Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2316383.161.880.97.4386.931473249330
Obligatiuni Straine43156.20.591.97.13.83.40.3
Multi-Active Locale391802.16.818.534.3138.222.7115.681277
Multi-Active Straine116072.2942.517.924.6
Actiuni Locale242481.19.376.942.4139.546.992.627028
Actiuni Straine53691.72.618.692.666.443.423
Randament Absolut Locale8150.60.573.915.75.11.53.61723
Randament Absolut Straine2190.071.72.70.40.10.2
Capital Garantat / Protejat Locale0000
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale94182.615.82.412.9210.5122.388.348099
Alte Fonduri Straine20.202.39.4000
Total Locale10224999.594.432.312.8880.3507.2373.1407457
Total Straine11114745.576.548.9113.164.948.2
Total Fonduri Inchise271687.54.414.422.922.10.988522

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 23 16383.1 305773638 249330 7384 26.92 73.08 4409.73 11973.33 2.24 1.88 8.85 1.8 67.94 26.99 0 0.61 8.34 -5.11 -0.01 113.53
OPCVM Multi-Active 39 1802.1 59122040 81277 625 23.88 76.12 430.27 1371.83 2.38 0.44 15.05 2.8 27.41 12.76 48.72 0.02 23.51 -1.23 0.61 132.47
OPCVM Actiuni 24 2481.1 35318151 27028 367 63.55 36.45 1576.8 904.33 8.61 1.41 10.77 0.07 1.48 0.24 135.87 0 18.85 0 0.53 177.83
OPCVM Garantate 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Absolute 8 150.6 2574091 1723 23 26.94 73.06 40.58 110.04 6.35 0 26.72 0 26.39 22.47 86.64 -0.39 50.42 0 3.72 222.32
OPCVM Altele 9 4182.6 178553292 48099 2130 42.33 57.67 1770.32 2412.31 2.14 0 45.05 0.52 24.58 17.8 7.67 0.04 2.66 -0.25 -0.22 99.99
AOPC Actiuni 5 81.5 6058004 88194 199 15 85 12.22 69.25 12.4 0 17.29 0 0 0 61.19 0 8.48 0 0.65 100.01
AOPC Multi-Active 2 179.1 338126 24 9 94.51 5.49 169.24 9.83 3.48 0 11.39 0 0 0.24 70.7 0 13.53 0 0.67 100.01
AOPC Absolute 6 503.8 10154 55 15 20.97 79.03 105.62 398.14 10.39 0 2.9 0 0 0 53.45 -0.09 0 0 33.36 100.01
AOPC Altele 14 923.2 14535 249 11 8.16 91.84 75.34 847.91 18.64 0 12.47 0 0 0 49.63 0 19.27 0 0 100.01
Total OPCVM 102 24999.5 581341215 407457 10529 32.91 67.09 8227.71 16771.84 4.1 0.92 16.21 1.51 30.12 14.23 57.59 0.12 19.26 -1.63 0.62 143.05
Total AOPC 27 1687.5 6420820 88522 234 21.48 78.52 362.42 1325.12 11.28 0 10.7 0 0 0.04 58.26 -0.03 8.29 0 11.45 99.99

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jun,2020 - Jun,2021

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jun, 2021 Subscrieri 0 386.93 3.778 138.218 42.533 139.498 66.416 5.091 0.361 0 0 0 210.539 0 880.278 113.088 993.365
Jun, 2021 Rascumparari 0 313.969 3.431 22.651 17.935 46.854 43.411 1.497 0.133 0 0 0 122.252 0 507.223 64.911 572.134
Jun, 2021 Subscrieri Nete 0 72.961 0.346 115.567 24.598 92.644 23.005 3.594 0.228 0 0 0 88.287 0 373.054 48.177 421.231
May, 2021 Subscrieri 0 328.994 2.71 76.857 41.32 120.58 57.691 3.285 0.205 0 0 0 164.599 0 694.316 101.926 796.242
May, 2021 Rascumparari 0 274.913 2.314 14.647 18.393 42.238 17.991 0.729 0.781 0 0 0 137.693 0 470.221 39.479 509.7
May, 2021 Subscrieri Nete 0 54.081 0.396 62.21 22.927 78.342 39.699 2.556 -0.576 0 0 0 26.906 0 224.095 62.446 286.541
Apr, 2021 Subscrieri 0 387.745 7.674 64.744 38.207 90.755 90.013 5.282 0.208 0 0 0 174.03 0 722.556 136.102 858.658
Apr, 2021 Rascumparari 0 230.474 2.787 16.715 24.034 29.112 44.281 3.723 0.221 0 0 0 117.776 0 397.801 71.323 469.123
Apr, 2021 Subscrieri Nete 0 157.271 4.887 48.029 14.173 61.642 45.732 1.559 -0.012 0 0 0 56.253 0 324.755 64.78 389.535
Mar, 2021 Subscrieri 0 491.003 4.471 69.045 37.882 101.107 71.754 3.532 0.503 0 0 0 176.328 0 841.016 114.61 955.625
Mar, 2021 Rascumparari 0 424.985 3.137 20.265 21.139 51.906 31.3 1.178 0.258 0 0 0 171.815 0 670.15 55.834 725.983
Mar, 2021 Subscrieri Nete 0 66.018 1.333 48.78 16.744 49.201 40.454 2.355 0.245 0 0 0 4.513 0 170.866 58.776 229.642
Feb, 2021 Subscrieri 0 585.124 8.659 46.464 31.237 71.665 102.788 4.471 0 0 0 0 198.861 0 906.586 142.684 1049.27
Feb, 2021 Rascumparari 0 338.681 3.179 10.538 19.355 34.113 35.737 2.866 0.152 0 0 0 123.138 0 509.336 58.423 567.759
Feb, 2021 Subscrieri Nete 0 246.444 5.48 35.927 11.882 37.552 67.051 1.605 -0.152 0 0 0 75.723 0 397.249 84.261 481.511
Jan, 2021 Subscrieri 0 472.709 4.059 54.333 38.259 84.037 75.015 2.581 0.039 0 0 0 240.759 0 854.42 117.372 971.792
Jan, 2021 Rascumparari 0 151.487 6.127 10.535 15.442 36.784 45.025 0.15 0 0 0 0 71.408 0 270.365 66.595 336.96
Jan, 2021 Subscrieri Nete 0 321.222 -2.069 43.798 22.817 47.253 29.99 2.432 0.039 0 0 0 169.351 0 584.056 50.777 634.832
Dec, 2020 Subscrieri 0 463.314 4.962 190.25 19.191 70.137 45.6 1.33 0.039 0 0 0 193.511 0 918.542 69.791 988.333
Dec, 2020 Rascumparari 0 210.132 1.3 13.992 3.647 19.661 23.231 0.857 0.047 0 0 0 94.446 0 339.089 28.224 367.313
Dec, 2020 Subscrieri Nete 0 253.182 3.661 176.258 15.544 50.476 22.369 0.473 -0.008 0 0 0 99.065 0 579.454 41.567 621.02
Nov, 2020 Subscrieri 0 324.41 3.758 28.916 9.851 29.863 32.655 0.566 0 0.156 0 0 142.3 0 526.211 46.263 572.474
Nov, 2020 Rascumparari 0 290.338 2.591 15.467 13.005 34.895 24.673 1.874 1.889 0.983 0 0 126.41 0 469.968 42.158 512.126
Nov, 2020 Subscrieri Nete 0 34.071 1.166 13.448 -3.154 -5.032 7.982 -1.308 -1.889 -0.827 0 0 15.891 0 56.243 4.105 60.348
Oct, 2020 Subscrieri 0 369.66 6.481 17.155 10.743 28.5 24.361 0.733 0 0.152 0 0 177.697 0 593.897 41.585 635.482
Oct, 2020 Rascumparari 0 244.594 6.792 16.417 18.813 25.939 36.743 6.009 0.322 4.955 0 0 88.112 0 386.026 62.67 448.695
Oct, 2020 Subscrieri Nete 0 125.066 -0.311 0.738 -8.07 2.561 -12.382 -5.276 -0.322 -4.803 0 0 89.585 0 207.871 -21.085 186.786
Sep, 2020 Subscrieri 0 283.287 4.217 15.038 10.15 30.897 32.374 0.972 0.005 0.179 0 0 144.991 0 475.365 46.746 522.11
Sep, 2020 Rascumparari 0 274.528 4.719 13.558 5.874 16.155 18.738 4.442 1.263 6.38 0 0 106.627 0 421.69 30.595 452.285
Sep, 2020 Subscrieri Nete 0 8.759 -0.502 1.48 4.276 14.742 13.636 -3.47 -1.259 -6.201 0 0 38.364 0 53.675 16.151 69.825
Aug, 2020 Subscrieri 0 251.996 4.818 11.687 7.387 15.654 17.52 0.439 0.077 0.251 0 0 88.174 0 368.2 29.802 398.002
Aug, 2020 Rascumparari 0 344.511 4.697 16.307 8.288 21.696 11.515 7.477 1.462 8.964 0 0 78.141 0 477.097 25.962 503.059
Aug, 2020 Subscrieri Nete 0 -92.515 0.121 -4.62 -0.902 -6.043 6.005 -7.038 -1.384 -8.713 0 0 10.032 0 -108.897 3.84 -105.057
Jul, 2020 Subscrieri 0 258.151 3.07 22.911 10.83 24.971 24.641 1.458 0.238 0.227 0 0 99.291 0 407.008 38.779 445.787
Jul, 2020 Rascumparari 0 267.392 1.941 12.845 8.856 23.596 18.819 7.619 0.874 1.804 0 0 112.144 0 425.4 30.49 455.891
Jul, 2020 Subscrieri Nete 0 -9.241 1.129 10.065 1.974 1.375 5.821 -6.161 -0.636 -1.577 0 0 -12.853 0 -18.392 8.289 -10.104
Jun, 2020 Subscrieri 0 466.079 4.875 31.294 14.032 67.831 22.264 0.906 0.012 1.857 0 0 119.825 0 687.791 41.183 728.974
Jun, 2020 Rascumparari 0 213.948 6.89 11.246 7.902 41.966 24.804 21.401 0.341 2.518 0 0 71.604 0 362.682 39.938 402.62
Jun, 2020 Subscrieri Nete 0 252.131 -2.015 20.048 6.129 25.865 -2.539 -20.495 -0.33 -0.661 0 0 48.22 0 325.108 1.245 326.353

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei