
Alte Fonduri Straine410-22.9-30.600.30
Total Locale8822067.187.96-1.8-2.8373.4792.8-419.4321590
Total Straine963020.412.040.22.68058.521.5
Total Fonduri Inchise2412296574.6700.969.189067

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 120.9 10603401 571 121 21.19 78.81 25.62 95.29 0.11 33.75 59.98 0 2.79 3.32 0 0.05 0 0 0 100
OPCVM Obligatiuni 12 10319.7 370488048 141732 6273 4.43 95.57 457.16 9862.58 0.9 0.1 15.47 4.51 37.72 40.42 0 -0.32 3.54 -3.55 1.21 100
OPCVM Multi-Active 34 925.5 65550930 60232 444 0.74 99.26 6.85 918.63 92.34 0.15 29.29 3.95 4.14 8.49 34.39 -0.01 3.39 -0.08 -76.05 100
OPCVM Actiuni 16 539.5 24867514 10659 182 1.71 98.29 9.22 530.23 8.65 0.51 7.15 0.04 0 1.01 78.29 0.01 2.37 0 1.96 99.99
OPCVM Garantate 2 448.1 2962146 3351 34 1.01 98.99 4.53 443.59 1.72 0 17.98 6.12 58.99 14.63 5.65 0.77 9.11 -13.17 -1.78 100.02
OPCVM Absolute 11 584.3 3383391 3354 47 1.4 98.6 8.18 576.14 2.38 0 6.88 0.96 15.13 11.06 7.28 0.32 56.45 0 -0.48 99.98
OPCVM Altele 12 9129.1 167674635 101691 3004 2.95 97.05 269.31 8859.81 1.04 0.72 39.12 3.53 24.74 21.24 5.97 -0.18 4.23 -1.45 1.04 100
AOPC Actiuni 4 88.8 6078468 88610 207 0.23 99.77 0.2 88.59 5.62 0 13.84 0 0 0 76.86 0 3.69 0 0 100.01
AOPC Multi-Active 1 146.1 295197 21 8 38.1 61.9 55.68 90.46 7.44 0 0 0 0 0.62 83.64 0 8.23 0 0.07 100
AOPC Absolute 7 432.1 15796 83 14 16.87 83.13 72.89 359.18 1.45 0 24.67 0 0 0.62 72.72 0 0 0 0.54 100
AOPC Altele 12 562 1370 353 2 0.57 99.43 3.2 558.8 10.63 0 12.9 0 0 13.46 19.94 0 31.67 0 11.41 100.01
Total OPCVM 88 22067.1 645530068 321590 10105 3.14 96.86 692.91 21374.24 33.47 0.68 21.69 2.82 14.19 14.09 28.73 -0.01 10.48 -1.09 -25.05 100
Total AOPC 24 1229 6390832 89067 231 0.26 99.74 3.2 1225.81 4.87 0 17.04 0 0 2.55 66.21 0 7.19 0 2.13 99.99

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Mar,2017 - Mar,2018

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Mar, 2018 Subscrieri 12.022 127.564 18.096 24.603 29.673 13.827 31.862 4.855 0.391 0.802 0 0 189.689 0 373.361 80.022 453.383
Mar, 2018 Rascumparari 12.853 476.222 17.981 16.612 14.632 7.893 25.638 7.255 0.035 13.001 0 0 258.95 0.255 792.787 58.541 851.328
Mar, 2018 Subscrieri Nete -0.831 -348.659 0.114 7.991 15.041 5.934 6.224 -2.4 0.357 -12.199 0 0 -69.261 -0.255 -419.425 21.481 -397.944
Feb, 2018 Subscrieri 4.832 146.818 20.354 28.898 51.349 21.962 48.808 14.792 0.979 1.426 0 0 176.818 0 395.546 121.49 517.036
Feb, 2018 Rascumparari 4.507 326.006 25.683 21.498 40.334 20.161 28.374 4.98 0.001 7.984 0 0 243.02 0.127 628.156 94.52 722.676
Feb, 2018 Subscrieri Nete 0.325 -179.189 -5.329 7.4 11.015 1.801 20.434 9.812 0.978 -6.558 0 0 -66.202 -0.127 -232.61 26.97 -205.64
Jan, 2018 Subscrieri 14.177 168.186 21.729 40.059 28.718 25.408 57.256 13.167 0.709 3.915 0 0 257.858 0 522.77 108.411 631.181
Jan, 2018 Rascumparari 0.96 298.677 20.046 19.959 23.899 11.724 35.454 4.37 0.724 9.849 0 0 251.049 0.005 596.589 80.128 676.717
Jan, 2018 Subscrieri Nete 13.217 -130.491 1.682 20.1 4.819 13.684 21.802 8.797 -0.015 -5.934 0 0 6.808 -0.005 -73.819 28.283 -45.536
Dec, 2017 Subscrieri 3.494 200.002 19.559 28.367 25.369 10.347 26.806 12.72 3.265 2.372 0 0 277.742 0 535.044 74.999 610.043
Dec, 2017 Rascumparari 9.87 261.264 28.5 17.865 22.083 6.6 23.66 3.913 0 23.331 0 0 252.117 0.005 574.961 74.248 649.208
Dec, 2017 Subscrieri Nete -6.376 -61.262 -8.941 10.502 3.287 3.746 3.146 8.807 3.265 -20.959 0 0 25.625 -0.005 -39.917 0.751 -39.166
Nov, 2017 Subscrieri 3.184 190.871 21.65 44.94 36.241 6.961 33.396 6.069 1.11 5.261 0 0 240.861 0 498.146 92.398 590.544
Nov, 2017 Rascumparari 17.702 374.905 25.765 11.564 19.46 8.112 29.818 4.825 0 14.3 0 0 332.848 0 764.257 75.043 839.299
Nov, 2017 Subscrieri Nete -14.518 -184.034 -4.114 33.376 16.781 -1.151 3.578 1.244 1.11 -9.039 0 0 -91.987 0 -266.11 17.355 -248.756
Oct, 2017 Subscrieri 1.848 208.328 26.067 28.973 23.709 12.469 26.719 12.77 0.263 3.889 0 0 293.239 0.075 561.517 76.833 638.35
Oct, 2017 Rascumparari 1.697 352.243 26.629 12.904 20.628 3.999 25.034 8.663 0.168 13.477 0 0 351.083 0 744.066 72.459 816.525
Oct, 2017 Subscrieri Nete 0.151 -143.914 -0.563 16.069 3.081 8.47 1.685 4.107 0.095 -9.588 0 0 -57.843 0.075 -182.549 4.374 -178.175
Sep, 2017 Subscrieri 0.735 222.602 28.994 28.977 17.533 9.407 24.942 10.032 0.109 3.102 0 0 265.373 0 540.228 71.578 611.806
Sep, 2017 Rascumparari 1.45 197.1 28.976 23.424 0.099 5.718 19.864 5.764 0.326 16.67 0 0 285.364 0 535.489 49.265 584.754
Sep, 2017 Subscrieri Nete -0.715 25.502 0.018 5.553 17.434 3.689 5.078 4.268 -0.217 -13.568 0 0 -19.991 0 4.739 22.313 27.052
Aug, 2017 Subscrieri 7.788 229.444 26.474 38.993 20.521 29.931 20.507 45.449 0.186 3.713 0 0 377.723 0.039 733.041 67.727 800.768
Aug, 2017 Rascumparari 2.906 219.982 21.672 9.191 12.239 12.831 19.916 5.58 0.147 11.131 0 0 250.493 0.022 512.114 53.996 566.11
Aug, 2017 Subscrieri Nete 4.882 9.462 4.802 29.801 8.282 17.1 0.591 39.869 0.039 -7.418 0 0 127.23 0.017 220.927 13.731 234.658
Jul, 2017 Subscrieri 5.944 250.466 17.44 32.27 24.241 14.291 26.309 29.919 0.198 5.286 0 0 281.064 0 619.239 68.189 687.428
Jul, 2017 Rascumparari 3.002 213.458 15.946 13.741 6.688 7.005 17.355 6.612 0.052 15.655 0 0 251.424 0 510.897 40.041 550.938
Jul, 2017 Subscrieri Nete 2.942 37.008 1.495 18.529 17.553 7.286 8.954 23.307 0.146 -10.369 0 0 29.64 0 108.342 28.148 136.49
Jun, 2017 Subscrieri 1.795 369.853 24.166 53.839 36.67 15.277 25.031 8.162 0.145 8.285 0 0 307.997 0 765.209 86.012 851.221
Jun, 2017 Rascumparari 1.794 235.63 25.483 14.531 12.159 10.478 23.492 6.264 0.139 5.173 0 0 259.561 0.004 533.432 61.277 594.709
Jun, 2017 Subscrieri Nete 0.001 134.223 -1.317 39.308 24.512 4.799 1.539 1.898 0.006 3.112 0 0 48.436 -0.004 231.777 24.735 256.512
May, 2017 Subscrieri 2.157 235.329 22.518 60.636 35.383 23.478 33.823 31.911 0.363 16.179 0 0 251.389 0 621.078 92.087 713.166
May, 2017 Rascumparari 6.938 214.549 21.973 10.277 11.043 6.978 24.978 2.991 0.083 9.993 0 0 267.599 0 519.324 58.076 577.4
May, 2017 Subscrieri Nete -4.781 20.78 0.545 50.359 24.341 16.5 8.845 28.92 0.28 6.186 0 0 -16.21 0 101.755 34.011 135.766
Apr, 2017 Subscrieri 7.727 199.594 15.767 51.348 9.405 10.518 19.644 19.39 2.408 5.102 0 0 198.126 0 491.805 47.224 539.029
Apr, 2017 Rascumparari 3.134 329.787 5.852 4.07 0.151 3.195 2.635 4.399 0 6.564 0 0 239.841 0 590.99 8.638 599.628
Apr, 2017 Subscrieri Nete 4.593 -130.193 9.915 47.279 9.253 7.323 17.009 14.991 2.408 -1.462 0 0 -41.715 0 -99.185 38.586 -60.599
Mar, 2017 Subscrieri 8.067 200.094 12.388 49.546 39.27 8.495 12.364 12.53 0.472 8.264 0 0 258.624 0.014 545.62 64.508 610.128
Mar, 2017 Rascumparari 4.156 299.61 15.986 5.165 10.035 3.88 9.968 16.341 0.014 12.233 0 0 301.195 0.012 642.58 36.014 678.594
Mar, 2017 Subscrieri Nete 3.91 -99.515 -3.598 44.381 29.236 4.614 2.396 -3.811 0.459 -3.969 0 0 -42.571 0.001 -96.96 28.494 -68.466

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei