Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale00NANNAN000
Obligatiuni Locale2214210.466.482.8-19.9466.1213.9252.1202873
Obligatiuni Straine42134.20.63-18.9-23.14.96.9-2
Multi-Active Locale391180.55.522.7-932.711.820.965207
Multi-Active Straine11428.72.01147.96.1
Actiuni Locale221399.86.551.1-8.366.441.42516020
Actiuni Straine48272.51.271.2-6.622.324.8-2.5
Randament Absolut Locale10195.90.92-8.6-43.40.921.4-20.53009
Randament Absolut Straine222.40.1-0.5-11.100.3-0.3
Capital Garantat / Protejat Locale1124.90.58-0.1-161.92.5-0.72337
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale9340515.931.8-11.9119.871.648.240225
Alte Fonduri Straine20.101.7-3.2000
Total Locale10320516.595.992.4-17.7687.8362.7325.1329671
Total Straine1058584.01-1.8-12.341.239.91.2
Total Fonduri Inchise271436.5-1.7-100.91.3-0.488628

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 0 0 NAN NAN 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
OPCVM Obligatiuni 22 14210.4 281703016 202873 7047 25.76 74.24 3660.24 10550.17 1.65 2.92 12.87 2 54.92 27.41 0 0.47 3.97 -6.07 -0.14 100
OPCVM Multi-Active 39 1180.5 57746840 65207 539 31.92 68.08 376.81 803.71 2.64 0.37 12.63 2.74 15.26 11.22 31.04 0.05 24.21 -0.65 0.48 99.99
OPCVM Actiuni 22 1399.8 24417891 16020 208 75.21 24.79 1052.85 346.96 3.08 0.84 6.2 0.17 1.33 0.33 74.01 0 12.89 -0.06 1.23 100.02
OPCVM Garantate 1 124.9 727623 2337 17 12.01 87.99 14.99 109.86 1.36 8.91 4.82 0 66.84 10.26 6.03 0 8.2 -6.49 0.07 100
OPCVM Absolute 10 195.9 2237302 3009 31 24.32 75.68 47.63 148.24 7.1 0 5.02 1.68 21.16 11.35 19.9 0.06 35.01 0 -1.27 100.01
OPCVM Altele 9 3405 140796591 40225 1950 38.96 61.04 1326.63 2078.37 2.9 0 49.86 0.58 17.99 20.63 5.05 0.11 2.96 -0.1 0.02 100
AOPC Actiuni 5 73.9 6058004 88277 203 13.59 86.41 10.04 63.85 14.46 0 22.57 0 0 0 59.83 0 2.63 0 0.51 100
AOPC Multi-Active 2 157.5 323337 24 9 95.02 4.98 149.65 7.84 1.93 0 12.3 0 0 0.27 64.19 0 15.4 0 5.91 100
AOPC Absolute 6 379.4 10449 61 17 24.88 75.12 94.39 284.97 2.62 0 13.07 0 0 0 61.41 0.04 0 0 22.88 100.02
AOPC Altele 14 825.8 15389 266 10 8.64 91.36 71.36 754.4 34.54 0 8.42 0 0 0 33.23 2.5 12.46 0 42.18 133.33
Total OPCVM 103 20516.5 507629266 329671 9792 31.58 68.42 6479.14 14037.31 2.96 1.03 13.75 1.72 22.07 13.18 29.99 0.14 16.5 -1.63 0.3 100.01
Total AOPC 27 1436.5 6407180 88628 239 22.66 77.34 325.44 1111.05 13.52 0 14.8 0 0 0.04 54.85 0.59 6.05 0 17.84 107.69

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Jun,2019 - Jun,2020

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Jun, 2020 Subscrieri 0 466.079 4.875 32.721 14.032 66.404 22.264 0.906 0.012 1.857 0 0 119.825 0 687.791 41.183 728.974
Jun, 2020 Rascumparari 0 213.948 6.89 11.825 7.902 41.387 24.804 21.401 0.341 2.518 0 0 71.604 0 362.682 39.938 402.62
Jun, 2020 Subscrieri Nete 0 252.131 -2.015 20.896 6.129 25.017 -2.539 -20.495 -0.33 -0.661 0 0 48.22 0 325.108 1.245 326.353
May, 2020 Subscrieri 0 128.814 5.432 16.211 17.699 42.074 21.65 0.694 0.096 1.636 0 0 122.539 0 311.968 44.878 356.846
May, 2020 Rascumparari 0 210.403 0.616 15.575 3.789 18.817 16.069 24.151 0 0.729 0 0 69.316 0 338.991 20.474 359.465
May, 2020 Subscrieri Nete 0 -81.589 4.816 0.636 13.91 23.257 5.582 -23.457 0.096 0.908 0 0 53.224 0 -27.023 24.404 -2.619
Apr, 2020 Subscrieri 0 65.047 4.426 22.957 16.582 47.424 20.807 0.365 0 0.579 0 0 112.681 0 249.053 41.815 290.869
Apr, 2020 Rascumparari 0 568.362 2.767 10.908 5.173 10.108 14.032 14.84 0 1.707 0 0 99.198 0 705.123 21.971 727.094
Apr, 2020 Subscrieri Nete 0 -503.315 1.659 12.049 11.41 37.316 6.775 -14.475 0 -1.128 0 0 13.482 0 -456.069 19.844 -436.226
Mar, 2020 Subscrieri 0 350.733 4.825 38.429 14.059 59.146 40.361 1.504 0 0.27 0 0 114.42 0 564.502 59.246 623.747
Mar, 2020 Rascumparari 0 3803.039 31.054 214.35 85.092 102.524 44.919 62.038 1.613 17.383 0 0 776.333 0 4975.667 162.677 5138.344
Mar, 2020 Subscrieri Nete 0 -3452.306 -26.229 -175.921 -71.032 -43.378 -4.557 -60.534 -1.613 -17.113 0 0 -661.914 0 -4411.165 -103.432 -4514.597
Feb, 2020 Subscrieri 0 660.003 13.506 83.893 20.478 63.198 32.843 6.575 0.571 2.256 0 0 180.209 0 996.134 67.399 1063.532
Feb, 2020 Rascumparari 0 414.562 10.598 39.475 39.837 49.772 39.622 11.082 0.491 4.482 0 0 201.224 0 720.598 90.549 811.147
Feb, 2020 Subscrieri Nete 0 245.44 2.909 44.418 -19.359 13.426 -6.779 -4.507 0.08 -2.227 0 0 -21.015 0 275.536 -23.15 252.386
Jan, 2020 Subscrieri 0 518.664 23.558 79.934 36.191 64.419 39.073 3.342 0 0.95 0 0 190.556 0 857.866 98.822 956.687
Jan, 2020 Rascumparari 0 288.139 5.242 17.133 14.007 30.89 31.433 10.933 0.197 2.687 0 0 108.547 0 458.33 50.879 509.208
Jan, 2020 Subscrieri Nete 0 230.525 18.316 62.801 22.184 33.529 7.64 -7.59 -0.197 -1.738 0 0 82.009 0 399.536 47.943 447.479
Dec, 2019 Subscrieri 0 579.218 5.747 57.929 31.096 51.329 30.148 4.423 1.138 0.905 0 0 178.608 0 872.412 68.128 940.539
Dec, 2019 Rascumparari 0 426.155 1.954 28.288 5.803 23.616 32.899 11.397 0.323 6.458 0 0 140.754 0 636.668 40.978 677.646
Dec, 2019 Subscrieri Nete 0 153.063 3.793 29.641 25.293 27.713 -2.751 -6.974 0.815 -5.552 0 0 37.853 0 235.744 27.15 262.894
Nov, 2019 Subscrieri 0 595.049 11.949 72.08 22.167 45.807 18.906 3.479 2.575 0.712 0 0 154.297 0 871.425 55.596 927.021
Nov, 2019 Rascumparari 0 437.812 5.619 14.037 10.897 21.61 25.416 22.492 1.586 8.923 0 0 137.045 0 641.919 43.519 685.437
Nov, 2019 Subscrieri Nete 0 157.237 6.329 58.042 11.27 24.198 -6.51 -19.013 0.989 -8.211 0 0 17.252 0 229.506 12.078 241.584
Oct, 2019 Subscrieri 0 666.339 7.23 57.162 23.782 36.863 24.251 10.039 2.301 1.354 0 0 160.643 0 932.401 57.563 989.964
Oct, 2019 Rascumparari 0 270.752 4.769 25.574 10.964 25.903 23.194 12.234 0.096 9.799 0 0 108.463 0 452.724 39.023 491.747
Oct, 2019 Subscrieri Nete 0 395.587 2.461 31.588 12.818 10.96 1.057 -2.195 2.204 -8.444 0 0 52.18 0 479.677 18.54 498.216
Sep, 2019 Subscrieri 0 487.296 6.749 53.218 26.71 35.16 19.818 6.891 3.123 0.467 0 0 116.921 0 699.953 56.4 756.353
Sep, 2019 Rascumparari 0 280.208 4.755 18.334 5.934 21.974 19.607 13.129 0.004 3.099 0 0 108.995 0 445.739 30.3 476.039
Sep, 2019 Subscrieri Nete 0 207.088 1.993 34.885 20.776 13.186 0.211 -6.239 3.119 -2.632 0 0 7.926 0 254.214 26.1 280.314
Aug, 2019 Subscrieri 0 503.846 5.281 36.004 23.729 29.327 20.713 3.085 0.264 0.285 0 0 135.045 0 707.591 49.987 757.579
Aug, 2019 Rascumparari 0 251.433 5.944 14.04 6.81 26.885 9.705 16.931 0.236 6.643 0 0 98.201 0 414.134 22.695 436.829
Aug, 2019 Subscrieri Nete 0 252.412 -0.663 21.963 16.919 2.442 11.008 -13.846 0.028 -6.358 0 0 36.844 0 293.457 27.292 320.749
Jul, 2019 Subscrieri 0 585.184 11.514 42.329 23.032 29.474 23.673 5.382 0 0.868 0 0 207.427 0 870.663 58.219 928.882
Jul, 2019 Rascumparari 0 257.575 1.896 14.927 8.02 23.599 18.507 6.454 0.354 2.955 0 0 100.417 0 405.928 28.777 434.705
Jul, 2019 Subscrieri Nete 0 327.609 9.618 27.401 15.012 5.875 5.166 -1.072 -0.354 -2.088 0 0 107.009 0 464.735 29.442 494.177
Jun, 2019 Subscrieri 0 519.177 2.702 30.524 10.649 22.326 10.466 6.089 0 1.135 0 0 113.265 0 692.517 23.816 716.333
Jun, 2019 Rascumparari 0 258.321 5.014 20.033 10.957 40.958 13.95 10.62 0 8.828 0 0 124.928 0 463.688 29.922 493.611
Jun, 2019 Subscrieri Nete 0 260.857 -2.313 10.491 -0.308 -18.632 -3.485 -4.531 0 -7.693 0 0 -11.663 0 228.828 -6.106 222.723

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei