Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1129.10.5418.27.82.94.9578
Obligatiuni Locale1211284.343.320.52.2229.42209.5148537
Obligatiuni Straine391711.26.570.31.226.521.74.8
Multi-Active Locale22797.43.063.772.5399.229.859330
Multi-Active Straine10327.71.2620.512.28.3
Actiuni Locale17473.91.823.63729.912.817.19696
Actiuni Straine43906.63.480.720.720.519.90.6
Randament Absolut Locale11551.22.128.231.745.45.639.92799
Randament Absolut Straine313.50.051.988.40.20.10
Capital Garantat / Protejat Locale2525.42.02-1.21.23.711.1-7.43049
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale139329.135.811.83.7377.7250.5127.2105556
Alte Fonduri Straine41.104225.5000
Total Locale7823090.588.641.35.5733512.1220.9329545
Total Straine992960.111.360.712.767.75413.7
Total Fonduri Inchise17539.86.920.831.26.22589168

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 129.1 11374991 578 133 23.01 76.99 29.71 99.39 0.05 45.8 51.93 0 1.9 0 0 -0.11 0 0 0.43 100
OPCVM Obligatiuni 12 11284.3 418271239 148537 6627 4.46 95.54 503.28 10781 0.82 0 13.1 4.25 47.28 33.38 0 -0.26 3.46 -2.52 0.5 100.01
OPCVM Multi-Active 22 797.4 59913445 59330 426 0.72 99.28 5.74 791.71 6 3.71 20.18 4.25 9.96 8.1 41.88 -0.01 5.98 0 -0.07 99.98
OPCVM Actiuni 17 473.9 24928799 9696 169 1.74 98.26 8.25 465.64 7.66 1.01 10.86 0.05 0 1.02 76.43 0 2.15 0 0.83 100.01
OPCVM Garantate 2 525.4 3506773 3049 39 1.28 98.72 6.73 518.71 1.31 0 14.41 5.38 54.9 8.63 4.67 0.39 19.55 -9.13 -0.09 100.02
OPCVM Absolute 11 551.2 2937434 2799 39 1.39 98.61 7.66 543.56 3.15 0 6.28 0.53 18.14 7.86 5.47 2.2 56.76 0 -0.39 100
OPCVM Altele 13 9329.1 176944020 105556 3153 2.99 97.01 278.94 9050.18 2.04 0.99 45.29 3.06 24.74 17.64 3.86 -0.33 3.8 -0.39 -0.7 100
AOPC Actiuni 4 86.7 6080323 88749 211 0.24 99.76 0.21 86.54 3.29 0 4.99 0 0 0 77.25 0 3.48 0 10.99 100
AOPC Multi-Active 1 121.7 295525 22 9 40.91 59.09 49.79 71.92 16.09 0 0 0 0 0.74 79.48 0 5.8 0 -2.12 99.99
AOPC Absolute 7 262.5 22677 66 11 16.67 83.33 43.77 218.78 8.71 0 26.05 0 0 1.15 58.06 4.72 0 0 1.31 100
AOPC Altele 5 68.8 22383 331 38 11.48 88.52 7.9 60.88 10.74 0 35.99 0 0 0 0 1.17 20.76 0 31.35 100.01
Total OPCVM 78 23090.5 697876704 329545 10586 3.21 96.79 741.2 22349.28 4.28 2.01 19.87 2.59 18.28 11.98 29.67 0.22 11.72 -0.68 0.06 100
Total AOPC 17 539.8 6420909 89168 269 0.3 99.7 1.62 538.16 7.98 0 19.59 0 0 0.63 56.78 2.53 4.37 0 8.12 100

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Aug,2016 - Aug,2017

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Aug, 2017 Subscrieri 7.788 229.444 26.474 38.993 20.521 29.931 20.507 45.449 0.186 3.713 0 0 377.723 0.039 733.041 67.727 800.768
Aug, 2017 Rascumparari 2.906 219.982 21.672 9.191 12.239 12.831 19.916 5.58 0.147 11.131 0 0 250.493 0.022 512.114 53.996 566.11
Aug, 2017 Subscrieri Nete 4.882 9.462 4.802 29.801 8.282 17.1 0.591 39.869 0.039 -7.418 0 0 127.23 0.017 220.927 13.731 234.658
Jul, 2017 Subscrieri 5.944 250.466 17.44 32.27 24.241 14.291 26.309 29.919 0.198 5.286 0 0 281.064 0 619.239 68.189 687.428
Jul, 2017 Rascumparari 3.002 213.458 15.946 13.741 6.688 7.005 17.355 6.612 0.052 15.655 0 0 251.424 0 510.897 40.041 550.938
Jul, 2017 Subscrieri Nete 2.942 37.008 1.495 18.529 17.553 7.286 8.954 23.307 0.146 -10.369 0 0 29.64 0 108.342 28.148 136.49
Jun, 2017 Subscrieri 1.795 369.853 24.166 53.839 36.67 15.277 25.031 8.162 0.145 8.285 0 0 307.997 0 765.209 86.012 851.221
Jun, 2017 Rascumparari 1.794 235.63 25.483 14.531 12.159 10.478 23.492 6.264 0.139 5.173 0 0 259.561 0.004 533.432 61.277 594.709
Jun, 2017 Subscrieri Nete 0.001 134.223 -1.317 39.308 24.512 4.799 1.539 1.898 0.006 3.112 0 0 48.436 -0.004 231.777 24.735 256.512
May, 2017 Subscrieri 2.157 235.329 22.518 60.636 35.383 23.478 33.823 31.911 0.363 16.179 0 0 251.389 0 621.078 92.087 713.166
May, 2017 Rascumparari 6.938 214.549 21.973 10.277 11.043 6.978 24.978 2.991 0.083 9.993 0 0 267.599 0 519.324 58.076 577.4
May, 2017 Subscrieri Nete -4.781 20.78 0.545 50.359 24.341 16.5 8.845 28.92 0.28 6.186 0 0 -16.21 0 101.755 34.011 135.766
Apr, 2017 Subscrieri 7.727 199.594 15.767 51.348 9.405 10.518 19.644 19.39 2.408 5.102 0 0 198.126 0 491.805 47.224 539.029
Apr, 2017 Rascumparari 3.134 329.787 5.852 4.07 0.151 3.195 2.635 4.399 0 6.564 0 0 239.841 0 590.99 8.638 599.628
Apr, 2017 Subscrieri Nete 4.593 -130.193 9.915 47.279 9.253 7.323 17.009 14.991 2.408 -1.462 0 0 -41.715 0 -99.185 38.586 -60.599
Mar, 2017 Subscrieri 8.067 200.094 12.388 49.546 39.27 8.495 12.364 12.53 0.472 8.264 0 0 258.624 0.014 545.62 64.508 610.128
Mar, 2017 Rascumparari 4.156 299.61 15.986 5.165 10.035 3.88 9.968 16.341 0.014 12.233 0 0 301.195 0.012 642.58 36.014 678.594
Mar, 2017 Subscrieri Nete 3.91 -99.515 -3.598 44.381 29.236 4.614 2.396 -3.811 0.459 -3.969 0 0 -42.571 0.001 -96.96 28.494 -68.466
Feb, 2017 Subscrieri 12.872 175.705 8.01 42.175 26.793 10.097 13.994 10.515 2.216 18.35 0 0 255.968 0 525.682 51.013 576.696
Feb, 2017 Rascumparari 9.304 247.519 12.209 3.643 9.441 2.864 20.08 3.35 0 10.688 0 0 304.382 0 581.75 41.73 623.48
Feb, 2017 Subscrieri Nete 3.568 -71.814 -4.199 38.533 17.351 7.233 -6.085 7.165 2.216 7.661 0 0 -48.414 0 -56.068 9.283 -46.784
Jan, 2017 Subscrieri 6.027 305.216 8.664 21.359 25.418 5.982 3.473 12.526 0.571 13.027 0 0 352.484 0 716.622 38.125 754.748
Jan, 2017 Rascumparari 1.58 180.493 14.519 3.58 15.873 4.378 10.118 2.835 0 7.642 0 0 188.98 0 389.489 40.511 430
Jan, 2017 Subscrieri Nete 4.446 124.723 -5.856 17.779 9.544 1.604 -6.645 9.691 0.571 5.386 0 0 163.504 0 327.133 -2.385 324.748
Dec, 2016 Subscrieri 20.291 556.854 11.85 19.236 46.065 3.302 18.514 14.95 0.414 9.209 0 0 382.047 0 1005.89 76.842 1082.732
Dec, 2016 Rascumparari 16.356 648.305 19.7 8.042 59.109 6.923 21.822 10.806 0.008 21.76 0 0 488.197 0.186 1200.388 100.825 1301.213
Dec, 2016 Subscrieri Nete 3.936 -91.45 -7.85 11.194 -13.044 -3.62 -3.308 4.144 0.406 -12.551 0 0 -106.149 -0.186 -194.498 -23.983 -218.48
Nov, 2016 Subscrieri 9.329 321.446 6.769 11.387 91.138 6.289 6.145 7.267 0.127 3.039 0 0 333.849 0 692.606 104.179 796.785
Nov, 2016 Rascumparari 2.714 511.121 30.921 4.817 7.122 4.829 11.372 4.198 0 18.552 0 0 300.038 0 846.27 49.415 895.685
Nov, 2016 Subscrieri Nete 6.615 -189.675 -24.151 6.57 84.016 1.46 -5.227 3.069 0.127 -15.513 0 0 33.811 0 -153.663 54.764 -98.899
Oct, 2016 Subscrieri 1.991 341.282 22.997 10.2 2.829 2.192 2.116 4.687 4.909 5.472 0 0 296.475 0 662.3 32.851 695.151
Oct, 2016 Rascumparari 5.759 249.525 10.689 5.197 5.603 5.827 8.447 6.6 0 8.886 0 0 210.164 0 491.958 24.739 516.697
Oct, 2016 Subscrieri Nete -3.768 91.757 12.309 5.003 -2.774 -3.634 -6.332 -1.913 4.909 -3.414 0 0 86.311 0 170.342 8.112 178.454
Sep, 2016 Subscrieri 4.755 390.753 27.154 7.206 2.956 4.541 7.627 6.38 0.14 8.605 0 0 341.713 0 763.952 37.877 801.829
Sep, 2016 Rascumparari 6.156 228.015 9.559 6.95 1.049 6.394 8.792 8.527 0 7.267 0 0 202.707 0 466.018 19.4 485.418
Sep, 2016 Subscrieri Nete -1.402 162.738 17.595 0.257 1.907 -1.853 -1.165 -2.148 0.14 1.337 0 0 139.005 0 297.934 18.477 316.411
Aug, 2016 Subscrieri 10.752 383.014 32.459 3.798 4.325 7.058 8.115 5.022 0.331 3.932 0 0 335.18 0 748.755 45.23 793.985
Aug, 2016 Rascumparari 7.681 243.187 4.821 4.859 6.276 8.644 6.351 5.396 0.024 7.141 0 0 227.695 0 504.603 17.471 522.074
Aug, 2016 Subscrieri Nete 3.07 139.827 27.638 -1.061 -1.951 -1.587 1.765 -0.374 0.307 -3.209 0 0 107.485 0 244.151 27.76 271.911

* Subscrierile si rascumpararile sunt reprezentate in lei