Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale1917253.568.192.514.4661.3262.7398.6205891
Obligatiuni Straine40158.80.630.84.17.24.82.5
Multi-Active Locale361184.54.682.922.457.125.631.562800
Multi-Active Straine10447.21.7723.81112.8
Actiuni Locale171400.45.532.123.535.625.510.113107
Actiuni Straine45282.31.121.729.924.323.21.1
Randament Absolut Locale11468.11.85-0.2-91012.2-2.23497
Randament Absolut Straine223.10.0911.35.62.30.12.2
Capital Garantat / Protejat Locale2291.51.15-3.5-18.36.417.8-11.53313
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale83791.114.981.67.6160.6108.552.242680
Alte Fonduri Straine20.100.5-43.1000
Total Locale9324389.196.42.313.1931.1452.3478.7331288
Total Straine99911.63.62.420.557.63918.5
Total Fonduri Inchise241436.1-0.410.49.717-7.388743

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 19 17253.5 339583494 205891 7372 3.58 96.42 617.68 16635.83 1.57 0.27 17.74 3.4 51.86 28.58 0 0.34 4.25 -8.19 0.19 100.01
OPCVM Multi-Active 36 1184.5 59018528 62800 494 0.79 99.21 9.36 1175.17 1.58 0.13 12.77 3.19 13.46 8.59 31.96 0.09 28.92 -0.7 -0.01 99.98
OPCVM Actiuni 17 1400.4 21750886 13107 162 1.24 98.76 17.36 1383.02 5.14 0.49 8.19 0.23 0.18 0.36 81.58 0.03 4.97 0 -1.16 100.01
OPCVM Garantate 2 291.5 1905792 3313 28 0.85 99.15 2.48 288.99 2.83 0 16.97 2.99 66.37 12.3 2.6 0.49 8.79 -13.27 -0.04 100.03
OPCVM Absolute 11 468.1 4177885 3497 45 1.29 98.71 6.04 462.05 2.45 0 2.48 1.3 16 7.07 15 0.43 54.6 -0.45 1.1 99.98
OPCVM Altele 8 3791.1 150333920 42680 2167 5.08 94.92 192.59 3598.53 1.72 0.77 51.08 1.5 17.85 16.89 8.14 0.16 2.92 -0.42 -0.62 99.99
AOPC Actiuni 4 75.6 6058016 88342 206 0.23 99.77 0.17 75.4 3.38 0 4.46 0 0 0 89.5 0 2.66 0 0 100
AOPC Multi-Active 2 152.1 296006 23 8 34.78 65.22 52.91 99.22 2.45 0 3.18 0 0 0.28 72.1 0 17.32 0 4.69 100.02
AOPC Absolute 6 399.9 10535 70 12 17.14 82.86 68.55 331.38 2.34 0 16.57 0 0 0 77.28 -0.15 0 0 3.96 100
AOPC Altele 12 808.5 14396 308 11 3.57 96.43 28.86 779.62 1.96 0 0.04 0 0 0 49.96 0 22.74 0 25.32 100.02
Total OPCVM 93 24389.1 576770509 331288 10268 3.1 96.9 756.06 23633.04 2.36 0.27 15.5 2.31 20.67 11.84 29.58 0.19 19.69 -2.3 -0.11 100
Total AOPC 24 1436.1 6378953 88743 237 0.27 99.73 3.88 1432.23 2.64 0 7.54 0 0 0.05 75.94 -0.05 7.56 0 6.32 100

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Oct,2018 - Oct,2019

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Oct, 2019 Subscrieri 0 661.343 7.23 57.093 23.782 35.582 24.251 10.039 2.301 6.351 0 0 160.643 0 931.051 57.563 988.614
Oct, 2019 Rascumparari 0 262.708 4.769 25.574 10.964 25.517 23.194 12.234 0.096 17.843 0 0 108.463 0 452.338 39.023 491.361
Oct, 2019 Subscrieri Nete 0 398.635 2.461 31.519 12.818 10.066 1.057 -2.195 2.204 -11.493 0 0 52.18 0 478.713 18.54 497.253
Sep, 2019 Subscrieri 0 478.005 6.749 50.376 26.71 26.632 19.818 6.891 3.123 9.758 0 0 116.921 0 688.583 56.4 744.982
Sep, 2019 Rascumparari 0 273.812 4.755 18.334 5.934 21.974 19.607 13.129 0.004 9.495 0 0 108.995 0 445.739 30.3 476.039
Sep, 2019 Subscrieri Nete 0 204.193 1.993 32.042 20.776 4.658 0.211 -6.239 3.119 0.263 0 0 7.926 0 242.844 26.1 268.943
Aug, 2019 Subscrieri 0 502.945 5.281 36.004 23.729 29.327 20.713 3.085 0.264 1.186 0 0 135.045 0 707.591 49.987 757.579
Aug, 2019 Rascumparari 0 244.686 5.944 14.04 6.81 26.885 9.705 16.931 0.236 13.391 0 0 98.201 0 414.134 22.695 436.829
Aug, 2019 Subscrieri Nete 0 258.26 -0.663 21.963 16.919 2.442 11.008 -13.846 0.028 -12.205 0 0 36.844 0 293.457 27.292 320.749
Jul, 2019 Subscrieri 0 584.027 11.514 42.329 23.032 29.474 23.673 5.382 0 2.171 0 0 207.427 0 870.808 58.219 929.028
Jul, 2019 Rascumparari 0 254.291 1.896 14.927 8.02 23.599 18.507 6.454 0.354 6.255 0 0 100.417 0 405.944 28.777 434.721
Jul, 2019 Subscrieri Nete 0 329.735 9.618 27.401 15.012 5.875 5.166 -1.072 -0.354 -4.084 0 0 107.009 0 464.865 29.442 494.307
Jun, 2019 Subscrieri 0 518.193 2.702 30.524 10.649 22.326 10.466 6.089 0 2.119 0 0 113.265 0 692.517 23.816 716.333
Jun, 2019 Rascumparari 0 256.332 5.014 20.033 10.957 40.958 13.95 10.62 0 10.817 0 0 124.928 0 463.688 29.922 493.611
Jun, 2019 Subscrieri Nete 0 261.861 -2.313 10.491 -0.308 -18.632 -3.485 -4.531 0 -8.697 0 0 -11.663 0 228.828 -6.106 222.723
May, 2019 Subscrieri 0 392.429 2.134 25.116 12.966 29.956 21.799 6.03 0.009 1.345 0 0 89.623 0 544.499 36.909 581.408
May, 2019 Rascumparari 0 282.99 4.972 16.666 3.479 14.374 11.052 28.058 0.595 12.566 0 0 86.976 0 441.629 20.098 461.727
May, 2019 Subscrieri Nete 0 109.439 -2.838 8.45 9.487 15.582 10.747 -22.028 -0.585 -11.221 0 0 2.647 0 102.87 16.81 119.68
Apr, 2019 Subscrieri 0 403.125 2.273 13.299 7.015 11.777 12.583 1.7 0.289 0.678 0 0 97.688 0 528.268 22.16 550.428
Apr, 2019 Rascumparari 0 223.77 12.484 13.399 12.808 23.405 17.721 18.175 0.092 4.577 0 0 79.059 0 362.384 43.104 405.489
Apr, 2019 Subscrieri Nete 0 179.355 -10.211 -0.1 -5.794 -11.628 -5.138 -16.475 0.197 -3.899 0 0 18.629 0 165.884 -20.945 144.939
Mar, 2019 Subscrieri 0 312.713 2.357 22.529 8.48 16.427 13.689 3.98 0.022 2.553 0 0 81.454 0 439.654 24.549 464.203
Mar, 2019 Rascumparari 0 300.943 2.061 19.151 11.12 20.771 13.374 8.961 -2.942 14.416 0 0 94.537 0 458.779 23.612 482.391
Mar, 2019 Subscrieri Nete 0 11.77 0.297 3.378 -2.64 -4.345 0.315 -4.982 2.965 -11.863 0 0 -13.083 0 -19.124 0.937 -18.187
Feb, 2019 Subscrieri 0 200.819 1.732 7.346 3.827 13.581 7.325 0.784 0.133 0.243 0 0 168.728 0 391.501 13.016 404.518
Feb, 2019 Rascumparari 0 347.647 3.229 26.679 19.327 25.771 7.515 10.619 0.009 12.769 0 0 159.219 0 582.703 30.08 612.783
Feb, 2019 Subscrieri Nete 0 -146.828 -1.497 -19.333 -15.5 -12.189 -0.19 -9.834 0.124 -12.526 0 0 9.509 0 -191.202 -17.063 -208.265
Jan, 2019 Subscrieri 0 141.682 3.009 8.743 2.848 21.571 6.061 1.903 0 0.799 0 0 78.936 0 253.633 11.918 265.55
Jan, 2019 Rascumparari 0 397.675 6.647 26.505 11.071 19.892 10.087 5.792 0.981 9.964 0 0 125.716 0 585.544 28.787 614.331
Jan, 2019 Subscrieri Nete 0 -255.993 -3.638 -17.762 -8.223 1.679 -4.026 -3.89 -0.981 -9.165 0 0 -46.781 0 -331.911 -16.869 -348.78
Dec, 2018 Subscrieri 0 176.673 1.788 21.958 11.83 36.809 6.638 8.992 0 1.281 0 0 145.787 0 391.499 20.256 411.755
Dec, 2018 Rascumparari 0 439.659 4.478 44.623 14.174 27.871 9.326 49.221 0.036 13.338 0 0 185.711 0 760.424 28.014 788.438
Dec, 2018 Subscrieri Nete 0 -262.986 -2.69 -22.665 -2.344 8.938 -2.688 -40.229 -0.036 -12.057 0 0 -39.924 0 -368.924 -7.758 -376.682
Nov, 2018 Subscrieri 0 199.819 2.315 23.94 11.216 21.14 10.629 4.118 0.149 2.298 0 0 69.648 0 320.965 24.309 345.274
Nov, 2018 Rascumparari 0 389.157 4.596 23.035 10.233 29.866 9.677 12.305 0.141 10.797 0 0 94.145 0 559.306 24.647 583.953
Nov, 2018 Subscrieri Nete 0 -189.338 -2.28 0.904 0.983 -8.726 0.952 -8.187 0.008 -8.499 0 0 -24.497 0 -238.342 -0.337 -238.679
Oct, 2018 Subscrieri 0 175.735 1.764 26.951 20.665 22.569 16.452 7.313 0.321 3.513 0 0 74.3 0 310.381 39.202 349.583
Oct, 2018 Rascumparari 0 349.603 8.422 23.03 11.729 25.373 9.703 19.696 0.143 6.724 0 0 130.242 0 554.668 29.997 584.665
Oct, 2018 Subscrieri Nete 0 -173.868 -6.658 3.921 8.936 -2.804 6.749 -12.383 0.178 -3.211 0 0 -55.942 0 -244.287 9.205 -235.082

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei