Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale148919.440.23-0.6-0.671.2189.2-118130037
Obligatiuni Straine371633.77.370.20.22122.4-1.4
Multi-Active Locale36945.14.26-2.3-2.38.726.5-17.861703
Multi-Active Straine10368.81.662.811.1-8.2
Actiuni Locale15447.62.02-0.4-0.485.82.19179
Actiuni Straine45922.34.162.32.319.724.2-4.5
Randament Absolut Locale11522.92.361.71.71.95.8-3.93528
Randament Absolut Straine321.10.1-3.4-3.4010
Capital Garantat / Protejat Locale23511.58-1.7-1.70.810-9.23445
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale118037.636.25-1.4-1.4131.4318.4-18787581
Alte Fonduri Straine30.305.95.9000
Total Locale8919223.686.71-1-1222555.7-333.7295473
Total Straine982946.213.290.90.943.558.6-15.1
Total Fonduri Inchise241238.3-4.8-4.80.534-33.588901

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 14 8919.4 312632938 130037 5961 4.58 95.42 408.51 8510.93 2.64 1.05 20.65 3.42 35.02 40.68 0 0.12 3.8 -7.59 0.21 100
OPCVM Multi-Active 36 945.1 60249350 61703 472 0.76 99.24 7.18 937.94 2.2 0.21 15.3 3.48 12.4 9.76 27.71 -0.09 29.33 -0.49 0.19 100
OPCVM Actiuni 15 447.6 21409393 9179 153 1.67 98.33 7.47 440.09 1.78 0.48 12.66 0.27 0 0.86 80 -0.03 2.41 0 1.56 99.99
OPCVM Garantate 2 351 2359802 3445 33 0.96 99.04 3.37 347.6 3.48 0 20.8 2.48 53.88 16.21 0 0.21 8.64 -5.73 0.03 100
OPCVM Absolute 11 522.9 4908204 3528 46 1.3 98.7 6.8 516.07 3.49 0 5.21 1.01 17.31 10.26 9.83 -0.08 53.24 -0.58 0.3 99.99
OPCVM Altele 11 8037.6 154335045 87581 2770 3.16 96.84 253.99 7783.62 2.46 0.56 41.61 2.44 26.14 20.66 6.48 0.15 4.27 -4.53 -0.23 100.01
AOPC Actiuni 4 73.9 6058016 88473 205 0.23 99.77 0.17 73.77 2.96 0 5.53 0 0 0 87.25 0 4.27 0 -0 100.01
AOPC Multi-Active 2 121.7 296219 23 8 34.78 65.22 42.34 79.39 1.96 0 1.29 0 0 0.35 71.08 0.35 19.4 0 5.59 100.02
AOPC Absolute 6 345.1 10520 71 16 22.54 77.46 77.78 267.3 7.03 0 22.42 0 0 0 58.94 0.88 0 0 10.75 100.02
AOPC Altele 12 697.5 14444 334 10 2.99 97.01 20.86 676.69 2.73 0 14.81 0 0 0 49.6 0 20.48 0 12.4 100.02
Total OPCVM 89 19223.6 555894734 295473 9435 3.19 96.81 613.23 18610.34 2.42 0.4 18.09 2.47 17.21 14.74 26.48 -0.01 19.99 -2.18 0.38 99.99
Total AOPC 24 1238.3 6379200 88901 239 0.27 99.73 3.34 1234.95 4.11 0 12 0 0 0.06 68.84 0.35 8.07 0 6.58 100.01

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jan,2018 - Jan,2019

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jan, 2019 Subscrieri 0 71.197 21.006 8.743 2.848 7.956 19.676 1.903 0 0.799 0 0 131.423 0 222.02 43.53 265.55
Jan, 2019 Rascumparari 0 189.209 22.389 26.505 11.071 5.807 24.172 5.792 0.981 9.964 0 0 318.439 0 555.717 58.614 614.331
Jan, 2019 Subscrieri Nete 0 -118.012 -1.383 -17.762 -8.223 2.148 -4.496 -3.89 -0.981 -9.165 0 0 -187.016 0 -333.697 -15.084 -348.78
Dec, 2018 Subscrieri 0 119.421 14.479 21.958 11.83 7.463 35.984 8.992 0 1.281 0 0 190.348 0 349.463 62.293 411.755
Dec, 2018 Rascumparari 0 269.943 21.093 44.623 14.174 12.244 24.952 49.221 0.036 13.338 0 0 338.812 0 728.182 60.256 788.438
Dec, 2018 Subscrieri Nete 0 -150.522 -6.614 -22.665 -2.344 -4.782 11.032 -40.229 -0.036 -12.057 0 0 -148.464 0 -378.72 2.037 -376.682
Nov, 2018 Subscrieri 0 147.289 11.797 23.94 11.216 5.38 26.389 4.118 0.149 2.298 0 0 112.697 0 295.723 49.551 345.274
Nov, 2018 Rascumparari 0 242.57 22.212 23.035 10.233 5.184 34.359 12.305 0.141 10.797 0 0 223.116 0 517.007 66.945 583.953
Nov, 2018 Subscrieri Nete 0 -95.281 -10.415 0.904 0.983 0.196 -7.97 -8.187 0.008 -8.499 0 0 -110.419 0 -221.285 -17.394 -238.679
Oct, 2018 Subscrieri 0 106.476 16.332 26.951 20.665 4.943 34.078 7.313 0.321 3.513 0 0 128.99 0 278.187 71.396 349.583
Oct, 2018 Rascumparari 0 222.019 25.063 23.03 11.729 10.211 24.865 19.696 0.143 6.724 0 0 241.185 0 522.864 61.801 584.665
Oct, 2018 Subscrieri Nete 0 -115.543 -8.731 3.921 8.936 -5.268 9.213 -12.383 0.178 -3.211 0 0 -112.194 0 -244.677 9.595 -235.082
Sep, 2018 Subscrieri 0 105.907 12.017 27.22 40.014 5.878 26.006 15.718 0.141 4.504 0 0 131.804 0 291.031 78.178 369.21
Sep, 2018 Rascumparari 0 169.418 20.288 11.585 8.152 6.156 23.038 18.365 0 9.788 0 0 255.311 0 470.624 51.479 522.102
Sep, 2018 Subscrieri Nete 0 -63.511 -8.271 15.635 31.861 -0.278 2.968 -2.647 0.141 -5.284 0 0 -123.507 0 -179.592 26.7 -152.892
Aug, 2018 Subscrieri 0 120.288 15.039 52.229 24.478 5.932 22.936 11.472 0.035 7.484 0 0 155.259 0 352.663 62.488 415.151
Aug, 2018 Rascumparari 0 277.008 21.708 21.334 16.784 3.887 20.34 16.364 0.443 34.746 0 0 275.074 0 628.412 59.275 687.687
Aug, 2018 Subscrieri Nete 0 -156.72 -6.669 30.894 7.694 2.045 2.596 -4.892 -0.408 -27.261 0 0 -119.815 0 -275.749 3.213 -272.536
Jul, 2018 Subscrieri 0 78.314 19.613 24.106 26.075 5.07 16.742 5.186 1.198 2.635 0 0 154.629 0 269.94 63.628 333.568
Jul, 2018 Rascumparari 0 329.611 21.191 14.976 28.798 8.325 24.63 16.57 0.029 15.592 0 0 265.405 0 650.479 74.648 725.127
Jul, 2018 Subscrieri Nete 0 -251.297 -1.578 9.13 -2.723 -3.255 -7.888 -11.383 1.169 -12.957 0 0 -110.777 0 -380.539 -11.02 -391.559
Jun, 2018 Subscrieri 0 95.969 20.866 34.185 16.577 9.53 25.327 6.973 2.244 5.316 0 0 136.97 0 288.944 65.014 353.958
Jun, 2018 Rascumparari 0 435.055 24.092 47.952 16.321 22.362 27.779 15.067 0.065 8.749 0 0 336.577 0 865.761 68.257 934.018
Jun, 2018 Subscrieri Nete 0 -339.085 -3.226 -13.767 0.256 -12.832 -2.452 -8.094 2.179 -3.433 0 0 -199.606 0 -576.817 -3.243 -580.06
May, 2018 Subscrieri 0 127.947 13.945 48.759 31.739 14.603 35.39 7.586 0.385 5.297 0 0 171.65 0 375.843 81.46 457.302
May, 2018 Rascumparari 0 343.032 18.621 21.421 33.975 12.32 23.922 16.396 0 14.514 0 0 343.978 0 751.661 76.518 828.179
May, 2018 Subscrieri Nete 0 -215.085 -4.676 27.339 -2.236 2.284 11.469 -8.81 0.385 -9.217 0 0 -172.328 0 -375.818 4.941 -370.877
Apr, 2018 Subscrieri 0 125.022 16.59 36.257 16.938 13.542 35.826 18.725 0.203 3.903 0 0 245.169 0 442.617 69.558 512.175
Apr, 2018 Rascumparari 0 318.371 29.556 17.059 28.245 4.511 22.924 6.398 0.09 8.726 0 0 229.262 0 584.327 80.815 665.142
Apr, 2018 Subscrieri Nete 0 -193.349 -12.966 19.197 -11.307 9.031 12.902 12.327 0.113 -4.823 0 0 15.907 0 -141.709 -11.257 -152.967
Mar, 2018 Subscrieri 0 139.856 18.096 24.604 29.673 13.826 31.862 4.855 0.391 0.802 0 0 189.419 0 373.361 80.022 453.383
Mar, 2018 Rascumparari 0 489.81 17.981 16.744 14.632 7.762 25.638 7.255 0.035 13.001 0 0 258.214 0 792.785 58.286 851.071
Mar, 2018 Subscrieri Nete 0 -349.954 0.114 7.861 15.041 6.064 6.224 -2.4 0.357 -12.199 0 0 -68.796 0 -419.424 21.736 -397.688
Feb, 2018 Subscrieri 0 151.777 20.354 28.929 51.349 21.931 48.808 14.792 0.979 1.426 0 0 176.691 0 395.546 121.49 517.036
Feb, 2018 Rascumparari 0 330.987 25.683 22.116 40.334 19.543 28.374 4.98 0.001 7.984 0 0 242.546 0 628.156 94.393 722.549
Feb, 2018 Subscrieri Nete 0 -179.21 -5.329 6.813 11.015 2.388 20.434 9.812 0.978 -6.558 0 0 -65.855 0 -232.61 27.097 -205.513
Jan, 2018 Subscrieri 0 182.637 21.729 40.06 28.718 25.407 57.256 13.167 0.709 3.915 0 0 257.585 0 522.77 108.411 631.181
Jan, 2018 Rascumparari 0 300.203 20.046 20.235 23.899 11.447 35.454 4.37 0.724 9.849 0 0 250.484 0 596.589 80.123 676.712
Jan, 2018 Subscrieri Nete 0 -117.566 1.682 19.824 4.819 13.96 21.802 8.797 -0.015 -5.934 0 0 7.101 0 -73.819 28.288 -45.531

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei