Acest site foloseşte cookie-uri. Prin continuarea navigării în site, accepți modul în care folosim aceste informaţii.

Indicatori Fonduri

Cota de piata a fondurilor locale

Evolutia subscrierilor locale in ultimele 12 luni

Fondurile opcvm locale si straine distribuite in Romania

Nume Nr. FonduriActiv Net% in total active net opcvm% in luna raportata% in anul curentSubscrieriRascumparariSubscrieri neteNr. investitori
Monetare Locale1171.40.7413.758.820.60.320.3717
Obligatiuni Locale139133.939.18-0.6-16.785.3169.1-83.8132894
Obligatiuni Straine3716407.03-0.2-1.51220.3-8.3
Multi-Active Locale361027.44.411.416.427.211.615.661937
Multi-Active Straine10375.91.61408.231.9
Actiuni Locale15506.62.17-0.45.85.96.2-0.39240
Actiuni Straine45983.84.2218.726233
Randament Absolut Locale11565.62.43-0.1-1.415.718.4-2.63489
Randament Absolut Straine322.50.10.124.70.100.1
Capital Garantat / Protejat Locale2389.91.67-1-17.24.59.8-5.33406
Capital Garantat / Protejat Straine0000
Alte Fonduri Locale118497.736.45-1-7.9131.8255.3-123.593222
Alte Fonduri Straine30.50-12.8-54.1000
Total Locale8920292.487.04-0.5-10.6291470.6-179.6304905
Total Straine983022.712.960.72.778.251.526.7
Total Fonduri Inchise241195.1-472.12.96.7-3.888948

* Activele prezentate in milioane lei, subscrierile si rascumpararile in milioane lei



Indicatori privind fondurile locale de tip OPCVM si AOPC

Nume Nr. Fonduri Active Net Titluri in circulatie Nr. Investitori Nr. P.J. % P.J. % P.F. Detineri P.J. Detineri P.F. % Disponibil % Certif Trez. % Dep. Bancare/Certif. Dep. % Obligatiuni mun. % Obligatiuni de stat % Obligatiuni Corp. % Actiuni Cotate % Instrumente Deriv. % OPCVM/AOPC % Contracte Repo. % Alte Active Total Structura
OPCVM Monetare 1 171.4 14856061 717 124 17.29 82.71 29.63 141.74 3.18 9.15 61.65 0 18.26 7.67 0 0.1 0 0 0 100.01
OPCVM Obligatiuni 13 9133.9 310220095 132894 5961 4.49 95.51 410.11 8723.74 0.86 0.38 18.21 3.55 32.37 45.7 0 0.32 3.91 -6.93 1.63 100
OPCVM Multi-Active 36 1027.4 66070891 61937 473 0.76 99.24 7.81 1019.59 6.65 0.15 15.85 3.04 10.26 7.88 29.39 0 28.98 -0.23 -1.98 99.99
OPCVM Actiuni 15 506.6 21744915 9240 148 1.6 98.4 8.11 498.47 7.73 0.44 9.41 0.24 0 0.28 77.71 0.01 3.15 0 1.04 100.01
OPCVM Garantate 2 389.9 2576290 3406 34 1 99 3.9 386.01 4.73 0 19.03 2.17 56.89 16.28 5.51 0.44 9.18 -14.21 -0.02 100
OPCVM Absolute 11 565.6 5454200 3489 51 1.46 98.54 8.26 557.3 3.66 0 5.08 0.88 14.33 10.46 12.86 0.13 53.19 -0.63 0.03 99.99
OPCVM Altele 11 8497.7 157720146 93222 2858 3.07 96.93 260.88 8236.84 2.89 1.24 40.17 2.35 26.45 19.87 5.69 0.35 3.93 -2.62 -0.32 100
AOPC Actiuni 4 94.1 6058016 88512 204 0.23 99.77 0.22 93.87 3.6 0 12.94 0 0 0 77.21 0 3.15 0 3.1 100
AOPC Multi-Active 2 135.8 296219 23 8 34.78 65.22 47.24 88.59 12.99 0 1.69 0 0 0.35 70.99 0 13.81 0 0.18 100.01
AOPC Absolute 6 392.5 13603 73 10 13.7 86.3 53.78 338.75 7.33 0 4.35 0 0 0 86.62 0 0 0 1.71 100.01
AOPC Altele 12 572.6 1327 340 3 0.88 99.12 5.04 567.57 5.57 0 17.4 0 0 9.83 31.87 1.02 22.71 0 11.62 100.02
Total OPCVM 89 20292.4 578642601 304905 9649 3.16 96.84 641.24 19651.16 5.05 0.46 17.62 2.24 15.52 14.17 27.16 0.12 19.91 -1.84 -0.42 99.99
Total AOPC 24 1195.1 6369167 88948 225 0.25 99.75 2.99 1192.07 6.74 0 8.94 0 0 1.7 71.75 0.17 7.14 0 3.57 100.01

* Activele prezentate in milioane lei

Subscrieri OPCVM locale si straine Sep,2017 - Sep,2018

Monetare De Obligatiuni Locale De Obligatiuni Straine Multi active locale Multi active straine De Actiuni Locale De Actiuni Straine Randament absolut locale Randament absolut straine Cu Capital Garantat / Protejat local Cu Capital Garantat / Protejat straine De Fonduri Altele locale Altele straine Totale locale Total Straine Total OPCVM
Sep, 2018 Subscrieri 20.569 85.338 12.017 27.22 40.014 5.878 26.006 15.718 0.141 4.504 0 0 131.804 0 291.031 78.178 369.21
Sep, 2018 Rascumparari 0.297 169.121 20.288 11.585 8.152 6.156 23.038 18.365 0 9.788 0 0 255.311 0 470.624 51.479 522.102
Sep, 2018 Subscrieri Nete 20.272 -83.784 -8.271 15.635 31.861 -0.278 2.968 -2.647 0.141 -5.284 0 0 -123.507 0 -179.592 26.7 -152.892
Aug, 2018 Subscrieri 24.141 96.147 15.039 52.229 24.478 5.932 22.936 11.472 0.035 7.484 0 0 155.259 0 352.663 62.488 415.151
Aug, 2018 Rascumparari 12.884 264.124 21.708 21.334 16.784 3.887 20.34 16.364 0.443 34.746 0 0 275.074 0 628.412 59.275 687.687
Aug, 2018 Subscrieri Nete 11.257 -167.977 -6.669 30.894 7.694 2.045 2.596 -4.892 -0.408 -27.261 0 0 -119.815 0 -275.749 3.213 -272.536
Jul, 2018 Subscrieri 6.373 71.941 19.613 24.106 26.075 5.07 16.742 5.186 1.198 2.635 0 0 154.629 0 269.94 63.628 333.568
Jul, 2018 Rascumparari 12.747 316.864 21.191 14.976 28.798 8.325 24.63 16.57 0.029 15.592 0 0 265.405 0 650.479 74.648 725.127
Jul, 2018 Subscrieri Nete -6.374 -244.923 -1.578 9.13 -2.723 -3.255 -7.888 -11.383 1.169 -12.957 0 0 -110.777 0 -380.539 -11.02 -391.559
Jun, 2018 Subscrieri 18.683 77.287 20.866 34.185 16.577 9.53 25.327 6.973 2.244 5.316 0 0 136.97 0 288.944 65.014 353.958
Jun, 2018 Rascumparari 12.72 422.335 24.092 47.952 16.321 22.362 27.779 15.067 0.065 8.749 0 0 336.577 0 865.761 68.257 934.018
Jun, 2018 Subscrieri Nete 5.963 -345.048 -3.226 -13.767 0.256 -12.832 -2.452 -8.094 2.179 -3.433 0 0 -199.606 0 -576.817 -3.243 -580.06
May, 2018 Subscrieri 13.863 114.084 13.945 48.759 31.739 14.603 35.39 7.586 0.385 5.297 0 0 171.65 0 375.843 81.46 457.302
May, 2018 Rascumparari 7.446 335.586 18.621 21.421 33.975 12.32 23.922 16.396 0 14.514 0 0 343.978 0 751.661 76.518 828.179
May, 2018 Subscrieri Nete 6.417 -221.502 -4.676 27.339 -2.236 2.284 11.469 -8.81 0.385 -9.217 0 0 -172.328 0 -375.818 4.941 -370.877
Apr, 2018 Subscrieri 14.907 110.114 16.59 36.257 16.938 13.542 35.826 18.725 0.203 3.903 0 0 245.169 0 442.617 69.558 512.175
Apr, 2018 Rascumparari 3.628 314.742 29.556 17.059 28.245 4.511 22.924 6.398 0.09 8.726 0 0 229.262 0 584.327 80.815 665.142
Apr, 2018 Subscrieri Nete 11.279 -204.628 -12.966 19.197 -11.307 9.031 12.902 12.327 0.113 -4.823 0 0 15.907 0 -141.709 -11.257 -152.967
Mar, 2018 Subscrieri 12.022 127.834 18.096 24.604 29.673 13.826 31.862 4.855 0.391 0.802 0 0 189.419 0 373.361 80.022 453.383
Mar, 2018 Rascumparari 12.853 476.957 17.981 16.744 14.632 7.762 25.638 7.255 0.035 13.001 0 0 258.214 0 792.785 58.286 851.071
Mar, 2018 Subscrieri Nete -0.831 -349.123 0.114 7.861 15.041 6.064 6.224 -2.4 0.357 -12.199 0 0 -68.796 0 -419.424 21.736 -397.688
Feb, 2018 Subscrieri 4.832 146.945 20.354 28.929 51.349 21.931 48.808 14.792 0.979 1.426 0 0 176.691 0 395.546 121.49 517.036
Feb, 2018 Rascumparari 4.507 326.48 25.683 22.116 40.334 19.543 28.374 4.98 0.001 7.984 0 0 242.546 0 628.156 94.393 722.549
Feb, 2018 Subscrieri Nete 0.325 -179.536 -5.329 6.813 11.015 2.388 20.434 9.812 0.978 -6.558 0 0 -65.855 0 -232.61 27.097 -205.513
Jan, 2018 Subscrieri 14.177 168.459 21.729 40.06 28.718 25.407 57.256 13.167 0.709 3.915 0 0 257.585 0 522.77 108.411 631.181
Jan, 2018 Rascumparari 0.96 299.242 20.046 20.235 23.899 11.447 35.454 4.37 0.724 9.849 0 0 250.484 0 596.589 80.123 676.712
Jan, 2018 Subscrieri Nete 13.217 -130.783 1.682 19.824 4.819 13.96 21.802 8.797 -0.015 -5.934 0 0 7.101 0 -73.819 28.288 -45.531
Dec, 2017 Subscrieri 3.494 200.136 19.559 28.367 25.369 10.346 26.806 12.72 3.265 2.372 0 0 277.608 0 535.044 74.999 610.043
Dec, 2017 Rascumparari 9.87 261.909 28.5 18.586 22.083 5.879 23.66 3.913 0 23.331 0 0 251.472 0 574.961 74.243 649.203
Dec, 2017 Subscrieri Nete -6.376 -61.773 -8.941 9.781 3.287 4.467 3.146 8.807 3.265 -20.959 0 0 26.136 0 -39.917 0.756 -39.161
Nov, 2017 Subscrieri 3.184 190.98 21.65 44.943 36.241 6.957 33.396 6.069 1.11 5.261 0 0 240.752 0 498.146 92.398 590.544
Nov, 2017 Rascumparari 17.702 375.55 25.765 12.577 19.46 7.1 29.818 4.825 0 14.3 0 0 332.203 0 764.257 75.043 839.299
Nov, 2017 Subscrieri Nete -14.518 -184.571 -4.114 32.367 16.781 -0.142 3.578 1.244 1.11 -9.039 0 0 -91.451 0 -266.11 17.355 -248.756
Oct, 2017 Subscrieri 1.848 208.537 26.067 28.974 23.709 12.468 26.719 12.77 0.263 3.889 0 0 293.031 0 561.517 76.758 638.275
Oct, 2017 Rascumparari 1.697 352.822 26.629 14.25 20.628 2.653 25.034 8.663 0.168 13.477 0 0 350.504 0 744.066 72.459 816.525
Oct, 2017 Subscrieri Nete 0.151 -144.285 -0.563 14.724 3.081 9.815 1.685 4.107 0.095 -9.588 0 0 -57.473 0 -182.549 4.299 -178.25
Sep, 2017 Subscrieri 0.735 222.73 28.994 28.983 17.533 9.401 24.942 10.032 0.109 3.102 0 0 265.245 0 540.228 71.578 611.806
Sep, 2017 Rascumparari 1.45 197.711 28.976 23.526 0.099 5.574 19.864 5.764 0.326 16.67 0 0 284.752 0 535.448 49.265 584.712
Sep, 2017 Subscrieri Nete -0.715 25.019 0.018 5.457 17.434 3.827 5.078 4.268 -0.217 -13.568 0 0 -19.508 0 4.781 22.313 27.094

* Subscrierile si rascumpararile sunt prezentate in milioane lei