Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale1916533.568.022.29.7502.9244.7258.3195852
Obligatiuni Straine37156.30.640.82.55.35.9-0.7
Multi-Active Locale361102.74.542.113.936142262261
Multi-Active Straine10413.21.723.76.816.9
Actiuni Locale161330.65.47-0.917.329.326.92.412461
Actiuni Straine45270.41.112.524.420.79.711
Randament Absolut Locale11471.11.94-3.2-8.43.116.9-13.83526
Randament Absolut Straine217.50.070-200.30.20
Capital Garantat / Protejat Locale2300.21.23-3.8-15.91.213.4-12.23368
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale83710.415.271.25.313598.236.842610
Alte Fonduri Straine20.10-0.9-44.7000
Total Locale9223448.596.471.68.7707.6414.1293.5320078
Total Straine96857.53.533.413.35022.727.3
Total Fonduri Inchise241406.40.38.11.11.2-088782

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 19 16533.5 333976922 195852 6798 3.47 96.53 573.71 15959.74 1.61 0.47 16.92 3.3 49.88 29.96 0 0.75 4.23 -7.77 0.66 100.01
OPCVM Multi-Active 36 1102.7 59293104 62261 466 0.75 99.25 8.27 1094.47 1.51 0.19 14.12 3.25 13.47 8.29 30.88 0.08 28.33 -0.48 0.38 100.02
OPCVM Actiuni 16 1330.6 21419496 12461 150 1.2 98.8 15.97 1314.59 2.56 0.57 8.27 0.21 0.07 0.66 84.75 0.05 2.37 0 0.99 100.5
OPCVM Garantate 2 300.2 1971876 3368 27 0.8 99.2 2.4 297.76 3.81 0 20.2 2.83 63.22 10.21 0 0.47 9.06 -9.63 -0.17 100
OPCVM Absolute 11 471.1 4304801 3526 50 1.42 98.58 6.69 464.46 2.15 0 3.43 1.27 18.24 7.49 13.91 0.4 54.32 -2.58 1.37 100
OPCVM Altele 8 3710.4 146245588 42610 2146 5.04 94.96 187.01 3523.44 1.84 0.79 52.5 1.5 16.68 16.79 8.31 0.21 2.75 -1 -0.37 100
AOPC Actiuni 4 74.1 6058016 88371 205 0.23 99.77 0.17 73.89 3.39 0 6.14 0 0 0 87.84 0 2.64 0 -0.04 99.97
AOPC Multi-Active 2 149.1 296006 23 8 34.78 65.22 51.86 97.25 1.73 0 2.56 0 0 0.28 72.43 0 18.05 0 4.96 100.01
AOPC Absolute 6 386.8 10535 71 19 26.76 73.24 103.52 283.32 0.66 0 13.36 0 0 0 75.54 0.36 0 0 10.09 100.01
AOPC Altele 12 796.4 14396 317 11 3.47 96.53 27.63 768.72 2.48 0 0.08 0 0 0 49.67 0 22.52 0 25.26 100.01
Total OPCVM 92 23448.5 567211790 320078 9637 3.01 96.99 705.8 22742.7 1.87 0.34 16.27 2.32 20.55 12.17 28.98 0.27 19.12 -2.38 0.57 100.08
Total AOPC 24 1406.4 6378953 88782 243 0.27 99.73 3.8 1402.57 2.05 0 6.94 0 0 0.05 74.81 0.12 7.64 0 8.39 100

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Aug,2018 - Aug,2019

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Aug, 2019 Subscrieri 0 502.945 5.281 36.004 23.729 29.327 20.713 3.085 0.264 1.186 0 0 135.045 0 707.591 49.987 757.579
Aug, 2019 Rascumparari 0 244.686 5.944 14.04 6.81 26.885 9.705 16.931 0.236 13.391 0 0 98.201 0 414.134 22.695 436.829
Aug, 2019 Subscrieri Nete 0 258.26 -0.663 21.963 16.919 2.442 11.008 -13.846 0.028 -12.205 0 0 36.844 0 293.457 27.292 320.749
Jul, 2019 Subscrieri 0 584.027 11.514 42.329 23.032 29.474 23.673 5.382 0 2.171 0 0 207.427 0 870.808 58.219 929.028
Jul, 2019 Rascumparari 0 254.291 1.896 14.927 8.02 23.599 18.507 6.454 0.354 6.255 0 0 100.417 0 405.944 28.777 434.721
Jul, 2019 Subscrieri Nete 0 329.735 9.618 27.401 15.012 5.875 5.166 -1.072 -0.354 -4.084 0 0 107.009 0 464.865 29.442 494.307
Jun, 2019 Subscrieri 0 518.193 2.702 30.524 10.649 22.326 10.466 6.089 0 2.119 0 0 113.265 0 692.517 23.816 716.333
Jun, 2019 Rascumparari 0 256.332 5.014 20.033 10.957 40.958 13.95 10.62 0 10.817 0 0 124.928 0 463.688 29.922 493.611
Jun, 2019 Subscrieri Nete 0 261.861 -2.313 10.491 -0.308 -18.632 -3.485 -4.531 0 -8.697 0 0 -11.663 0 228.828 -6.106 222.723
May, 2019 Subscrieri 0 392.429 2.134 25.116 12.966 29.956 21.799 6.03 0.009 1.345 0 0 89.623 0 544.499 36.909 581.408
May, 2019 Rascumparari 0 282.99 4.972 16.666 3.479 14.374 11.052 28.058 0.595 12.566 0 0 86.976 0 441.629 20.098 461.727
May, 2019 Subscrieri Nete 0 109.439 -2.838 8.45 9.487 15.582 10.747 -22.028 -0.585 -11.221 0 0 2.647 0 102.87 16.81 119.68
Apr, 2019 Subscrieri 0 403.125 2.273 13.299 7.015 11.777 12.583 1.7 0.289 0.678 0 0 97.688 0 528.268 22.16 550.428
Apr, 2019 Rascumparari 0 223.77 12.484 13.399 12.808 23.405 17.721 18.175 0.092 4.577 0 0 79.059 0 362.384 43.104 405.489
Apr, 2019 Subscrieri Nete 0 179.355 -10.211 -0.1 -5.794 -11.628 -5.138 -16.475 0.197 -3.899 0 0 18.629 0 165.884 -20.945 144.939
Mar, 2019 Subscrieri 0 312.713 2.357 22.529 8.48 16.427 13.689 3.98 0.022 2.553 0 0 81.454 0 439.654 24.549 464.203
Mar, 2019 Rascumparari 0 300.943 2.061 19.151 11.12 20.771 13.374 8.961 -2.942 14.416 0 0 94.537 0 458.779 23.612 482.391
Mar, 2019 Subscrieri Nete 0 11.77 0.297 3.378 -2.64 -4.345 0.315 -4.982 2.965 -11.863 0 0 -13.083 0 -19.124 0.937 -18.187
Feb, 2019 Subscrieri 0 200.819 1.732 7.346 3.827 13.581 7.325 0.784 0.133 0.243 0 0 168.728 0 391.501 13.016 404.518
Feb, 2019 Rascumparari 0 347.647 3.229 26.679 19.327 25.771 7.515 10.619 0.009 12.769 0 0 159.219 0 582.703 30.08 612.783
Feb, 2019 Subscrieri Nete 0 -146.828 -1.497 -19.333 -15.5 -12.189 -0.19 -9.834 0.124 -12.526 0 0 9.509 0 -191.202 -17.063 -208.265
Jan, 2019 Subscrieri 0 141.682 3.009 8.743 2.848 21.571 6.061 1.903 0 0.799 0 0 78.936 0 253.633 11.918 265.55
Jan, 2019 Rascumparari 0 397.675 6.647 26.505 11.071 19.892 10.087 5.792 0.981 9.964 0 0 125.716 0 585.544 28.787 614.331
Jan, 2019 Subscrieri Nete 0 -255.993 -3.638 -17.762 -8.223 1.679 -4.026 -3.89 -0.981 -9.165 0 0 -46.781 0 -331.911 -16.869 -348.78
Dec, 2018 Subscrieri 0 176.673 1.788 21.958 11.83 36.809 6.638 8.992 0 1.281 0 0 145.787 0 391.499 20.256 411.755
Dec, 2018 Rascumparari 0 439.659 4.478 44.623 14.174 27.871 9.326 49.221 0.036 13.338 0 0 185.711 0 760.424 28.014 788.438
Dec, 2018 Subscrieri Nete 0 -262.986 -2.69 -22.665 -2.344 8.938 -2.688 -40.229 -0.036 -12.057 0 0 -39.924 0 -368.924 -7.758 -376.682
Nov, 2018 Subscrieri 0 199.819 2.315 23.94 11.216 21.14 10.629 4.118 0.149 2.298 0 0 69.648 0 320.965 24.309 345.274
Nov, 2018 Rascumparari 0 389.157 4.596 23.035 10.233 29.866 9.677 12.305 0.141 10.797 0 0 94.145 0 559.306 24.647 583.953
Nov, 2018 Subscrieri Nete 0 -189.338 -2.28 0.904 0.983 -8.726 0.952 -8.187 0.008 -8.499 0 0 -24.497 0 -238.342 -0.337 -238.679
Oct, 2018 Subscrieri 0 175.735 1.764 26.951 20.665 22.569 16.452 7.313 0.321 3.513 0 0 74.3 0 310.381 39.202 349.583
Oct, 2018 Rascumparari 0 349.603 8.422 23.03 11.729 25.373 9.703 19.696 0.143 6.724 0 0 130.242 0 554.668 29.997 584.665
Oct, 2018 Subscrieri Nete 0 -173.868 -6.658 3.921 8.936 -2.804 6.749 -12.383 0.178 -3.211 0 0 -55.942 0 -244.287 9.205 -235.082
Sep, 2018 Subscrieri 0 169.568 1.523 27.22 40.014 20.765 11.119 15.718 0.141 4.504 0 0 78.637 0 316.413 52.797 369.21
Sep, 2018 Rascumparari 0 280.2 4.188 11.585 8.152 22.088 7.106 18.365 0 9.788 0 0 160.63 0 502.657 19.446 522.102
Sep, 2018 Subscrieri Nete 0 -110.632 -2.665 15.635 31.861 -1.323 4.014 -2.647 0.141 -5.284 0 0 -81.993 0 -186.244 33.351 -152.892
Aug, 2018 Subscrieri 0 192.796 3.424 52.229 24.478 14.958 13.909 11.472 0.035 7.484 0 0 94.365 0 373.304 41.847 415.151
Aug, 2018 Rascumparari 0 424.895 4.959 21.334 16.784 18.149 6.078 16.364 0.443 34.746 0 0 143.935 0 659.423 28.264 687.687
Aug, 2018 Subscrieri Nete 0 -232.099 -1.534 30.894 7.694 -3.19 7.831 -4.892 -0.408 -27.261 0 0 -49.57 0 -286.118 13.583 -272.536

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei